Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 29 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Як тренувати правильну вимову англійською мовою

28 липня 2022 18:25

Варіацій вимови в англійській сьогодні набралося безліч, крім затребуваних. Тобто, американського та британського. Але навіть у перелічених – артикуляція навіть переклади деяких слів дуже відрізняються. Змішувати акценти – ідея не найкраща. Тому наперед слід визначитися з необхідним для вживання акцентом. Розмовна практика – гарантія успішного навчання. Але як тренувати англійську вимову? У цьому слід розібратися заздалегідь.

 

Найкращі способи для тренування англійської вимови

Навіть наявність добротного запасу слів та виразів не принесе користі за умови неправильного говоріння звуків. Тому й нормального діалогу не буде. Так що варто заздалегідь вжити заходів та виправити становище.

Мовні курси

Вступ на курс розмовної англійської – самий популярний варіант, серед усіх інших. Особливо з огляду на те, що серед викладачів можна знайти і безпосередніх носіїв мови. Наставник зможе поставити правильну вимову, виправити помилки, спрямовувати, зробити навчання системним.

Програми та сайти для тренування вимови

Серед популярних ресурсів, які допомагають тренувати вимову:

  1. Apps 4 Speaking – штучний інтелект розмовляє з користувачем за допомогою мобільного пристрою. Допомагає не лише тренувати вимову англійською. Але також дає об'єктивну оцінку і дозволяє повторювати доти, доки варіант не стане правильним.

  2. Elsa – додаток для спілкування з ШІ, надає посильну допомогу коригуванню неправильно поставленої артикуляції.

  3. English Pronunciation – словник, що допомагає скоригувати відтворення звуків по складам, доступні основні акценти.

  4. English Pronunciation Training – оцінює вимову, вказує на помилки та дає поради щодо коригування.

  5. Nativox – допоможе поставити американський акцент, концентруючись на звучанні.

  6. Utter – ШІ навчає користувачів на трьох ступенях складності, надає корисну теорію з основ артикуляції.

Все це – чудові варіанти, що дозволяють тренувати вимову англійською онлайн, що вкрай важливо у сучасному темпі життя.

Спеціальні тексти

Користь принесуть тексти для читання у відповідних посібниках. Вони друкуються з усіма необхідними виносками та зображеннями. Деякі з таких посібників:

  • Tree or Three?;

  • Ship or Sheep?;

  • серія книг English Pronunciation in Use;

  • трилогія New Headway Pronunciation Course.

Окремий плюс у тому, що неважко підібрати тексти під свій рівень знання мови.

Рекомендації для більш ефективного тренування вимови

Щоб поставити спочатку правильну вимову, необхідно врахувати кілька важливих складових, які будуть розглянуті далі. Для того щоб мова була чіткою і зрозумілою, необхідно опрацьовувати кожен елемент.

Проаналізуйте свою промову

Для перевірки промови підійде аудіо або відео з субтитрами. Потрібно прослухати запис і прочитати на диктофон, намагаючись копіювати носія. Далі залишиться порівняти записану промову з почутою. Неважко буде помітити, які звуки вимовляються з помилками. Над їх усуненням і слід попрацювати.

Стежити за наголосами та інтонацією

Спочатку неправильно виставлений наголос здатний з легкістю спантеличити носія або того хто просто добре знає англійську мову. Що ризикує стати причиною непорозумінь та навіть конфліктних ситуацій. Не зовсім правильне вимова звуків не так критично, як неправильний наголос. Тому дуже важливо слухати і відразу запам'ятовувати вірну вимову нових слів. Переучуватися буде важко.

UkmE8nhZ7TTTTrZzQGBY8bgPdkDf7Ab7KubRYcG5GNdjzEhNkLbCwcqJB1cDlzmAkmuYzxnZ-XIM9v4RazxUuMuUWrv-LTWaOuPIFRezKI40-57FerqhnHDaKEAW0H8P7m09CL7l-ht3

Вірна інтонація також допоможе виправити мовлення. У цьому допоможуть перегляди серіалів в оригіналі. Мова іноземців часто видається емоційною. Але якщо мета – англійська мова без акценту, тони варто потренувати.

Вивчіть транскрипцію англійської мови

Вивчати транскрипцію може бути корисним на початкових рівнях вивчення мови. Надалі, коли більшість звуків вимовляються вже на автоматизмі, можна обійтися без неї. Однак, якщо трапляються незрозумілі моменти, саме знання транскрипції дозволить розібратися.

Перевіряйте себе

Не кожна людина, що приступила до вивчення англійської, здатна, почувши власний голос, моментально відрізнити мовні помилки. Ось чому так важливо заручитись допомогою наставника. Репетитор з вивчення мови або співрозмовник, який вже знає мову на рівні не нижче середнього. Дуже важливо не залишати поза увагою помилки, на які вказує співрозмовник. І треба заздалегідь морально підготуватися до того, що ці помилки будуть. Не зайвим буде відразу попросити поради щодо корекції вимови.

Партнерський матеріал

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися