Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 18 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Водій маршрутки, яка в'їхала в будинок та пошкодила інкасаторську машину, іде у відмову

 

13 квітня 2020 09:00

Судові справи.

 

7 квітня суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області Василь Хіневич розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Батальйону патрульної поліції в м. Кременчук про притягнення до адміністративної відповідальності водія ПП «Союз автоекспрес» за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна».

Як сказано у постанові суду, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 29.11.2019 року, серії БД №038993, 23.04.2019 року о 15 год. 55 хв. в м. Кременчуці по вул. І.Сердюка в межах регульованого перехрестя з вул. Небесної Сотні, водій маршрутки, керуючи ТЗ «Mercedes», проїхав перехрестя на забороняючий сигнал світлофора (червоний), внаслідок чого допустив зіткнення з автомобілем інкасаторів «Volkswagen», який рухався по вул. Небесної Сотні. В наслідок чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження.

Особа яка притягується до адміністративної відповідальності – водій маршрутки в судовому засіданні пояснив, що 23.04.2019 року близько 15.50 години він їхав за кермом маршрутного таксі № 117 від ринку по вул. Н.Сотні таке, як на зелений сигнал світлофора, зі швидкістю близько 30 км/год. і на перехресті вулиць Н.Сотні і І.Сердюка сталася ДТП за участю його авто і легкового авто інкасаторів, удар прийшовся у маршрутки в праву передню сторону, від удару маршрутка поїхала без управління і зупинилась біля будинку центру «12 Вольт», від удару він втратив свідомість. Після ДТП швидка допомога забрала його в ЦРЛ, де пробув 2 тижні. Під час удару в салоні було близько 12 осіб, ніхто не постраждав. Слідчий йому показував відео і сигнали світлофора, які були при ДТП і пояснив, що він винен в ДТП, він з цим не згоден, вину не визнає. Під час руху по телефону не розмовляв.

Потерпілий, водій інкасатор АТ «Полтава Банк», в судовому засіданні пояснив, що 23.04.2019 року близько 15.50 години він їхав за кермом службового автомобіля по вул. І. Сердюка в сторону парку і на перехресті з вул. Н. Сотні зупинився на червоний сигнал світлофора і стояв на стоп-лінії. Після того, як спочатку загорівся жовтий, а потім зелений сигнал для нього, він, подивившись по сторонам, почав рух і виїхавши на перехрестя вул. І. Сердюка і Н. Сотні відчув удар зліва, вдарившись лівою стороною голови. Після ДТП авто розвернуло на вулиці в бік зупинки «Центр», вийшов з авто в побачив пошкодження в його авто ліве крило, зліва бампер, фара, скло. Куди саме прийшовся удар сказати не може, можливо «касатильний». Маршрутка зупинилась біля салону «12 Вольт». Патрульні по приїзду склали схему ДТП, він не підписав, так як поїхав в приймальне відділення до того часу. Свідки були на місці пригоди, один казав, що він їхав на зелене світло. При допиті слідчим все вказав вірно, їхав у 2-гій смузі на роботу, схему бачив потім.

Свідок, водій виконкому Кременчуцької міської ради, в судовому засіданні пояснив, що 23.04.2019 року близько 15.50-15.55 години він йшов по вул. І. Сердюка в м. Кременчуці в напрямку руху від магазину «Лукас» в сторону парку і побачив зіткнення на перехресті вулиць І.Сердюка і Н.Сотні, коли маршрутка «Спринтер», яка їхала зліва по вул. Пролетарській від ринку в сторону запинки «Центр» вчинила зіткнення з легковим інкасаторським автомобілем, вдаривши це авто в ліву сторону, який рухався по вул. І.Сердюка в сторону парку. В момент зіткнення ТЗ від миттєво автоматично подивився на світлофор і на ньому горіло зелене світло для легкового автомобіля, це були долі секунди. На перехресті він повернув направо, куди після зіткнення поїхала маршрутка і побачив, що маршрутне таксі зупинилось біля магазину «Велком» та в`їзду на технічний центр «12 Вольт». Легкове авто від удару розвернуло передом в сторону зупинки «Центр». В таксі почали виходити пасажири, близько 10 осіб, які лаяли водія і казали, що водій, як взяв мобільний телефон в районі мосту так і до моменту аварії розмовляв по телефону. Про дану ДТП, яка висвітлювалась в соціальних мережах, він зробив напис в коментарях і вказав, що він готовий все засвідчити, що бачив, поліції в день пригоди пояснень не надавав.

Свідок, інженер ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод», в судовому засіданні пояснила, що 23.04.2019 року близько 15.52 годин вона з подругою на зупинці громадського транспорту «Ринок» зайшла в маршрутку № 117, яка рухалась на с. Молодіжне, до зупинки «Вул. Гвардійська». Вона сіла на 2-й ряд за водієм ближче до проходу. Водій маршрутки весь час з моменту посадки, передачі йому грошей за проїзд і руху таксі розмовляв по мобільному телефону. Потім пасажири на перехресті вулиць І. Сердюка і Н. Сотні закричали водієві «червоне світло» і вона відчула удар після якого прийшла до тями на полу маршрутки. Піднявшись, вона побачила кут будинку, куди їхала маршрутка і знову відчула удар. Водій лежав на полу ногами до керма. Пасажири почали кричати і казати швидко виходити а то маршрутка може загорітися. В салоні було багато людей, так як вільних було десь 3-4 місця. Вона вийшла з маршрутки і разом з подругою з дитиною поїхала додому на маршрутному таксі № 253, яка під`їхала до зупинки, так як поспішала. Вийшовши на вулицю, вона побачила, що маршрутка зіткнулася з інкасаторським автомобілем, який він удару розвернуло передом в сторону зупинки «Центр». Поліція її не опитувала, так як вона поспішала і поїхала з місця пригоди. В подальшому до неї передзвонив представник потерпілого, який представився і попрохав дати свідчення в суді за фактом даної пригоди, так вона на прохання сина в соціальних мережах писала в коментарях про дане ДТП і що вона була свідком цього.

Свідок - патрульний поліцейський БПП в м. Кременчуці в судовому засіданні пояснив, що в батальйон надійшов матеріал з відео з СВ КВП після закриття кримінального провадження стосовно водія маршрутки з постановою для складання протоколу на останнього за вчинення адміністративного правопорушення за ст. 124 КУпАП, що він і зробив, відібравши пояснення у водія, який заперечував свою провину у ДТП, яка підтверджувалась відео на диску, який йому напевно передав слідчий з супровідною. Нижника права і обов`язки перед складанням протоколу роз`яснював, на місце ДТП не виїжджав, протокол склав на підставі матеріалів слідчого.

Захисник особи яка притягується до адміністративної відповідальності адвокат Гонтар В.М. надав клопотання про призначення по справі судової авто-технічної експертизи, з метою встановлення питань у галузі авто-техніки для встановлення істини по справі. Проведення експертизи доручити Полтавському відділенню при Харківському НДІ судових експертиз ім. Засл. Проф. М.Ф.Бокаріуса, поставивши перед експертом наступні питання:

Якою була відстань між автомобілем д.н.з НОМЕР_4 та автомобілем д.н.з НОМЕР_5 , у момент виникнення перешкоди (небезпеки) для кожного із них?

Визначити момент виникнення небезпеки для руху для водіїв автомобілів д.н.з НОМЕР_4 та автомобілем д.н.з НОМЕР_5 ?

Якою була швидкість автомобіля д.н.з НОМЕР_5 та автомобіля д.н.з НОМЕР_4 ?

Як повинен був діяти у даній дорожній обстановці з точки зору вимог ПДР водій автомобіля д.н.з НОМЕР_5 ?

Чи відповідали дії водія автомобіля д.н.з НОМЕР_5 вимогам ПДР ?

Чи знаходяться дії водія автомобіля д.н.з НОМЕР_5 в причинному зв`язку з настанням даної дорожньо-транспортної пригоди?

Чи мав водій автомобіля д.н.з НОМЕР_5 технічну можливість запобігти зіткненню в зазначеній ситуації (дорожній обстановці), зупинитися до місця наїзду (зіткнення) з автомобілем НОМЕР_4 ?

Якою була швидкість автомобіля д.н.з НОМЕР_4 на момент ДТП ?

Як повинен був діяти у даній дорожній обстановці з точки зору вимог ПДР водій автомобіля д.н.з НОМЕР_4 ?

Чи відповідали дії водія автомобіля д.н.з НОМЕР_4 вимогам ПДР ?

Чи знаходяться дії водія автомобіля д.н.з НОМЕР_6 в причинному зв`язку з настанням даної дорожньо-транспортної пригоди?

Чи мав водій автомобіля д.н.з НОМЕР_4 технічну можливість запобігти зіткненню в зазначеній ситуації (дорожній обстановці), зупинитися до місця наїзду (зіткнення) з автомобілем НОМЕР_5 ?

В судовому засіданні представник потерпілого адвоката Шевченко С.М. заперечував проти призначення по справі судової авто-технічної експертизи оскільки вважає, що в ході даного судового розгляду було проведено всі необхідні процесуальні дії, а саме в судовому засіданні було допитано учасників даної ДТП, свідків, досліджено всі письмові докази, як то схема ДТП та протокол про адміністративне правопорушення.

Заслухавши справу суддя призначив по справі №537/5128/19, про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності водія маршрутки за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП, - судову авто-технічну експертизу, виконання якої доручити експертам Харківського НДІ судових експертиз їм. Засл. проф. М.С. Бокаріуса, який знаходиться за адресою Україна, м. Харків, вул. Золочівська, 8а.

На вирішення експерту поставити наступні питання:

1) Чи відповідали дії водія автомобіля «Mercedes» д.н.з. НОМЕР_2 вимогам Правил дорожнього руху України?

2) Чи відповідали дії водія автомобіля «Volkswagen» д.н.з. НОМЕР_3 вимогам Правил дорожнього руху України?

3) Чи були з технічної точки зору дії водія автомобіля «Mercedes» д.н.з. НОМЕР_2 у причинному зв`язку з виникненням ДТП?

4) Чи були з технічної точки зору дії водія автомобіля «Volkswagen» д.н.з. НОМЕР_3 у причинному зв`язку з виникненням ДТП?

3) Чи мав водій автомобіля «Mercedes» д.н.з. НОМЕР_2 технічну можливість уникнути зіткнення з автомобілем «Volkswagen» д.н.з. НОМЕР_3 ?

Для проведення експертизи експертам надати матеріали справи про адміністративне правопорушення з двома дисками відеозапису, а також матеріали кримінального провадження по факту ДТП від 23.04.2019 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 286 КК України.

Постанова оскарженню не підлягає.

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися