Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 12 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У нашому регіоні є ліси, немов із фентезі-фільму: ветленди 

 

21 марта 2019 13:45

Фотофакт. 

Сьогодні, 21 березня, відзначається Всесвітній день лісів – нагадує видання Статус Кво Полтава. Як розповіли на сторінці Національного природного парку "Пирятинський" в Фейсбук, на Пирятинщині є смарагдові ліси - ветленди -  вкриті лісом болота і заболочені землі, листяні, хвойні і змішані ліси та чагарники.

Покриті лісом ветленди – це заболочені ліси, лісові болота, а також заплавні ліси, які нерегулярно затоплюються. Ці ліси дуже важливі для збереження видової різноманітності болотних рослин, а також для тварин. У заболочених лісах часто можна зустріти сліди лося. Ліси важкодоступні для людини, тому антропогенні порушення звичайно відсутні. 

Листяні ліси – це не заплавні і не затоплювані ліси, на достатньо багатих грунтах, складені широколистяними породами (дуб, клен, липа, ясен, в’яз) або дрібно листяними (осика, береза, листяні інтродуценти (чужорідні)).

Хвойні ліси у регіоні складені сосною звичайною, вік якої не більше 80 років. Збереглися ділянки борових терас, де фрагменти таких лісів частково мають природне походження. Сильно перетворені тривалою лісогосподарською діяльністю.

Мішані ліси у регіоні складені сосною звичайною, з домішкою дуба звичайного та берези повислої. Самосівом у деревостані з’являються робінія звичайна (акація біла) та осика.

Чагарники – це більш-менш густі зарості кущів заввишки до 5 м, де покриття кущами не нижче 20%. Заплавним ділянкам чагарників дуже шкодить часте випалювання боліт. Верби при цьому сильно пошкоджуються або всихають.

 

 

Ліна Романченко

за матеріалами джерела

фото зі сторінки парку у Фейсбук

 

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться