Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 7 Июня 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Правда взяла гору: Малецький остаточно програв суд лікарю Українцю

 

21 ноября 2019 11:45

Касаційна скарга Кременчуцької міськради залишена без задоволення, а рішення Автозаводського райсуду Кременчука та ухвала Апеляційного суду Полтавської області залишені без змін. Тож остаточно визначено, що Вадима Українця влада, на чолі з Віталієм Малецьким, звільнила з посади головного лікаря незаконно.

Нещодавно Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду розглянув у судовому засіданні касаційну скаргу Кременчуцької міськради на рішення Автозаводського райсуду Кременчука від 14 грудня 2016 року у складі судді Юрія Рибалки та ухвалу Апеляційного суду Полтавської області від 9 березня 2017 року щодо справи звільнення Вадима Українця з посади головного лікаря у Третій міській лікарні міста.

Як сказано у постанові суду, що розміщена у реєстрі судових рішень, у листопаді 2016 року В.Українець звернувся до суду з позовом до Кременчуцької міської ради про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.

В обґрунтування позовних вимог зазначав, що з 1 квітня 2011 року його призначили на посаду головного лікаря Третьої міської лікарні Кременчука. На підставі розпорядження виконавчого комітету Кременчуцької міськради Полтавської області та наказу Управління охорони здоров`я виконкому Кременчуцької міської ради з ним уклали контракт на термін з 29 березня 2015 року до 28 березня 2020 року.

Звертав увагу на те, що розпорядженням міського голови Кременчука В.Малецького від 7 жовтня 2016 року його звільнили з посади головного лікаря Третьої міської лікарні Кременчука на підставі пункту 3 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України), у зв`язку із систематичним невиконанням умов, визначених контрактом.

Вважав, що звільнення відбулося з порушенням норм трудового законодавства, йому не надали можливості подати пояснення, не врахували перебування його на час звільнення у відрядженні в зоні проведення антитерористичної операції (далі - АТО), не врахували ступінь тяжкості проступку, заподіяна ним шкода, обставини, за яких вчинено проступок, попередня робота працівника.  

Посилаючись на наведене та на те, що незаконним звільненням йому завдали моральної шкоди, що полягає у душевних стражданнях, втрати зв`язків та звичного способу життя, В.Українець просив скасувати розпорядження міського голови Кременчука від 7 жовтня 2016 року № 517-КВ про звільнення його з посади головного лікаря Третьої міської лікарні Кременчука; поновити його на вказаній посаді на умовах, визначених контрактом від 27 березня 2015 року; стягнути з Кременчуцької міської ради Полтавської області на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з дня звільнення до дня фактичного поновлення на посаді; стягнути з відповідача на свою користь 500 тис грн на відшкодування моральної шкоди та 5 тис грн витрат на правову допомогу.

Рішенням Автозаводського районного суду Кременчука від 14 грудня 2016 року позов задоволено частково.

Поновлено  В.Українця на роботі на посаді головного лікаря Третьої міської лікарні Кременчука на тих же умовах, що були встановлені контрактом від 27 березня 2015 року. Стягнуто з Кременчуцької міської ради Полтавської області на користь В.Українця середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 7 жовтня 2016 року по 14 грудня 2016 у розмірі 24  тис 757,92 грн. Також стягнуто з Кременчуцької міської ради на користь В.Українця 10 тис грн на відшкодування моральної шкоди. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Ухвалою Апеляційного суду Полтавської області від 9 березня 2017 року апеляційні скарги міського голови Кременчука В.Малецького та Кременчуцької міської ради відхилено, рішення суду першої інстанції залишено без змін.

У квітні 2017 року Кременчуцька міська рада Полтавської області подала до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ касаційну скаргу на рішення Автозаводського райсуду Кременчука від 14 грудня 2016 року та ухвалу Апеляційного суду Полтавської області від 9 березня 2017 року, в якій просить скасувати зазначені судові рішення та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову, обґрунтовуючи свої вимоги порушенням судами норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 6 червня 2017 року відкрито касаційне провадження у зазначеній цивільній справі та витребувано справу.

Вивчивши матеріали справи, перевіривши доводи касаційної скарги, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду дійшов висновку, що касаційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а оскаржувані судові рішення - без змін, оскільки їх постановили з дотриманням норм матеріального і процесуального права.

Тож, керуючись статтями 401, 409, 410 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду постановив касаційну скаргу Кременчуцької міськради залишити без задоволення.

Рішення Автозаводського районного суду Кременчука від 14 грудня 2016 року та ухвалу Апеляційного суду Полтавської області від 9 березня 2017 року залишити без змін.

Постанова суду касаційної інстанції є остаточною і оскарженню не підлягає.

Виходить, що В.Малецький остаточно програв суд до В.Українця. Щоправда, поновитися на посаді він не зможе, адже мер провів реорганізування лікарні, об’єднавши її з Четвертою міськлікарнею.

Нагадаємо, Автозаводський районної суд Кременчука 14 грудня 2016 року  відновив лікаря на посаді.

У суді Вадим Українець намагається довести, що і вдруге був звільнений незаконно. У 2016 році Українця звинуватили в незаконному відрядженні в зону АТО, де він відпрацював місяць і мав подяки за роботу.

Апеляційний суд Полтавщини визнав, що Українця звільнили з посади головного лікаря незаконно.

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться