Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 4 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У трьох областях України дітям, не щепленим проти кору, заборонять відвідувати дитсадки і школи – МОЗ

 

29 сентября 2017 14:30
У трьох областях України дітям, не щепленим проти кору, заборонять відвідувати дитсадки і школи – МОЗ

В Україні достатньо вакцини проти кору, щоб зробити щеплення дітям.

В Івано-Франківській, Одеській та Тернопільській областях дітям, не щепленим проти кору, заборонять відвідувати дитячі садки і школи. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України. 

У МОЗ підкреслили, що заборона на відвідування дошкільних навчальних закладів та шкіл є одним з основних способів запобігання поширенню інфекції.

Станом на початок вересня, згідно з даними відомства, в Україні на кір захворіли 1627 осіб. Найбільша кількість хворих зафіксували в Івано-Франківській області - 747 осіб (591 дитина), Одеської - 589 (389 дітей) та Тернопільській - 70 (57 дітей) областях. В Одеській області від кору двоє дітей померли.

14 червня МОЗ повідомив, що в 2017 році в Україні в 15 областях на кір захворіло 735 осіб. З них 392 випадки були зафіксовані в Івано-Франківській області та 267 - в Одеській.

15 червня заступник міністра охорони здоров'я України Оксана Сивак розповіла, що в Україні достатньо вакцини проти кору, щоб зробити щеплення дітям. У той же час вона зазначила, що МОЗ працює над тим, щоб закупити таку вакцину для дорослих.

«Закликаємо батьків в усіх областях України, не лише там, де реєструються спалахи, вакцинувати дітей, щоби вберегти їх від цього небезпечного захворювання. Для захисту від кору, згідно з календарем щеплень в Україні, необхідно отримати дві дози вакцини КПК. Якісна і безпечна вакцина проти кору, паротиту та краснухи (виробництва ГлаксоСмітКляйн, Бельгія) наявна в усіх областях у достатній кількості», - йдеться у повідомленні МОЗ.

Кір - гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем сприйнятливості. Основні симптоми хвороби - висока температура, запалення слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, а також кон'юнктивіт, плямисто-папульозний висип шкіри і загальна інтоксикація.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, в 2015 році від кору померло 134,2 тис. Чоловік, більшість з яких - діти у віці до п'яти років.

 

 За матеріалами ЗМІ

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться