Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 29 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

В мерії презентували книгу «Старожитності та історія Кременчука»

 

23 марта 2019 14:40

Саме видання вже незабаром з’явиться в усіх школах та бібліотеках міста, а також її електронний варіант буде розміщено на сайті міської ради Кременчука.

 

23 березня 2019 року у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради  відбулася презентація книги «Старожитності та історія Кременчука». У виданні зібрані статті та публікації археологів-дослідників старожитностей території  та округи м. Кременчука, істориків, краєзнавців, мистецтвознавців, об’єднаних спільним прагненням  якнайширше висвітлити питання найдавнішого минулого, майже тисячолітню історію, пам’ятки та об’єкти культурної спадщини визначного міського  центру Полтавщини і всього Середнього Придніпров’я. Збірка присвячена 90 – річчю від Дня народження  відомого історика Кременчука – професора, педагога, громадського діяча Л.І. Євселевського.

Директор Полтавського краєзнавчого музею, кандидат історичних наук, відомий археолог Олександр Супруненко, який багато років досліджує історію Полтавщини зазначив, що їх робота мають бути продовжені, не тільки для того, щоб встановити  справжній вік Кременчука, а й, перш за все, для того, щоб жителі знали історію свого міста. Він розповів про книгу та матеріали, які до неї увійшли, зазначивши, що це лише початок,  така книга повинна мати продовження, адже Кременчук має дуже цікаву історію, яка має бути не тільки досліджена, а й збережена  у подібних наукових виданнях.  

До речі, серед цікавих праць нового видання — результати археологічних досліджень О.Супруненка, які доводять, що Кременчук має вік значно більший, ніж вважається офіційно – поселення, що дало розвиток Кременчуку існувало вже більше 900 років тому.

Виступили на презентації також професор МАУП, кандидат історичних наук, відомий історик і археолог  Юрій Шилов, завідувач кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету ім.. В.Г. Короленка Людмила Бабенко, а також кременчуцькі історики та краєзнавці роботи яких увійшли до видання «Старожитності та історія Кременчука». Всі вони говорили  про важливість вивчення історії міста, історії  його розвитку,  історії періоду козацької доби, історії підприємств  тощо.

Мер міста Віталій Малецький подякував голові громадської організації «Спілка поляків України» Віктору Мареничу за надання спонсорської допомоги у виданні збірки наукових праць «Старожитності та історія Кременчука».

Саме видання вже незабаром з’явиться в усіх школах та бібліотеках міста, а також її електронний варіант буде розміщено на сайті міської ради Кременчука.

 

Олег Булашев

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться