Кременчугская газета
Среда, 24 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Суд вдруге поновив Вадима Українця на посаді головного лікаря

28 ноября 2017 14:25
Суд вдруге поновив Вадима Українця на посаді головного лікаря

Позовні вимоги до мера Кременчука Віталія Малецького Автозаводський районний суд задовільнив частково.

Сьогодні в Автозаводському райсуді винесли рішення у справі про поновлення на посаді головного лікаря Третьої міськлікарні Вадима Українця, про скасування дисциплінарного стягнення і незаконне звільнення з посади.

На початку судового засідання представник сторони відповідача, юрист мерії Олександр Богунов надав на розгляд суду три копії документів.

А саме:

- рішення Кременчуцької міської ради від 31 січня 2017 року про реорганізацію Третьої міської лікарні,

- наказ про звільнення головного лікаря Третьої міської лікарні Віктора Сичова, виданий начальником міського управління охорони здоров’я на підставі розпорядження міського голови у зв’язку з реорганізацією Третьої міської лікарні і її об’єднання з Четвертою міською лікарнею і створення комунального некомерційного закладу лікарня «Кременчуцька»,

- довідку міського управління охорони здоров’я про зміну до штатного розпису Третьої міської лікарні, видану 5 травня 2017 року.

Суд взяв всі ці документи до уваги. Далі і сторона позивача, і відповідача надала відеоматеріали, які долучили до справи.

В обох відеоматеріалах відображений процес поновлення Вадима Українця на посаді, після рішення Автозаводського районного суду від 15 грудня 2016 року.

Тоді Вадима Українця викликали до міського управління охорони здоров’я, де на той час заступник начальника міськздраву Дмитро Петращук за присутності віце-мера Ольги Усанової, а також начальника юридичного управління Валерія Мірошніченка та депутата Руслана Ульянова, надали копію розпорядження міського голови про поновлення на посаді. На відео зафіксовано, як з’являється і сам міський голова Віталій Малецький, та підписує необхідні документи. 

До речі, Віталій Малецький в цьому судовому засіданні є відповідачем, та на засідання не з’явився, хоч його було попереджено.

Після перегляду відеоматеріалів почались дебати.

Так, представник сторони позивача Роман Ципко, заявив, що до дисциплінарної відповідальності Вадима Українця притягнено незаконно, бо доказів  про систематичні порушення, на підставі яких і звільнили Українця, не було надано суду.

Роман Ципко нагадав суду, що рішенням цього ж Автозаводського суду від 14 грудня 2016 року вже визнали незаконність рішення про звільнення Вадима Українця. Тоді суд постановив поновити Вадима Українця на посаді.

«Та сторона відповідача не відмовилася від ідеї звільнення Вадима Українця», -  зауважив Роман Ципко.

Сторона позивача наполягала на поновленні Вадима Українця на посаді і матеріального відшкодування нанесення моральної шкоди. Бо події, пов’язані з поновленням його на посаді, активно висвітлювали ЗМІ, тож ім’я Українця лунало неодноразово.

Представник сторони відповідача Олександр Богунов зазначив, що повністю не згоден з вимогами сторони позивача.

Він нагадав, що 14 грудня, коли суд поновив Вадима Українця на посаді, той цього ж дня з’явився на робочому місці і навіть провів нараду, - і наступного дня теж. Українець, на твердження сторони відповідача, приступив до роботи без розпорядження мера про поновлення на посаді. Підтримала цю точку зору і представник міськздраву.

Згадав Олександр Богунов і те, як Вадим Українець самовільно відбув у відрядження в зону АТО, написавши лише заяву, та не отримав наказ про відрядження у міському управлінні охорони здоров’я. Це і було підставою для отримання ним доган і дисциплінарного стягнення.

Причиною доган, які отримав В,Українець, сторона відповідача називала також порушення фінансово-господарської діяльності в Третій міській лікарні, на період, коли Вадим Українець був головним лікарем закладу. Не погодилась  сторона відповідача і з частиною позову, у якій йдеться про відшкодуванням моральної шкоди.

Всі ці вимоги підтримала представниця третьої особи в суді – фахівець міського управління охорони здоров’я  - Олеся Свистунова.

Вислухавши аргументи сторін, суд під головуванням судді Діни Андрієць відправився у нарадчу кімнату.

О 13.00 суддя оприлюднила рішення, згідно з яким позовні заяви Вадима Українця задовольнила частково.

Зокрема, суд визнав призначення дисциплінарних стягнень незаконними. Тож їх за рішення суду мають скасувати.

Незаконним є і звільнення Вадима Українця з посади головного лікаря Третьої міської лікарні.

Тож Вадима Українця  мають поновити на відповідній посаді вже в Комунальному некомерційному  медичному підприємстві «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» (що стоврена шляхом злиття Третьої і Четвертої лікарні) з 15 грудня 2016 року. 

Також Вадиму Українцю мають виплатити компенсацію в сумі 46 тисяч 421 гривні за період 16 грудня 2016 року по 27 квітня 2017 року, коли він вимушено не був на роботі. Суд також присудив стягнути з мера Кременчука  Віталія Малецького судовий збір в сумі 1280 гривень.

Суд не задовольнив вимоги позивача в частині компенсації моральної шкоди. Дане рішення може бути оскарженим в Апеляційному суді.

Нагадаємо,  в суді головний лікар Третьої міської лікарні Сичов  заявив, що виконував вказівки «зверху» А також  Автозаводський районної суд Кременчука 14 грудня 2016 року  відновив лікаря на посаді.

У суді Вадим Українець намагається довести, що і вдруге був звільнений незаконно. У 2016 році Українця звинуватили в незаконному відрядженні в зону АТО, де він відпрацював місяць і мав подяки за роботу

 

Світлана Павленко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться