Кременчуцька газета
Субота, 9 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Як в області опікуються ветеранами

25 вересня 2023 13:30

Офіційно.

Сьогодні на нараді в начальника Полтавської обласної військової адміністрації Дмитра Луніна з питання про розвиток ветеранської політики в Полтавській області доповідала начальник Управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб обласної військової адміністрації Ніна Черняк.

За її словами, одним із головних напрямів діяльності Кабінету Міністрів України на поточний рік визначено державну ветеранську політику, спрямовану на інтеграцію та допомогу Захисникам і Захисницям України при переході від військової служби до цивільного життя.

За оперативними даними в області проживає 33 530 осіб, що мають статус ветерана війни, у тому числі: 13 792 учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Видано посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни 1153 ветеранам, 2135 особам надано статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України; 19 – присвоєно звання Герой України з врученням ордену ,,Золота Зірка” (12 – посмертно).

У межах реалізації напрямів ветеранської політики в області забезпечується виконання державних та місцевих програм підтримки ветеранів та їх родин.

У 2023 році Міністерством у справах ветеранів України (далі –Міністерство) затверджено Полтавській області 128,2 млн грн на виконання державних програм, у тому числі: 1,8 млн грн – на забезпечення заходами професійної адаптації 180 осіб; 126,4 млн грн – на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення 67 сім’ям ветеранів війни з числа осіб з інвалідністю 1-2 групи, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, осіб з інвалідністю, які брали участь у бойових діях на території інших держав, та сім’ям учасників бойових дій із числа внутрішньо переміщених осіб.

Додаткова підтримка надається за рахунок місцевих бюджетів різного рівня.

На обласному рівні реалізується Комплексна програма реабілітації, інтеграції та соціального захисту  Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих Полтавської області на 2023-2025 роки, затверджена рішенням  пленарного засідання двадцять п’ятої сесії обласної ради восьмого скликання 28.07.2023 № 655, передбачає заходи соціальної допомоги, вирішення проблем матеріально-технічного, медичного, освітнього, фізкультурно-спортивного  спрямування. За рахунок програми з серпня поточного року запроваджено послугу соціального відновлення ветеранів із числа осіб з інвалідністю внаслідок війни разом із членами їх сімей. Послуга соціального відновлення  реалізується на базі Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів ,,Миргородкурорт”, де ветеранам та їх родинам надають послуги фахівці мультидисциплінарних команд. Загалом на реалізацію заходу з обласного бюджету затверджено 2,5 млн грн. Станом на 20.09.2023 послугу соціального відновлення отримало 74 особи. Також у межах  програми проводиться складне зубопротезування військовослужбовців. Станом на 01.09.2023 Полтавським обласним центром стоматології запротезовано дороговартісними конструкціями зубних протезів із супроводом лікування 11  військовослужбовців на суму 143,8 тис. грн. Загалом на вказаний напрямок виділено 1,3 млн грн.

Програми підтримки ветеранів та членів сімей загиблих військових вже прийняті та діють в 58 територіальних громадах (у Великорублівській  сільській  – розроблено проєкт, не прийнято – у Ромоданівській селищній). Усього на реалізацію заходів із підтримки ветеранів та їх родин затверджено на поточний рік  142 232,5 тис. грн. Станом на 01.09.2023 профінансовано 88 718,8 тис. грн для надання підтримки 12 тис. осіб. Найбільше враховано потреби ветеранів у програмі Котелевської селищної територіальної громади, де, крім матеріальної допомоги, передбачено видатки на придбання житла ветеранам, оздоровлення, зубопротезування, додаткову пільгу в розмірі 50% на житлово-комунальні послуги членам сімей загиблих. Також змістовні програми – у Машівській селищній та Пирятинській міській територіальних громадах.

У програмах Білицької, Козельщинської, Оржицької селищних, Коломацької сільської територіальних громад передбачено лише надання одноразової грошової допомоги.

Обласною військовою адміністрацією за співпраці з Міністерством на базі Національного університету ,,Полтавська політехніка ім. Ю.Кондратюка” та Полтавського державного медичного університету проводиться підготовча робота щодо відкриття Центрів ветеранського розвитку, у яких демобілізовані військові та члени їх сімей зможуть пройти професійну підготовку та перепідготовку, отримати необхідну психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомоги в межах реінтеграції від військової служби до цивільного життя.

Із 01 жовтня в межах меморандуму про співпрацю та партнерство між обласною військовою адміністрацією, Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області та Полтавським юридичним інститутом Національного юридичного університету імені Я.Мудрого запроваджується щотижневий прийом ветеранів та членів їх сімей для надання правової допомоги.

Нагадаємо, Компанія Ferrexpo визнана найкращим роботодавцем для ветеранів - Forbes

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися