Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 6 Лютого 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Як підготувати авто до подорож

24 липня 2022 18:55

Якщо в родині є власне авто, обирати для подорожей по країні або за кордон будь-який інший транспорт немає сенсу, адже такі поїздки дарують масу приємних емоцій. Але для того, щоб ніщо не зіпсувало подорож, автомобіль необхідно підготувати належним чином. Увагу слід приділити майже всім системам, робочим рідинам, колесам та, навіть, вмісту багажника. Не зайвим буде й генеральне прибирання в салоні, особливо якщо в подорожі будуть брати участь маленькі діти.

 

З чим допоможуть на СТО?

Взагалі, оптимальним варіантом проходження перевірки перед довготривалою подорожжю є відвідування СТО. Спеціалісти станції ретельно оглянуть агрегати, вузли та системи та зможуть не тільки виявити існуючі несправності, а й попередити ймовірні.

  • Електрика

До цієї категорії входить велика кількість обладнання, але перед подорожжю обов’язковій діагностиці підлягає далеко не все. Спеціалісти перевіряють працездатність освітлювальних пристроїв: фар, габаритних вогнів, сигналів повороту, підсвічування номерних знаків та ін. Крім того, проводиться огляд стану свічок запалювання. При критичному збільшенні зазору між електродами або пошкодженні теплового конуса необхідна заміна свічок. Додатково перевіряється робота склопідіймачів та склоочищувачів.

  • Гальмівна система

Перше, на що потрібно звернути увагу в гальмівній системі – це стан дисків та колодок, а саме, ступінь їх зносу. При критичних показниках колодки та диски потрібно замінити. Крім того, проводиться огляд амортизаторів та перевірка ручних гальм, яку можна провести й самостійно. Для цього необхідно поставити авто під схил, підняти важіль до упору та підрахувати кількість клацань. Регулювання потрібне у тому випадку, якщо клацань буде понад п’ять.

  • Робочі рідини

До робочих рідин відносяться: моторна олива, гальмівна та охолоджувальна рідина (антифриз). Рівень моторної оливи потрібно перевіряти після кожних 2-3 тис. пробігу, антифриз – раз на 10-15 днів. При нестачі рідини потрібно долити. Якщо нестача виявлена на СТО, фахівці перевіряють стан двигуна та герметичність радіатора системи охолодження. При наявності в рідинах механічних домішок, зміні кольору або запаху проводиться їх заміна. Гальмівна рідина підлягає заміні 1 раз на 2 роки.

  • Колеса

Будь-якому водієві відомо, що контролю тиску в шинах авто потрібно приділяти особливу увагу. На шиномонтажі спеціалісти перевіряють гуму на наявність проколів та при виявленні пошкоджень – усувають їх. Крім того, фахівець перевіряє стан протектора, адже при значному зносі погіршується керованість авто та збільшується схильність шин до аквапланування.

Перелік того, що підлягає перевірці напередодні далекої подорожі не обмежений переліченим вище. Сюди додається ремінь ГРМ, кондиціонер та ін. Для того, щоб покращити керованість, слід зробити розвал-сходження. Звичайно, більшість видів робіт, які виконують спеціалісти, можна зробити самостійно, але досягти необхідної якості огляду та усунення недоліків буде вкрай важко.

Що можна зробити самостійно?

Навіть якщо з оглядом технічного стану допомогли фахівці, це не означає, що водієві можна не докладати до підготовки ніяких зусиль.

  • Зібрати все необхідне

Перед подорожжю не зайвим буде перевірити наявність предметів, регламентованих ПДР. До цього переліку належать: аптечка, вогнегасник, знак аварійної зупинки. Сюди ж обов’язково слід додати домкрат, буксирувальний трос, автомобільний компресор, набір інструментів. Деякі водії вважають, що в багажнику слід знайти місце для моторної оливи на долив та каністри пального, що в сучасних умовах нестачі бензину та дизеля на АЗС набуло особливого значення.

  • Прибрати в салоні

Виробники авто не дарма намагаються зробити салони авто комфортними, красивими та ергономічними. Річ у тому, що зовнішній вигляд та обладнання салону впливають на самопочуття водія та, як результат, погіршують чи покращують рівень безпеки. Само тому перед поїздкою в салоні потрібно прибрати. Всього зайвого слід позбавитись, адже непотрібні речі створюють хаос, відвертають увагу водія та додають втоми.

 

 

 
 
 
На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися