
Алкідна та акрілова автофарби мають різні основи. В першій це алкідні смоли, в другій — відповідно, акрилові. Виходячи з цього, вони відрізняються характеристиками та особливостями застосування. Сьогодні поговоримо про те, коли і для чого більше підходить акрилова фарба, а коли — алкідна.
Акрилова автомобільна фарба: переваги й недоліки
Склад на основі акрилових смол є більш сучасним варіантом. Нині його використовують усі виробники та більшість автосервісів. Причина полягає в тому, що ця автомобільна фарба стійка до ультрафіолету, агресивного середовища, ударів та інших механічних впливів. Крім того, акрилова фарба:
- швидко висихає;
- добре піддається поліруванню та відновленню блиску;
- забезпечує міцне довговічне покриття;
- представлена в широкому асортименті відтінків;
- може мати цікаві базові ефекти — металік, перламутр, хамелеон тощо.
Серед недоліків частіше за все говорять про відносно високу ціну та складність у нанесенні деяких видів, наприклад перламутру. Крім цього, якщо ви вибираєте базову фарбу, доведеться докуповувати до неї ще й лак, оскільки перламутр, металік та хамелеон самі по собі не забезпечують ефекту глянцю.
Плюси та мінуси алкідної автофарби
Вона є дешевшою за акрилову, тому оптимально підходить тим, хто бажає зекономити. Алкідна фарба має гарні покривні якості, а після висихання демонструє елегантний м’який блиск. Глянцеві матеріали не вимагають додаткового покриття лаком. А наносити їх можна не тільки фарбопультом, але й звичайним валиком або пензлем.
Однак користувачі відзначають такі недоліки алкідних фарб:
- тривалий термін висихання — до 24 годин в оптимальних умовах;
- недостатня стійкість до УФ-випромінювання, поганих погодних та кліматичних умов;
- схильність до пожовтіння та втрати блиску з часом;
- вразливість до перегрівів.
До того ж завдяки летким органічним сполукам такі склади вважаються менш екологічними, ніж акрилові. До мінусів віднесемо обмежений вибір кольорів, їхню недостатню яскравість та насиченість.
Який вибір зробити
Відповідь залежить від того, які цілі ви переслідуєте, які задачі плануєте вирішити і скільки коштів маєте.
Для поточного бюджетного ремонту цілком вистачить якостей алкідної фарби. Також вибирайте цей варіант, якщо ваш автомобіль раніше був пофарбований таким складом і ви не плануєте повністю прибирати старе покриття.
Для фарбування окремих деталей підійдуть обидва різновиди. При цьому зважайте на більшу стійкість та довговічність акрилу. Це важливо для елементів, що піддаються підвищеним навантаженням або агресивним зовнішнім впливам.
Для повного оновлення кузовного покриття оптимальним вибором стане акрилова фарба. Особливо якщо йдеться про роботу акрилом по акрилу. Це вбереже вас від неприємних сюрпризів на фініші. Також віддайте перевагу саме цьому варіанту, якщо автомобіль експлуатується у складних погодних та кліматичних умовах.