Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 10 Декабря 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

В Україні діти зможуть навчатись при лікарнях

 

20 декабря 2018 09:15

На школу будуть покладені обов'язки із забезпечення вчителями.

Міністерство освіти та Міністерство охорони здоров'я затвердили положення, що визначає механізм забезпечення навчання при лікарні для кожної дитини, яка цього потребуватиме.

Про це, під час прес-конференції, повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, пише Освіта.юа

За її словами, в Україні був час, коли навчання при лікарнях було нормою, але за останні роки ця практика була поступово втрачена.

«Зараз це змінилося – якраз сьогодні, у День святого Миколая, світ побачило положення, що захищає право кожної дитини, яка потребує тривалого стаціонарного лікування, на освіту», – зазначила Гриневич.

Для того, щоб дитина отримала можливість навчання при лікарні необхідна відповідна заява батьків та згода лікаря, що стан дитини дозволяє навчатися.

Навчання при лікарні передбачатиме три основні форми: створення класів та класів-комплектів (не менше 5 і не більше 12 учнів), а також індивідуальна або дистанційна форми.

Міністр освіти повідомила, що остання форма актуальна, якщо дитина за станом здоров’я не може безпосередньо спілкуватись з учителем.

«Такі випадки особливо характерні для онкологічних захворювань, лікування яких призводить до зниження імунітету. У результаті дитина тривалий час мусить бути ізольована від навколишнього світу. Психологічно в таких випадках навчання буває навіть важливішим, ніж у інших, адже воно допомагає зберегти зв’язок з реальним світом», – відзначила Лілія Гриневич.

Планується, що за кожною лікарнею, де може бути потреба для організації навчання, закріплюватиметься школа. Це робитимуть місцеві органи самоврядування, які є засновниками закладів освіти. Також між закладом охорони здоров’я та закладом освіти укладатиметься письмовий договір про співпрацю.

На школу будуть покладені обов'язки із забезпечення вчителями, взаємодію з адміністрацією закладу охорони здоров’я, організацію тимчасового користування підручниками тощо.

У свою чергу лікарні координуватимуть питання навчання дітей у закладі, надаватимуть потрібні для навчання приміщення та забезпечуватимуть навчальний процес необхідними меблями.

Після закінчення лікування дитина отримає довідку про успішність, яка дозволить зарахувати пройдене у лікарні навчання у тій школі, де дитина безпосередньо навчається.

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться