Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Як вибрати пелюстковий шліфувальний круг

Ми в Telegram

12 вересня 2022 18:05

 

Популярним аксесуаром для виконання різних операцій є пелюсткові шліфувальні круги для болгарки. Сфера використання їх широка. КЛТ застосовуються у промисловій, ремонтній та будівельній сферах для ефективної обробки всіляких поверхонь. Наприклад, подібні вироби стають все більш затребуваними при здійсненні шліфувальних робіт, фінішній зачистці кромок, зварних швів та проведенні інших дій. Залежно від виду застосовуваних абразивних зерен існують пелюсткові круги по дереву, металу та нержавіючій сталі.

Характеристики та переваги пелюсткових кіл

6319082397632.jpeg

За своєю конструкцією пелюстковий диск має тарілчасту основу з пелюстками зі скловолокнистих або полімерних матеріалів, розташованих у віялоподібному положенні. Підвищена якість кінцевої обробки поверхонь досягається за рахунок абразивних сегментів, що дозволяють вирішувати широкий спектр практичних завдань. Слід зазначити, що всі диски для болгарки відрізняються зовнішнім діаметром та зернистістю. Діаметр насадок випускається різний - 125, 115, 150 та 180 мм. Відповідно, вони призначаються для маленьких, середніх та великих болгарок. Що стосується зернистості дисків, то вона варіюється від 36 до 120, тобто чим більше цифра, тим дрібніша зернистість кола. Встановлювані на кутові шліфувальні машини (КШМ) пелюсткові круги знімного типу характеризуються масою вагомих переваг:

 • Надають можливість рівномірної обробки будь-яких матеріалів;
 • Не виробляють зайві шуми, залишаючи лише незначні;
 • Використовуються при холодному шліфуванні;
 • Забезпечують потрібний ступінь безпеки та продуктивності;
 • Зберігають постійну швидкість роботи.

Типи пелюсткових кіл за призначенням

63190823b97bc.jpeg

Різновидів кіл для шліфування пелюсткового типу багато. Розрізняють такі види:

 • Торцеві (КЛТ). Застосовуються для плоскої обробки смуг, кромки, бордюрів, та важкодоступних областей виробу;
 • Радіальні (КЛР). Мають пряму об'ємну форму, необхідну для обробки профільних та дерев'яних матеріалів;
 • Пакетні (КОП). Призначені для великих виробів, обладнані великою кількістю пелюсток;
 • Складчасті (КЛС). Потрібні для виконання пазів, заглиблень, затирання швів, мають невелику робочу ширину;
 • З простою ступицею (КЛ). Звичайні типи дисків з отвором для кріплення та фланцями;
 • З оправкою (КЛО). Використовуються для усунення окалин, корозії, залишків матеріалу на важкодоступних поверхнях;
 • З вентиляцією (КЛВ). Відрізняються високою швидкістю роботи та здатністю видаляти найдрібніші задирки, окалини, стружку.

Види пелюсткових кіл за кольором та зернистістю

63190823aa8ab.jpeg

Як неважко помітити, пелюсткові абразивні диски часто відрізняються один від одного типом абразивного полотна, а точніше кольором зерна/насипу. Відмінності криються у трьох видах зерна:

 • Пелюсточні диски електрокорунд - зерно корунду коричневого кольору, найчастіше використовується у пелюсткових дисках по дереву та металу. Зазвичай вони належать до групи базових і, отже, дешевших виробів. Тому корундові кола стануть добрим рішенням, наприклад, для столярних майстерень або для виконання нескладних робіт у гаражі;
 • Пелюсточні круги з цирконію - гостре блакитне зерно ідеально підходить для шліфування нержавіючої та кислотостійкої сталі. Диск із цирконію не містить елементів, які можуть негативно вплинути на контакт з нержавіючими сталями, тому вони безпечні у використанні. Їх призначення - ефективне шліфування металу. Цей тип зазвичай використовується виробничими підприємствами, слюсарними майстернями та виробниками металоконструкцій;
 • Керамічні пелюсткові диски - це шліфувальні круги з червоним або темно-бордовим покриттям. Вони характеризуються продуктивністю вище середнього та дуже хорошими ріжучими властивостями. На жаль, їх недоліком є ​​помітно вища ціна порівняно з перерахованими вище типами. Це один із найбільш доступних типів пелюсткових дисків, призначених для користувачів з найвищими вимогами.

Параметри вибору КЛТ

63190823b593c.jpeg

Пелюсткові кола - це аксесуари з дуже універсальним застосуванням, які незамінні при шліфуванні та обдирці деталей та заготовок з металу або каменю. Як вибрати пелюстковий шліфувальний круг? Перед тим, як вибрати абразив, варто подумати, для якого пристрою ви хочете його використовувати. Це пов'язано з тим, що пелюсткові диски для шліфувальних машин мають іншу конструкцію, ніж приладдя для дриля. Шліфувальні круги також розрізняються за своєю градацією і навіть за типом матеріалу, що використовується для обробки. Завдяки цьому їх можна використовувати для проведення робіт, пов'язаних з грубим шліфуванням, а також дбайливого полірування. Важливо врахувати і твердість абразивних частинок, щоб у процесі шліфування не виник ризик деформації деталі. Для цього краще використовувати м'які пелюсткові круги. Для більш жорсткої обробки рекомендований шліфувальний диск для болгарки з порошковим покриттям. Якщо ж коло шліфувальне пелюсткове (КШЛ) експлуатується на занадто низькій швидкості, велика площа пелюсток треться об матеріал, що викликає надмірне навантаження на пелюстки і призводить до прискореного їхнього зносу. У той самий час, зі збільшенням швидкості обертання пелюсткового кола, збільшується і його жорсткість. Верхню межу допустимої швидкості обертання, як правило, вказує маркування кола.

На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися