Кременчуцька газета
Середа, 26 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Як довго можна носити бронежилет

30 березня 2023 16:50

Жилети розраховані на збереження своїх захисних якостей протягом зазначеного терміну. Бронежилет, який носять щодня, втрачає захисну здатність швидше, ніж той, що лежить на полиці. Незалежно від того, скільки часу носився бронежилет, необхідно уважно оглянути його на предмет пошкоджень — складок, розривів, запахів і підпалів. Якщо ви вирішили купити бронежилет у Львові, також варто знати, як довго можна безперервно його носити.

Військова служба пов'язана з досить великою ймовірністю появи після демобілізації різних дегенеративних захворювань органів руху, в першу чергу через фізичні навантаження. 30% відхилень, виявлених під час скринінгових обстежень у літніх військовослужбовців, належать до категорії захворювань хребта та суглобів.

Сьогодні бронежилети різних класів забезпечують захист від куль пістолетів і автоматів по всій поверхні захисного спорядження, а також від бронебійних набоїв карабінів, автоматів, гвинтівок і кулеметів. Засоби особистого захисту, загальна вага яких може досягати 10–20 кг, впливає на бойову активність солдата в бою. Згодом такі навантаження призводять до проблем зі здоров’ям.

 

Норми носіння бронежилетів

Середня вага захисних жилетів (залежно від розмірів і матеріалу чохла) становить 5,5–7,5 кг, тоді як вага версії з високоміцного поліетилену в ході подальших розробок була зменшена до 4,2–5,1 кг. До цієї ваги варто також додати зброю, набої та інше спорядження, яке військовослужбовець носить на собі.

Основне навантаження на людину середньої статури в захисному спорядженні, що відповідає технічним нормам, зросло приблизно до 10–14 кг. Завдяки розробці нових матеріалів і технологій його було зменшено до 8–11 кг, що все ще є значним. У зонах проведення операцій бронежилет зі спорядженням часто носять безперервно протягом строку у 24 години.

За стандартами США, у разі наказу про наступ навантаження солдата (без урахування рюкзака) не може бути більше ніж 25 кг. В Україні немає чітких інструкцій щодо ваги броні та допустимого строку її носіння, тому можна орієнтуватись на загальні рекомендації. Вони стосуються фізично витривалих чоловіків, які носять жилети при температурі від -22 до +18 градусів та відносній вологості 60%:

  • дo З кг — 24 години максимально;

  • З–7 кг — 12 годин;

  • 7–9 кг — 9 годин;

  • 9–12 кг — 5 годин;

  • 12–16 кг — 2 години;

  • 16–2З кг — 1 година.

Якщо температура та вологість вищі, цей час буде меншим. Після закінчення терміну безперервного носіння рекомендується зняти жилет та відпочити. Якщо цього не зробити, втома суттєво знизить швидкість та рухливість, що може стати критичним у зоні бойових дій.

На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися