Усі працівники Центру проходитимуть відповідну перевірку.
У Полтавській обласній раді пройшло останнє четверте засідання робочої групи з реорганізації «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей». Саме питанню реорганізації Центру послугували кілька гучних випадків насилля, які трапились в закладі. Як повідомляє телеканал IRT, члени робочої групи напрацювали проєкт рішення, за яким «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» продовжуватиме діяти у Полтаві, але з деякими змінами.
Олексій Чепурко, заступник голови обласної ради, голова робочої групи:
-Ми залишаємо в Полтаві філіал Центру, який буде зараз центральний офіс в Гадячі. Він буде розрахований тут на 20 дітей і на 40 дітей в Гадячі. Діти будуть направлятися спочатку у Полтавський Центр, проходити тут певні медичні обстеження, діти будуть отримувати статус, потім вони будуть переміщенні в Гадяч. Оскільки ми зменшуємо кількість дітей тут, в Полтавському центрі, так само у них будуть покращені умови.
Щодо професійної компетентності трудового колективу Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, то до неї багато питань, адже визначено ряд порушень, - говорять члени робочої групи.
-16 листопада була прийнята людина,яка пропрацювала місяць і нарахована премія в розмірі 8 тисяч грн.+коефіцієнт 50% і ніхто її на роботі не бачив.Музичний керівник немає відповідної фахової освіти, але працює на цій посаді.
- Виникло два фігуранта. Один 4 місяці числився, але не працював і отримував гроші. Другий - 12 років, числився і не працював. Четверо було у нас мешканців Бангладешу. 16,19 і 21 рік. Це з їх слів, бо в них документів не було. І чому вони проживали 6 місяців в Центрі реабілітації при малявках трьохрічних?!
Голова робочої групи, заступник голови обласної ради Олексій Чепурко каже, що усі працівники Центру проходитимуть відповідну перевірку.
- Ми домовилися, що працівники, які перебували в Центрі, тут в Полтаві і ті, які працюватимуть у Гадячі всі пройдуть атестацію і відповідно фахівцями буде дана оцінка їхнім професійним якостям, і, безумовно, чи готові вони працювати з дітьми.
Нагадаємо, до спеціальної робочої групи увійшли депутати Полтавської обласної ради, представники профільних служб виконавчої влади та зацікавлені сторони. Лунали різні аргументи й пропозиції - як за реорганізацію, так і проти неї. Зокрема, депутат облради, заступниця міського голови Кременчука Ольга Усанова, не бачить проблеми й підстав для закриття Центру. Апелюють перш за все до інтересів дітей. Але чи здатні їх захистити в Центрі, де лише протягом останнього року трапилося як мінімум два абсолютно неприйнятних і резонансних випадки - залишається відкритим питанням.
Доповнено 23 лютого.
Сьогодні під час сесії Полтавської облради розглянули рішення, яким передбачено в Полтаві залишити філію Центру, а центральний офіс перевести в Гадяч.
Депутатка, віце-мерка Кременчука Ольга Усанова подякувала колегам за розгляд рішення і в разі його прийняття пообіцяла провести спільну атестацію працівників Центру, аби в подальшому не допустити порушень законів, які сталися. Вона також каже, що потрібно буде провести конкурс на керівника закладу.
Депутат-кременчужанин Олександр Алексюк вважає, що всі діти мали б бути переведені до Гадячу. Він каже, що для деяких колег головне не діти, а питання, як дістатися до Гадячу чи інші, майнові питання.
«Кременчуцький «Брєд тудей» ні на що не натягується. Я б даже питання не ставив, що там замість центру щось збудують. У нас є черга на це приміщення...
Люди, які там працюють, бачили або знають про всі випадки побиття. Знали і мовчали. Це тепер той колектив спасати? Це той колектив, який отримав премію в грудні за ті дії? Це той колектив, де працювали підсніжники...12 років отримував зарплатню та премію, а його не бачили... А як там у 2018 році потрапили громадяни Бангладеш? Як вони туди потрапили, хто і як вони потрапили і за скільки? 6 місяців їх - 4 балбеса харчувалися 5 раз на день... Ми все це знаємо, але результату нуль по цим питанням. Де результат? Все це безкарність! Вона до НП приводить. Там виховують волчат...» - заявив О.Алексюк.
Заступник голови Полтавської облради Олексій Чепурко зазначив, що створена раніше робоча група, як раз знайшла компроміс - залишити філію Центру в Полтаві і покращити умови перебування дітей в Гадячі.
«Наша група продовжує роботу. Будемо розбиратися і про Бангладеш і інше... Прокурор області нам пообіцяв допомогти. Директора нам вдалося звільнити. Нарешті. По підсніжникам також розберемося разом з поліцією. Колектив чекає на атестацію. Ми спільно все контролюватимемо», - заявив О.Чепурко.
Деякі депутати виступили за те, аби всі діти переїхали до Гадячу, а деякі - навпаки, аби залишилися і в Полтаві, і переїхали до Гадячу. У всіх їх було багато питань до колективу.
Один з депутатів зажадав, аби в колективі у Полтаві змінили всіх працівників.
«Які компроміси з цими людьми? З тюрмою компромісів не може бути», - заявив ще один депутат Іван Близнюк.
Депутат Олег Сазонов вважає, що всіх дітей потрібно переводити в Гадяч.
Голова облради Олександр Біленький заявив, що він при голосуванні в цьому питанні утримається.
Після обговорення питання депутати таки прийняли рішення, яким передбачено в Полтаві залишити філію Центру,а центральний офіс перевести в Гадяч.
Нагадаємо, Віце-мер, депутат Усанова на свій День народження замовила подарунок від голови облради Біленького
Нагадаємо, 7-річного сироту ледь не забили: як покарали винних (Доповнено)
Депутат облради з Кременчука ініціює відставку начальника служби у справах дітей Полтавської ОДА
На Полтавщині хочуть створити підрозділ Всеукраїнської асоціації прийомних батьків
Марина Соловей