
Наш Герой воював на Донеччині. Був старшим стрільцем, помічником гранатометника. Стояв на захисті нашої Батьківщини в перших рядах.
У похмурий і холодний березневий день у Кременчуці прощаються із захисником України Віталієм Капліним (Другом «Туром»).
Він народився 19 січня 1981 року у Кременчуці. Тривалий час тут працював, був відомим у Кременчуці. Про це повідомив військовослужбовець із позивним «Художник».
«Віталій Каплін був активним, з Правого сектору, організовував його у нашому місті. Пройшов АТО/ООС. Із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну вступив в Добровольчий Український корпус, який потім реорганізовано в одну із бойових бригад», - розповів «Художник».
За його словами, наш Герой воював на Донеччині. Був старшим стрільцем, помічником гранатометника. Стояв на захисті нашої Батьківщини в перших рядах.
Але позиції, де стояв Віталій Каплін, спочатку потрапили під артилерійський обстріл, потім - мінометний, згодом пішли танки…
12 березня під селом Плащанка, Донецької області Друг «Тур» загинув.
Сьогодні порощатися із ним прийшли брати і посести із з ДУК «Правий сектор».
«Віталія знав із Правого сектору. Повернувся із перших подій на сході. Шукаав, де реалізувати свої ідеї, пов’язані із націоналістичними поглядами. Він звернувся до Правого сектору, а я, як заступник керівника обласного осередку, зв’язався із ним телефоном. Віталій ставив багато запитань. Цікавився нюансами, планами, програмами. Долучився до лав. Але згодом зрозумів, що політична діяльність – не його тож вступив в ДУК «Правий сектор». Там люди, які безпосередньо з 2014 року воюють . Займаються лише військової справою», - розповів Олександр Топко, заступник голови осласного осередку «Правий сектор» Полтавщина.
Він нагадав, що Віталій Каплін саме в Правому секторі зустрів своє кохання.
«Членкиня Правого сектору Ірина зараз його дружина. У них народився син, якому немає і року. Дуже щаслива родина. Від Ірини тривалий час приховували навмисно, що Віталій безпосередньо бере участь у військових діях, а говорили про те, що він на базі. Ірина була вагітною - її берегли», - його слова.
Олександр Топко нагадує, що Віталій Каплін був рідновіром, не дотримувався християнського віросповідання.
«Боги забирають найкращих. Боги принесли в жертву за нашу свободу і незалежність нашої країни», - говорить Олександр Топко.
Посестра Віталія Капліна «Голка» розповіла, що до останнього не вірила в його смерть
«Знала Віталія з першого дня повномасштабної війни, коли прийшла в ДУК . Він був лікуванні, а мені довелось надавати допомогу після поранення (я медикиня). Спікувались майже до останнього дня, зв’язувались буквально за три дні до смерті. Він справжній патріот – це величезна втрата і для ДУКу, і для України, і для нас всіх», - говорить жінка.
Поддруга «Голка» пригадує, що у нього були величезні плани.
«Нещодавно народився син, а хотів ще донечку», - її слова.
На запитання, чому Віталій Каплін мав позивний «Тур» відповіла: «Віталій був специфічним. Він же не християнин, і не католик, а – язичник. Виходячи зі своєї віри брав позивний. Справжній тур. Ми бачились з ним перед тим, як вони виходили на позиції. Кремензний чолов’яга, з вічною посмішкою, з чубом, що розвівається на одне око».
Вона пам’ятає момент, коли дізналась про смерть Друга «Тура».
«Страшно, коли його принесли. Я думала, і надіялась до останнього, що він живий. Він підрвався на міні. Травматична ампутація кінцівок, не встигли надати допомоги: велика кровотртата, больовий шок. Тоді загинуло 7 хлопців, наймолодшому - 23. Сьогодні теж прощаються», - слова Подруги «Голки».
Прямо з Міського палацу культури траурна церемонія попрямувала на Свіштовське кладовище, де Віталія Капліна поховали на Алеї Героїв.
Перед цим земляки проводжали Героя у останню путь, стоячи на колінах.
Світлана Павленко
Фото Олександра Попенка