Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 1 Октября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Вимагатель з Горішніх Плавнів отримав не кошти, а строк

 
 

 

17 мая 2019 09:30

Обвинувачуваний вже мав судимості.

 Днями суддя Крюківського районного суду Кременчука Олександр Маханьков розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження про обвинувачення уродженця м. Комсомольськ, судимого у лютому 2019 року за нанесення легкого телесного ушкодження та застосуванням за це громадських робіт строком на 50 годин, у вчиненні злочинів передбачених ст.186 ч.1 «Грабіж», ст.189 ч.3 «Вимагання» Кримінального кодексу України.

Як сказано у вироку, який оприлюднено у Єдиному реєстрі судових рішень, суд визнав доведеним, що обвинувачений вчинив злочини за наступних обставинах:

Епізод 1.

30 листопада 2018р. близько 15.00 він прибув до прилеглої території Вищого професійного гірничо-будівельного училища у Горішніх Плавнях, де зустрів чоловіка. Між ними виникла сварка, яка переросла у бійку, по завершенню якої у обвинуваченого виник злочинний умисел, направлений на відкрите заволодіння мобільним телефоном марки «Huaweiу 5 2018 DRA-L21 DualSimBlue» свого кривдника.

Епізод 2.

В період часу з 30 жлистопада 2018р. по 5 грудня 2018 р. обвинувачений з метою отримання грошових коштів систематично, через телефонні дзвінки, через соціальну мережу, та під час особистого спілкування незаконно вимагав з чоловіка передачу йому грошових коштів у сумі 1 тис грн. При цьому він усно висловлював погрози у нанесенні тілесних ушкоджень, які останній сприймав як реальні.

Крім того, 5 грудня 2018 р. близько 20.00 обвинувачений прибув до території Вищого професійного гірничо-будівельного училища № 15 у м. Горішні Плавні примусив чоловіка передати йому грошові кошти, наніс останньому декілька ударів кулаком правої руки в область лівої скули, один удар кулаком правої руки та щонайменше два удари коліном правої ноги по носу. Після цього, подовжуючи свої злочинні дії, він вдарив постраждалого головою об металеву трубу та наніс удар кулаком лівої руки в область правого ока потерпілого та щонайменше два удари кулаком правої руки в область лівої скроні, спричинивши тим самим останньому тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку, гематоми лівого ока, рани верхньої повіки лівого ока, забою носа, які відповідно до висновку експерта відносяться до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров`я.

Після чого обвинувачений надав постраждалому 20 хвилин для виконання своєї вимоги: передачі грошових коштів, при цьому усно, погрожуючи застосувати надалі насильство над ним.

Однак, грошових коштів він так і не отримав.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав повністю, пояснивши про обставини вчиненого, та пояснив, що дійсно вчинив дані злочини.

Розглядаючи справу суд врахував зокрема те, що обвинувачений раніше судимий, має постійне місце проживання, ставлення обвинуваченого до вчиненого, висновок Комсомольського РС КМВ з питань пробації, перебуває на обліку у лікаря психіатра, думку потерпілої та її представника, які прохають суд призначити покарання не пов’язане з позбавленням волі, відшкодування шкоди, ставлення обвинуваченого до вчиненого, який в судовому засіданні прохав вибачення у потерпілого, суд приходить до переконання про можливість виправлення і перевиховання обвинуваченого без ізоляції від суспільства.

Тож суддя Олександр Маханьков вирішив визнати обвинуваченого винним та призначити покарання:

- за ст. 186 ч.1 КК України /епізод № 1/ у виді позбавлення волі строком на 2 роки;

за ст. 189 ч.3 КК України /епізод № 2/ у виді 5 років позбавлення волі;

На підставі ч.1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим , призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років.

Відповідно ст.ст. 75,104 КК України звільнити  засудженого  від  відбування призначеного судом  покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши 2 роки іспитового строку.

Цивільний позов постраждалого про відшкодування майнової та моральної шкоди задовольнити.

Стягнути з засудженого на користь постраждалого 3 тис 608 грн в рахунок відшкодування матеріальної шкоди та 3 тис в рахунок відшкодування моральної шкоди.

Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області протягом 30 днів з дня його проголошення.

 

Олег Булашев 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться