Кременчуцька газета
Четверг, 29 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Як почати бігати та що для цього потрібно

5 грудня 2023 13:05

Біг — один з найпростіших та доступних способів покращити своє здоров'я та фізичну форму. Але якщо ви ніколи раніше не бігали, вам може здаватися це складним завданням. У цій статті розкажемо, як почати бігати й насолоджуватися цим процесом.

Скопіювати HTML Скопіювати текст

Купіть зручне взуття та одяг для бігу

Щоб почати займатися бігом, вам знадобляться лише зручне взуття та одяг. Виберіть спеціальні бігові кросівки, які добре фіксують стопу й п'ятку, чудово амортизують і захищають ноги від ударів. Одяг має бути легким і не обмежувати рухи. Щоб не змерзнути, використовуйте принцип багатошаровості. До тіла вдягайте добре абсорбційну білизну, яка залишатиметься сухою, а верхній шар має бути непродувним. Зекономити час і гроші на пошуки відповідного екіпірування вам допоможе магазин Sportano, в якому є спеціальний розділ для тих, хто бігає https://sportano.ua/big.

Плануйте тренування

Не варто встановлювати собі мету — з першого разу пробігти марафон. Починайте з невеликих пробіжок тривалістю 15-20 хвилин двічі або тричі на тиждень. Поступово час бігу можна збільшувати до 30-60 хвилин. Оптимальна тривалість одного тренування для початківців — 30 хвилин. Плануйте маршрути заздалегідь та обирайте рівні ділянки без великих перепадів висоти.

Робіть розминку й заминку

Кожну пробіжку починайте з невеликої розминки на 2-3 хвилини, яка допомагає розігріти й підготувати м'язи до навантаження. Це може бути ходьба чи певні вправи. Після пробіжки виділіть по 5-10 хвилин на заминку: походіть, зробіть вправи на розслаблення м’язів або розтяжку.

Дотримуйтеся свого темпу і правильно дихайте

Спочатку біжіть у комфортному повільному темпі, при якому ви можете розмовляти. У міру набуття форми темп можна прискорювати. Орієнтуйтеся на те, щоб ваш пульс становив 60-80% від максимального. Це дозволить вашому організму адаптуватися до нового навантаження. Під час бігу дихайте ритмічно через ніс та видихайте через рот. Така техніка допоможе насичувати організм киснем та зберегти оптимальний темп.

Враховуйте режим відпочинку й дотримуйтеся безпеки й техніки бігу

Враховуйте дні відпочинку у своєму графіку тренувань. Це дозволить м'язам відновлюватися та уникнути перенапруги. Якщо ви бігатимете без вихідних, тіло швидко втомиться, у вас просто не буде енергії далі тренуватися. Звертайте увагу на техніку бігу та дотримуйтеся правил безпеки. Важливо обирати місця для бігу з гарним покриттям та уникати перешкод на дорозі. Найкращі місця для бігу — спеціально облаштований стадіон, ґрунтова дорога або парк відпочинку.

Бігайте регулярно

Для того, щоб отримати максимальний ефект від бігу, важливо бігати регулярно. Найкращий варіант — бігати 3-4 рази на тиждень або через день. Слухайте свій організм. Якщо ви відчуваєте біль, то зупиніться.

Отримуйте задоволення від бігу

Біг має приносити вам не тільки користь, але й задоволення. Знайдіть свою мотивацію для бігу: покращення здоров’я, схуднення, підготовка до змагань, релаксація тощо. Ставте перед собою реалістичні й конкретні цілі, відстежуйте їх досягнення, нагороджуйте себе за успіхи. Насолоджуйтеся процесом бігу, слухайте своє тіло, дихайте, спостерігайте за навколишнім світом, слухайте музику або аудіокнигу.

Щоб розпочати займатися бігом, потрібні лише бажання та зручна екіпіровка, яку ви можете купити на сайті https://sportano.ua/pro-nas. Починайте поступово та будьте наполегливими.

на правах партнерства


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися