Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 25 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Україна отримала препарати для лікування ВІЛ-інфекцій

Ми в Telegram

9 квітня 2022 13:15

Ліків вистачить на 3- місяців.

Україна отримала 209,6 тисячі упаковок препарату TLD (Тенофовір/ Ламівудин/Долутегравір) для антиретровірусної терапії (АРТ). Як повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я України, ця поставка дозволяє забезпечити видачу антиретровірусних препаратів для лікування ВІЛ-інфекції розрахунково на 3-6 місяців.

Зазначається, що наразі чимала кількість медичних закладів в Україні продовжують надавати допомогу пацієнтам з ВІЛ та забезпечувати безперервність АРТ навіть в умовах тимчасової окупації або ведення бойових дій. Адже лікування ВІЛ потребує щоденної антиретровірусної терапії.

Вже розпочато розвезення препарату TLD у більшість областей України, з урахуванням військової ситуації в регіонах. 

Закупівлею та доставкою препаратів до українських міст займається Центр громадського здоров’я МОЗ України за кошти PEPFAR, за підтримки офісу Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC), Глобального Фонду із протидії ВІЛ, туберкульозу та малярії (GFATM), Благодійної організації «100% ЖИТТЯ», Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO). Висловлюємо подяку усім партнерам за допомогу в організації процесу.

Нагадується, що отримати антиретровірусну терапію (АРТ) під час війни можна за місцем фактичного перебування. Українці, які виїхали до Європи, також можуть отримувати необхідну АРТ-терапію.

Довідка: АРТ-препарати ефективно контролюють ВІЛ. Завдяки їм неможливо вилікувати ВІЛ та повністю елімінувати (вивести) його з організму. Проте регулярне застосування такої терапії пригнічує вірус. Його кількість в крові стає настільки мізерною, що він не проявляється в аналізі крові. Якщо такий рівень зберігається впродовж шести місяців, від людини з ВІЛ практично неможливо інфікуватися навіть статевим шляхом. Це принцип «U = U» «undetectable = untransmittable», що у перекладі з англійської значить «не визначається = не передається». 

Проте навіть після досягнення цього стану припиняти терапію категорично не можна — без щоденного пригнічення ліками вірус знову почне розмножуватися в організмі людини та набуде стійкості до препаратів попередньої схеми лікування.

 

За матеріалами пресслужби МОЗ


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися