Кременчуцька газета
Четверг, 13 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Як вибрати акумулятор для авто і не тільки

11 листопада 2022 17:25

Найголовнішим критерієм вибору є заявлені виробником характеристики, з якими слід ознайомитися перед покупкою гелевого акумулятора.

Іноді навіть досвідчений водій впадає в ступор, коли потрібно купити акумулятор для авто, адже у продажу є безліч моделей з різними характеристиками. Насамперед при виборі дивляться на розмір пристрою. Він повинен поміщатися у відведене йому місце під капотом, крім того, є ще низка параметрів, від яких залежить вибір. Купити акумулятори можна за доступною вартістю в Світлум. https://svetum.com.ua/catalog/akkumulyatory-akb/

 

Як вибрати акумулятор для авто

Кожна АКБ має характеристики, з якими не можна не рахуватися при купівлі. І насамперед, власникам авто необхідно дивитися на ємність. Цей параметр вказано на етикетці, наклеєній на пристрій, і позначається літерами Ah (ампер за годину). Деякі автомобілі на капоті мають продубльовану ємність необхідного акумулятора. В даному випадку, при покупці дотримуються цих вказівок. Брати агрегат нижче або вище за рекомендовану ємність до певного виду транспорту не можна. Недостатня ємність призводитиме до постійних неповних зарядів, що негативно впливає на властивості АКБ. В результаті цього впливу будуть руйнуватися пластини електродів, що загрожує повним виходом з ладу пристрою, і необхідністю покупки нового, що виходить зовсім недешево.

Аккумулятор свинцово-кислотный Videx 6FM9 12V/9Ah color box 1 6FM9 1CB
Основні параметри, на які звертається увага при виборі акумулятора:

  1. ємність АКБ;
  2. пусковий струм;
  3. тип та розмір корпусу;
  4. полярність.

Пусковий струм є другою за важливістю характеристикою. Він є імпульсом, що надходить від АКБ до стартера під час запуску двигуна. Маркується цей показник індексом А та тризначним числом. Ділиться пусковий струм на холодну і гарячу прокрутку двигуна, що відповідає холодній або теплій порі року. А з розмірами, щоб не помилитися, найпростіше брати акумулятор того ж виробника, який випустив авто, орієнтуючись на його марку. Але, якщо немає можливості підібрати під модель машини акумулятор, то рекомендується брати агрегат аналогічної ємності, як у того, що був встановлений раніше.

Велика ємність - означає і більші габарити пристрою. Якщо є на вибір азіатський та європейський тип АКБ, то потрібно враховувати, що перший варіант має вище корпус, і відрізняється іншим розташуванням клем. Існує всього два типи полярності акумуляторів – пряма та зворотна. Пряма полярність позначається плюсом, розташованим з лівого боку. Подібні АКБ використовують китайські виробники, а також компанії, що випускають авто на теренах СНД. Відповідно, зворотна полярність позначена плюсом, але праворуч.

Як вибрати гелевий акумулятор

Аккумуляторная батарея CHALLENGER 12В 53А*ч G12-55

Крім автомобільних АКБ, користуються попитом гелеві акумулятори https://svetum.com.ua/catalog/akkumulyatory-akb/akkumulyator-gelevyy-ful...

Вони є свинцево-кислотними джерелами живлення. Назву вони отримали від того, що між внутрішніми пластинами залитий електроліт у вигляді гелю. І якщо виникла необхідність придбання тягового гелевого акумулятора, потрібно уважно ознайомитися з характеристиками пристрою, тому що навіть моделі одного виробника можуть мати між собою суттєві відмінності.
На що звертати увагу:

  • напруга – батарея повинна відповідати вимогам до навантаження;
  • ємність - чим більше цей показник, тим краще, але тут потрібно дивитися на те, для чого АКБ вибирається: якщо потрібно його переносити з місця на місце, то краще вибирати модель з меншою ємністю, тому що чим більше цей показник, тим більш габаритна батарея;
  • параметри заряду - дана інформація завжди відображається виробником, проте необхідно дивитися на спосіб експлуатації (циклічний, буферний);
  • тип і розташування клем - практично всі АКБ можна підігнати до більшості обладнання, що потребують такого джерела живлення, але іноді слід враховувати цей параметр.

Найголовнішим критерієм вибору є заявлені виробником характеристики, з якими слід ознайомитися перед покупкою гелевого акумулятора.

 
 
 
На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися