Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 18 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Віри різні – місто одне

 

 

15 травня 2021 09:00

Зазираємо за релігійні лаштунки сучасності.

Так історично склалося, що Кременчук – багатонаціональне та мультирелігійне місто. Сьогодні у ньому налічується понад 50 церков різних конфесій. Як нам повідомили у міськвиконкомі, станом на 31 грудня 2020 року у Кременчуці діють громади Євангельських християн-п’ятидесятників та баптистів, Свідків Ієгови, Адвентистів Сьомого дня, релігійні організації римо-католиків, греко-католиків, мусульман, вірмен, юдеїв, Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України. «Найбільш впливові конфесії – Української Православної церкви (12 культових споруд) та Православної церкви України (4 культові споруди)», – йдеться у повідомленні. «Однак в усі часи були люди, які не вірили ні у що, у жодне божество – атеїсти», – зазначила кандидатка мистецтвознавства, доцентка Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського Алла Лушакова. Вона також розповіла, що в Україні вже понад 20 років не проводиться перепис населення, тож неможливо встановити кількість послідовників тієї чи іншої релігії, адже дані вносилися саме зі слів людей. А от згідно з матеріалами першого Всеросійського перепису населення 1897 року, у Кременчуці проживало тоді 63 тис 007 чоловік. До яких віросповідань відносили себе містяни у той період, дивіться у таблиці.


Звісно, у Кременчуці – переважна більшість православних християн, однак є також не один десяток релігійних організацій та угрупувань. Кременчуцька газета поспілкувалася з лідерами кількох із них. Адже добре, якщо наше місто буде доброзичливим, таким, де знайдеться місце для кожного.

Равин Шломо Давид Саламон

«Особливість юдаїзму – це віра в одного Бога, без ідолів. Є одна священна книга – Тора, все інше – коментарі до неї. У юдеїв є певні обмеження у вживанні продуктів харчування, наприклад, заборонена свинина. І навіть курка чи корова, м’ясо яких вважається кошерною їжею, мають бути зарізані та приготовані по-особливому. Юдаїзм – це перша і найскладніша релігія. У нас є 613 заповідей, а молитися необхідно тричі на день. Відомості про євреїв у Кременчуці починаються з 1782 року, а у 1910 році вони складали близько 50% населення міста, було 60 синагог та 18 загальноосвітніх єврейських училищ.

До війни Кременчук називали «Єрусалимом на Україні». А у роки окупації багато чого знищили. Після пожеж майже нічого не залишилося від будівлі синагоги, тож довелося її відбудовувати. Тепер це красива споруда, яка є центром єврейської духовності і культурного життя Кременчуцького регіону. Нині в місті налічується близько 5 тис євреїв, але не всі з них хоча б раз на рік приходять у синагогу. Особисто я зранку прокидаюся і дякую Богові, що живу, а ввечері роблю аналіз зроблених хороших справ. Ми ж не знаємо, коли настане останній день, тож варто встигнути щонайбільше зробити добра».

Пасторка релігійної громади повного Євангелія «Життя во Христі» Валентина Корецька

«Християни євангелістські вірять в Отця, Сина, Святого Духа – у Трійцю і не мають ікон. Ми говоримо «іншими мовами», які не мають аналогів – це дар Духа святого. Та віримо у чудеса. Наша громада зародилася у 1991 році із групи людей, які відвідували спочатку Баптистську церкву. 12 чоловік тоді у Таллінні (Естонія) отримали дари «інших мов» і заснували свою общину. Нині у Кременчуці налічується трохи більше 40 послідовників.

Свого часу я шукала Бога, бо в душі не мала спокою. Читала багато духовної літератури, а потрапивши на служіння, прийняла Ісуса-Спасителя. В моєму житті вже було багато чудес. Я побачила, що Бог живий і могутній».

Лідер міжнародного товариства свідомості Крішни у Кременчуці Віталій (Віджай Чайтанья дас) Гава

«Ми намагаємося слідувати вайшнавскій культурі. Вайшнав – це той, хто шанує і прославляє Вішну (Всевишній) або Крішну (Всеприваблюючий). Веди були записані понад 5000 років тому, а до цього передавалися усно від Учителя учню. Згідно з ведичним вченням, Бог – це Верховна Особа, яка в повній мірі володіє красою, багатством, знанням, славою, силою і відчуженістю. Всі світові релігії в своїх молитвах славлять Бога, Його якості і діяння.

Чи не цими шістьма проявами його рис приваблюється кожен із нас, спостерігаючи їх у інших людях? Метою цього руху є відновлення вічних відносин з дивовижною Особистістю Бога. Основний метод – оспівування або прославляння святих імен Господа. За цими діями криється глибока філософія, яка висвітлює не тільки духовні теми, а й питання сім’ї, політики, медицини, архітектури, військового мистецтва і багато іншого, необхідного для гармонійного, повноцінного життя всього суспільства. У Кременчуці налічується близько 100 послідовників крішнаїзму.

Зараз ведеться пошук місця для будівництва храму. Завдяки цьому знанню поглибилося моє розуміння Бога, сенсу життя, діяльності святих з різних конфесій, з’явилася повага до інших авторитетних релігій. Я приєднався до цього духовного руху, керуючись здоровим глуздом, а також внутрішнім покликом свого серця».

Буддистський монах Віктор Шевченко (Джамцо Єше)

«Буддизм не є конкурентом християнству, це більше філософське вчення про духовне пробудження, яке виникло у Стародавній Індії. Засновник – 29-річний принц Сіддхартха був спадкоємцем престолу і мав усе, чого тільки можна було забажати. Однак відправився у мандри у пошуках відповідей на свої запитання. Буддизм – це система знань, яка допомагає людині при потребі позбутися страждань життя. Вчить робити добрі та вмілі вчинки, а також очищувати та розвивати розум. І якщо Ісус говорив: «Я за вас страждав, взяв на себе ваші гріхи…», то Будда говорить: «Кожен може стати таким, як я, але за вас я нічого не зроблю, всього досягайте самостійно…».

Тож людина має спершу сама себе пізнати, а вже потім шукати сенс усього. Особисто я вже знайшов відповіді на багато своїх запитань, переконався, що методи цієї філософії дієві. Тепер допомагаю іншим, примножую і ділюся знаннями. Однак не можу запропонувати людині щось, що їй не потрібне. Офіційно буддистська община зареєстрована у Світловодську (Кіровоградська область). А послідовники у різних навколишніх містах вже налагодили виробництво таких культових товарів, як дзвіночки, цампа (їжа монахів), пурба (кинджал) та інше».

Голова мусульманської громади «Іслам» Олег (Собір) Лазунін

«Основи Ісламу містять у собі віру в одного-єдиного Бога, ангелів, пророків і послані їм небесні книги, а також віру в долю, в те, що добро і зло створені Богом, віру у воскресіння після смерті, в Судний день, у вічні муки в пеклі для невіруючих і вічне благоденство для віруючих у раю. Мусульманська громада «Іслам» м. Кременчука (зареєстрована в 1998 році) – це релігійна організація, що входить до складу Духовного управління мусульман України – ДУМУ. Головним видом її діяльності є поширення істинних релігійних знань, відповідних ісламському віровченню.

Ми приділяємо велику увагу сім’ї та сімейним цінностям, вихованню майбутнього покоління в рамках високої культури і моральності. Ми попереджаємо суспільство про небезпеку екстремістських течій, всіляко засуджуючи екстремізм і тероризм. Достовірна інформація є запорукою збереження миру і спокою в суспільстві, в міжетнічних і міжконфесійних відносинах, як у Кременчуці, так і в загальнодержавному і світовому масштабах. Кременчуцька мусульманська громада об’єднує віруючих різних національностей, різні культури і традиції. На єдиній українській землі ми живемо і працюємо на благо всього українського суспільства і нашої країни України. У нашому місті наразі нараховується приблизно понад тисячу мусульман».

 

*Матеріал є суто інформативним і не несе в собі жодних спонукань до тієї чи іншої релігії. На жаль, формат публікації не може вмістити інформацію про інші релігійні конфесії.

 

Тетяна Красельникова

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися