Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 22 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Як одиноким пенсіонерам не залишитися на самоті

 

29 березня 2020 09:00

Кременчуцька газета цікавилася закладами та умовами перебування літніх людей у місцях, де їх підтримають та допоможуть.

Живучи сьогоднішнім днем, ми не часто замислюємося, якою може видатися наша старість. Дехто вважає, що дуже прикро коротати вік у будинках для престарілих. Для когось найгірше – це самотність на схилі літ. Кременчуцька газета дізнавалася, куди звертатися пенсіонерам за допомогою, аби старість теж мала шанс бути приємною.

Куди податися літнім людям

Люди похилого віку забезпечені спокійною старістю, мають весь необхідний догляд та лікування, а також живе спілкування… Де неподалік Кременчука є такий собі санаторій чи спеціалізований будинок, в якому мешкають пенсіонери?

Згідно з відповіддю департаменту соціального захисту населення та питань АТО на наш запит, соціальну допомогу громадянам похилого віку, які частково або повністю втратили здатність до самообслуговування, за їхнім бажанням можуть надати у таких установах, як будинки-інтернати, будинки для ветеранів, пансіонати для громадян похилого віку та інших.

На території Кременчука подібних закладів немає. На сайті Полтавської облдержадміністрації можна знайти адреси геріатричних пансіонатів (будинків для престарілих), будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів.

Як дізналася Кременчуцька газета, у с. Дмитрівка Горішньоплавнівської міської ради, із 2003 року функціонує будинок захищеної старості. Він розрахований на 30 місць і має усі умови для проживання літніх людей завдяки підтримці компанії FERREXPO, науково-виробничого підприємства «Фероліт» та інших спонсорів. Є подібний заклад і в Семенівці, його відкрили у 2018 році.

На території області з 1992 року також працює Горбанівський геріатричний пансіонат (соціально-медична установа загального типу для постійного проживання громадян, які потребують стороннього догляду), який у 2005 році перепрофілювали у заклад для ветеранів війни та праці. Розрахований він на 305 ліжкомісць. А зовсім близенько біля Кременчука діє стаціонарне відділення соціальних послуг виконавчого комітету Пришибської сільської ради. Як нам розповіла завідуюча закладу Анфіса Самойлюк, відкрили його у 2007 році. На сьогодні там перебувають 30 чоловік. Раніше до будинку престарілих могли потрапити лише жителі Пришибської громади, а тепер він відкритий для всіх бажаючих.

«До 2016 року ми відносилися до територіального центру Кременчуцького району. В той час на утримання людини відраховувалося 75% з її пенсії», – розповіла Самойлюк.

На сьогодні ж день перебування у відділенні соцпослуг коштує 201 грн 77 коп. Як нам пояснила директорка департаменту соціального захисту населення та питань АТО Марина Доценко, кожен заклад заключає договір із клієнтами, тож вартість послуг у будинку-інтернаті може коливатися. До того ж зазвичай в опалювальний сезон ціна зростає.

Хто може потрапити до пансіонату

Відповідно до типового Положення «Про затвердження типових положень про будинки-інтернати (пансіонати) для громадян похилого віку, інвалідів та дітей», до установ на державне утримання приймаються особи похилого віку, які досягли пенсійного віку та особи з інвалідністю I та II групи, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким, згідно з медичним висновком, не протипоказане перебування в будинку-інтернаті, та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом. Якщо є вільні місця, до будинку-інтернату можуть прийняти й не самотніх осіб. За угодою рідня пенсіонера зобов'язується сплачувати будинку-інтернату витрати на його утримання. Марина Доценко наголошує: направлення літніх людей до таких закладів здійснюється на договірних засадах і лише за бажанням самих клієнтів.

Необхідні документи

До будинку-інтернату приймають за путівкою департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації. Знаходиться департамент за адресою: м. Полтава, вул. Ціолковського, 47, телефон (05326) 812-32.

Для отримання путівки необхідно підготувати такі документи:

- особиста заява громадянина похилого віку чи особи з інвалідністю про його прийом до будинку-інтернату;

- паспорт (або інший документ, що засвідчує особу);

- акт матеріально-побутового обстеження умов проживання;

- медична картка;

- довідка про розмір призначеної пенсії;

- довідки про склад сім'ї за встановленою формою;

- довідка медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності особи, що приймається до будинку-інтернату (за наявності групи інвалідності).

Пакет документів варто надати до управління соціального захисту населення та питань АТО виконкому Кременчуцької міськради (вул. Небесної Сотні, 54), вже звідси надсилають його до департаменту соціального захисту населення Полтавської облради.

Стареньких відвідують соцпрацівники

У Кременчуці близько 1 тис 500 громадян похилого віку та осіб з інвалідністю отримують соціальну послугу догляду вдома. Це люди, які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд. Працівники територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського та Крюківського районів відвідують таких стареньких. Їм допомагають зробити покупки, приготувати поїсти, прибрати вдома, помитися.

Якщо не хочуть добровільно

Із дітей, які ухиляються від виконання обов'язків щодо утримання батьків, на підставі судового рішення утримуються аліменти на користь будинку-інтернату. Звісно, якщо в таких закладах перебувають їхні батьки.
Станом на сьогодні (середина березня 2020 року), на виконанні в Автозаводському та Крюківському відділах державної виконавчої служби не знаходиться жодного такого провадження. Для прикладу, у 2018 році кременчужанин сплачував аліменти на користь Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці, що у Полтаві, на утримання одного з батьків.

 

Тетяна Красельникова

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися