Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 7 Декабря 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Як у Полтаві триває суд проти забудови площі Перемоги

 

22 января 2019 10:30

Подробиці із залу суду від позивачки.

Кременчужанка Анна Бутова‎ у групі Фейсбука «Площа Перемоги без забудови !!!»  розповіла, як у Полтаві триває суд проти забудови площі Перемоги.

Далі дослівно: «Сьогодні відбулося нарешті судове засідання за моїм позов до Релігійної громади Свято-Успенської Української Православної Церкви КП, Управління містобудування та архітектури Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, Кременчуцька міська рада Полтавської області. Позовна заява складається з 14 сторінок.

З повним переліком порушень норм ДБН, порушенням процедури проведення громадських слухань, які не відповідають постанові КБ 555 ( підняття рук без акту голосування).

Нагадаю, що саме підняттям рук у Верховній Раді були прийняті диктаторські закони Януковича. Відсутній акт голосування. Але кількість присутніх не відподає кількості голосів, які підтримали забудову площі.

І не враховані хто утримався ) та недотримання п.5 постанови КБ 555 в повідомленнях про проведення громадських слухань щодо враховування громадських інтересів під час розроблення проекту містобудівної документації ( не була вказана мета, склад та зміст містобудівної документаціі та підстави для їх розроблення.

Також порушення вимог ЗУ Про свободу совісті та релігійні організації: будь-яке пряме чи непряме обмеження прав, встановлення прямих чи непрямих переваг громадян залежно від їх ставлення до релігії . Порушення ЗУ Про охорону пам’яток та порушення Конвенції про охорону архітектурної спадщини Європи. Прошу визнати протиправним та скасувати рішення 31 сесії 7 скликання Кременчуцької міської ради «Про надання земельних ділянок в постійне користування в м. Кременчуці від 09 серпня 2018 року в частині затвердження Релігійній громаді Свято-Успенської Української православної церкви КП в Кременчуці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва Собору на площі Перемоги та надання релігійній громаді в постійне користування земельну ділянку площею 972 кв.м. для будівництва Собору. 
Хочу зауважити, що на три досудові засідання з’являлись всі відповідачі, окрім релігійної громади. Суд надсилав запрошення на юридичну адресу, але лист не отримували. Суддя вже через сторону відповідача Кременчуцької міської ради просила знайти, як зв’язатись з представником релігійної громади. Другий лист запрошення також ними отриманий не був. Але певно з виконкому повідомили представнику релігійної громади про справу у необхідність надати відповідь до суду прийшов відзив з зазначенням, що все законно і органи місцевого самоврядування мають право надавати комунальну землю. Громада міста підтримує цю ініціативу. Далі приходить відзив від Кременчуцької міської ради слово в слово повторюють відповідь ( відзив ) представителя релігійної громади Макогона В. Певно не напрягатись. Ознайомившись з матеріалами справи дізнаємось, що виявляється 27 листопада 2017р між міським головою Малецьким В.О. та представником релігійної громади Макогоном В.В. був підписаний меморандум в якому Кременчуцька міська рада забовязується всебічно сприяти прийняттю відповідних рішень щодо будівництва Собору на площі Перемоги.

Дивним чином про цей меморандум забули повідомити громаді Кременчука. Чи певно менше знає громада - краще спить? А ви думаєте чому стільки підписів у мерії принесли проти забудови а вони не слухом ні духом, бо меморандум є також у матеріалах справи є відповідь від департаменту культури та туризму де зазначається, що ніяких робіт будівельних на площі перемоги, яка є історичним ореолом без погодження з Міністерства Культури,  ого немає в наявності, як і релігійної громади так і у кременчуцькій міській ради, здійснюватись не може.

Сьогодні на здивування з’явився представник релігійної громади Макогон В.В. Якщо ви думаєте, що саме велике зло сидить десь у виконкомі то це не так ) Сама велика проблема і зло це я, як позивач -від представника релігійної громади , настоятеля я слухала про себе - «ця особа» « ви б знали, що про неї все місто каже» вона каже не правду і маніпулює, що значна частина громади проти забудови, це вона видає бажане за дійсне, вона бігала зі своїми приплічниками вночі підписи збирала , люди не розуміють що підписували , вона змушувала, тримала людей за руки. А Історія про мітинг заслуговує на Оскар представник релігійної громади прийшов на площу, коли був мітинг і людям показував фото собору і люди розуміли , що він правий і собору бути , і вони уходили з площі а Бутова бігала за ними а вони підписувати нічого не хотіли бо змінили думку наступна Історія Макогона це, як я , Коваль Яна ходили на громадські збори в 2014, 15 роках і виступали проти собору. Противники забудови завжди були. Ми приходили зі своїми приплічниками ( нас там і духу не було ), але Макогон впевнений на все місто проти забудови десь 20 людей. Вони каламутять воду.

Бутова тримає у страху всю релігійну громаду. На запитання скільки людей вважають себе релігійною громадою почули, що Макогон є настоятелем в Кременчука і кременчуцького району. Цифри точної не може сказати. Але все ж таки було сказано, що відбуватиметься побудова а не відновлення.

На даному етепі спонсорів немає бо немає підрахунків і розрахунків. За виступ представника релігійної громади Макогон отримав від судді не одне зауваження бо у мою адресу лунали особистості і образи.

Суддя не витримала і вже сказала, що робить останнє зауваження і треба поводитись пристойно тим паче Макогон настоятель.

Також представник релігійної громади підтвердив, що для Собору надавались інші варіанти побудови. Це і біля мосту з виходом до Дніпра і на кургані і де вишиванка зараз і де планується фонтан у парку Придніпровський тощо. Тобто варіантів багато, але чомусь громаді міста на обговорення ці варіанти не надавались. Дуже люб’язне відбулось спілкування. Сторона Коеменчуцької міської ради повторила відзив, який писав Макогон. Нічого нового не почули. Робіть Кременчужани висновки про правду у цій ситуації із забудовою, але моя думка, що в такій брехні Бога загубили. Наступне засідання 8 лютого. І ходіть на вибори і думайте кого обираєте, бо потім ваші землі будуть роздавати на право і на ліво а вам бігать по судам».

Нагадаємо,  пристрасті довкола будівництва собору на площі Перемоги: думки кременчужан розділилися.

Сварилися, сперечалися, а депутати прийняли питання без обговорення: Собору в центрі площі Перемоги - бути!

 

 

Малецький вважає, що будувати чи ні храм на площі Перемоги, повинні вирішити всі кременчужани. 

Кременчуцькі активісти заявили, що не допустять будівництво собору на площі Перемоги.

 

Марина Соловей

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться