Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 14 Октября 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Вагітна з Полтавщини, якій пересадили серце, народила дівчинку

 

11 июля 2019 09:45

Операцію робили в Білорусі.

Жінка мала вроджені вади серця, завагітніла, і це стало ще більшою загрозою її здоров’ю і життю. Однак і її, й маля лікарям вдалось урятувати, а молодій мамі здійснили трансплантацію серця.

Про цей випадок розповіли на сайті Коло.

Нещодавно в Лубни, приїздили столичні лікарі з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, які провели консультативний прийом пацієнтів з серцево-судинними патологіями, а серед них директор інституту, професор Василь Лазоришинець.

Він згадав і цей випадок з мешканкою області.

«Нещодавно у нас була пацієнтка з Полтавщини на 36 тижні вагітності з пухлиною серця. Мультидисциплінарна команда зробила їй кесарів розтин, дитинка з’явилася на світ здоровою, але мама потребувала трансплантації серця. Потім я виступав на одному акушерському форумі, де були присутні народні депутати, розповів про цей унікальний випадок, і вони допомогли з документами, щоб відправити її до Білорусі. І тамтешні колеги пересадили їй серце, через 10 днів пацієнтка повернулась до нас. Зараз вона вже вдома, тепер Департамент охорони здоров’я опікується забезпеченням імуносупресивною терапією», – розповів  Василь Лазоришинець.

Головний гінеколог області Людмила Іванова розповіла подробиці цієї історії.

«Молода жінка з Гадяцького району, їй за 20. Вона мала вроджену патологію серця, завжди була на обліку в кардіологів. У її серці був кардіовертер, який змушував серце працювати, лікарі час від часу замінювали цей кардіовертер, у згаданому інституті пацієнтку вже знали давно. Одного разу «швидкою» жінку привезли у Гадяцьку ЦРЛ, адже ішлося про порушення ритму серця аж до його зупинки. Тоді лікарі і встановили факт вагітності. Перед цим лікарі попереджували пацієнтку, що кардіовертер скоро треба міняти, тобто вагітніти в цей час не варто, треба дочекатись заміни імпланта», - розповіла лікарка.

Однак вийшло так, що дівчина в цей час вийшла заміж, завагітніла, і серце дало про себе знати у такий спосіб.

«Пацієнтку з Гадяцької ЦРЛ перевезли в кардіодиспансер, потім у столицю. До 36 тижнів вона перебувала під наглядом лікарів Інституту педіатрії, акушерства та гінекології. У 36 тижнів оперували, з дитиною все гаразд, а от мамі знадобилась допомога, адже вона жила з пухлиною в серці. Згодом їй провели в Білорусі трансплантацію серця. Нині вона удома, отримує ліки, аби повноцінно жити», – додала Людмила Іванова.

Нині обоє почуваються добре. Жінці 27, маля народилось у березні, дівчинка (2,6 кг, 52 см).

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться