Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 27 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста

 


22 ноября 2016 18:25

У травні минулого року Президент України підписав закон, який в народі охрестили «законом про декомунізацію». Понад 100 вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни. Кременчуцька газета згадує цих людей у своєму новому проекті «Вулицями рідного міста».

Марія Адасовська — українська актриса і театральна діячка, яка стала провідною зіркою українського театру кінця ХІХ - початку ХХ століть. Народилася 4 серпня 1854 року в селі Заньки Ніжинського повіту Чернігівської губернії у родині збіднілого поміщика. Саме за назвою свого рідного села Марія взяла собі сценічний псевдонім Заньковецька.

Улюбленим захопленням маленької Марії був театр. Але її батько, а потім і чоловік були проти цього хобі.

Вже будучи заміжньою, Марія грала в аматорських спектаклях театрального гуртка і лише завдяки вимогам публіки чоловік відпустив акторку на професійну сцену. Дебют 28-річної Марії Заньковецької відбувся у Єлисаветграді (раніше Кіровоград, а зараз Кропивницький), де вона зіграла роль Наталки-Полтавки у п’єсі І. Котляревського.  Пізніше їй пощастило працювати в найпопулярніших і найпрофесійніших українських трупах М. Кропивницького, М. Старицького, М. Садовського, П. Саксаганського, І. Карпенка-Карого.

Гастролі 1886-1888 рр. принесли Марії світову славу. Актрисі неодноразово пропонували перейти до російського театру. Проте Марія відповіла наступне: «Наша Україна занадто бідна, щоб її можна було покинути. Я дуже люблю її, мою Україну, її театр, щоб прийняти вашу пропозицію». Сорок років віддала артистка сцені  і силою свого таланту пробудила інтерес до українського слова та театру.

Тому у Кременчуці замість провулка Стахановського з’явився провулок Марії Заньковецької.

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться