Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 6 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Як покращити своє критичне мислення

 

18 февраля 2020 13:45

Якщо ви в пошуках нової роботи або ж бажаєте піднятися на наступну кар’єрну сходинку, то розвиток навичок критичного мислення може серйозно підвищити ваші шанси на успіх.

Слова «критичне мислення» часто спливають в посадових інструкціях та у списках навичок при написанні резюме, тому це очевидно бажана характеристика.

Критичне мислення – це процес ретельного та систематичного аналізу проблем, щоб знайти шляхи їх вирішення. Воно передбачає визначення декількох можливих рішень, кожне з яких потім піддається логічній оцінці, порівнянні одне з одним. В результаті – обирається те, яке є найбільш перспективним.

Що таке критичне мислення?

Критичне мислення – це здатність об'єктивно аналізувати певне поняття, розглядаючи факти та різні точки зору, щоб дійти обґрунтованого логічного висновку.

Саме тому критичне мислення вважається спеціальним вмінням, а не лише автоматичним процесом мислення. Більшість людей, зазвичай, думають «некритично», приймаючи рішення на основі особистих упереджень, власних інтересів чи ірраціональних емоцій. Усі ми вразливі до такого типу спрощеного мислення – це людська природа.

Існує процес критичного мислення, і він передбачає використання різноманітних навичок. Хоча критично мислити постійно неможливо, можна покращити свої можливості, послідовно практикуючи кілька прийомів, якими ми поділимося згодом. Перш за все, розглянемо п’ять основних навичок критичного мислення.

  1. Аналіз – ви повинні вміти ставити релевантні запитання, аналізувати дані, інтерпретувати їх значення, ставити під сумнів докази та бути скептиком коли це потрібно.
  2. Вирішення проблем – хороше вирішення проблем включає як мінімум оцінку, прийняття рішень та увагу до деталей.
  3. Рефлексивне судження – основа критичного мислення полягає у відстороненні всіх упереджень та зосередженні на холодних фактах. Це також передбачає використання даних для виправдання аргументованого рішення, а також вміння визнати, що може бути важлива інформація, яка для вас недоступна.
  4. Креативність – вміння проводити складні зв'язки і доходити висновків, про які ніхто і не думав.
  5. Спілкування – хороша комунікація включає активне слухання, задавання питань, оцінку ситуації та хорошу роботу в складі команди.

Чому варто навчитися мислити критично?

Уміння логічно мислити про проблему, щоб вирішити її, є цінною м'якою навичкою. Саме тому роботодавці віддають перевагу кандидатам, які можуть продемонструвати приклади використання навичок критичного мислення. Вони хочуть мати працівників, які можуть швидко вирішувати проблеми, але що ще важливіше, вони хочуть тих, хто може їх вирішувати ефективно.

Поради, які допоможуть вам розвинути критичне мислення

На перший погляд може здатися, що для повільного та зваженого підходу до вирішення проблем недостатньо часу. Таким чином, досить часто швидкі та прості відповіді здаються більш привабливими. Однак поспішати приймати рішення замість того, щоб використовувати критичне мислення та виважено підійти до розв’язання тієї чи іншої проблеми – не є продуктивним.

Практикуйте своє критичне мислення під час виконання повсякденної діяльності. Перед голосуванням, наприклад, намагайтеся дізнатися якнайбільше про кожного з кандидатів. Вирішуючи, де вечеряти, зважте свої альтернативи щодо типу їжі, корисності та вартості. Якщо ви робите покупку, проведіть невеличке дослідження та прочитайте огляди різних марок. Гра в різноманітні інтелектуальні ігри, такі як шахи, го, покер також може покращити ваші навички критичного та стратегічного мислення. Крім того, можна пошукати спеціальні майстер-класи або ж вивчити відповідну літературу.

Існує чимало порад щодо того, як розвинути критичне мислення, але наступні три найпростіші та найдоступніші.

  1. Перестаньте робити припущення!

Насправді, потрібно навчитися не тільки перестати робити припущення, а й почати ставити під сумнів припущення інших людей. Якщо вам цікаво, такий підхід особливо корисний, коли ставки надзвичайно великі. Якщо ваша компанія вважає, що клієнти мають багато наявного доходу і запускає продукт, виходячи з цього припущення, має сенс вивчити все, що цього стосується поки ще не пізно.

  1. Зрозумійте, що логіка – ваш друг

Розглянемо приклад. Продажі на один з флагманських товарів вашої компанії зазнають падіння, і ніхто не знає чому. У цьому сценарії логічний підхід принесе найбільше користі. Яка цільова аудиторія продукту? Чи проводила компанія належну перевірку на ринку? Часто в таких ситуаціях причина криється в тому, що фірма зробила широкі та некоректні узагальнення. Зовсім скоро, дотримуючись логічного ланцюжка, ви з легкістю прийдете до логічного висновку, який не тільки пояснить в чому проблема, а й допоможе з варіантами її вирішення. Непогано, правда?

  1. Співпраця

Кажуть, що дві голови краще за одну, але лише тоді, коли процес мислення у другої голови відрізняється від першої. Люди різного походження часто по-різному ставляться до одних і тих самих ситуацій. Замість того, щоб засмучуватися таким станом речей, використовуйте це на вашу користь. Саме ці розходження в думках можуть бути ключем до знаходження вирішення тієї чи іншої проблеми.

Вразьте роботодавців своїми навичками критичного мислення

Роботодавці цінують працівників, які вміють критично мислити. Люди, що вміють мислити критично пропонують творчі рішення, а також допомагають бізнесу впроваджувати інновації та залишатися конкурентоспроможним.

Приклади застосування критичного мислення можна знайти на будь-якій посаді, від корпоративних представництв до торгового залу. Незалежно від того, начальник ви чи стажист, вміння критично мислити дає вам змогу позитивно впливати на розвиток компанії.

На правах рекламы

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться