Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 27 Листопада 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Як на Полтавщині приваблюють рідкісних синяків

 

20 квітня 2019 13:00

Їм споруджують штучні гнізда. 

На території Національного природного парку «Нижньосульський» проводять збереження і відтворення популяції птаха голуба-синяка. Про це повідомляє на сторінці парку у Фейсбук начальник науково-дослідного відділу, кандидат біологічних наук М.Л. Клестов.

Таким чином, був розроблений спеціальний план заходів, який передбачає, в тому числі і приваблювання цих голубів на територію парку за допомогою штучних гніздівель, які, на думку вчених, мають замінити синяку природні дупла. 

Реалізація Плану заходів розпочата з пошуку ділянок, найбільш перспективних для розміщення штучних гніздівель, якими виявились прибережні листяні ліси поблизу села Лящівка та листяний ліс урочища Романчик. Саме в цих місцях у першій половині квітня були встановлені перші штучні гнізда для голубів-синяків (дивись фото), за заселенням яких будуть проводитись регулярні спостереження. Про результати цієї наукової роботи ми будемо регулярно повідомляти.

Голуб-синяк, або клинтух Columba oenas L.1758, віднесений до вразливих видів, внаслідок того, що його чисельність в останні десятиріччя почала знижуватись. Саме тому цей вид занесений до останнього видання Червоної книги України, Додатоку ІІІ Бернської конвенції, а також суворо охороняється в нашому парку.

У межах НПП «Нижньосульський» голуб-синяк зустрічається в гніздовий період в невеликій кількості у листяних та мішаних лісах поблизу сіл Мохнач, Велика Бурімка, Лящівка, в урочищі Романчик, де гніздиться окремими парами. 
Голуб-синяк поселяється переважно в дуплах дерев. Для гніздування обирає старі дуплисті дерева, яких в парку залишилось небагато. Оселяється окремими парами. В кладці 2 яйця. Насиджують обидва птахи пари на протязі 16-17 днів. Пташенята залишають дуплі-гнізді 25-27 днів.

З метою збереження і відтворення популяції голуба-синяка на території НПП «Нижньосульський»

 

 

За матеріалами джерела

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися