
Безліч українських сімей не мають змоги користуватися централізованим гарячим водопостачанням, але купувати електробойлер поспішають далеко не всі. Для цього є як об’єктивні, так і суб’єктивні причини. Серед останніх — помилкове судження про високий бюджет майбутніх витрат на електроенергію.
Час розвіяти цей міф та розповісти про способи, які допоможуть заощадити електроенергію й при цьому не позбавляти себе можливості комфортного проживання.
Принцип роботи агрегату
Перед тим, як розбиратися у методах економії технічного пристрою, варто ознайомитись з його основним принципом роботи.
Електробойлер являє собою теплоізоляційну ємність визначеного виробником об’єму, яка обладнана одним або кількома електронагрівачами трубчастого типу (ТЕНами).
Вода, яка подається і зберігається в резервуарі, після підключення приладу нагрівається до відповідної температури, заданої користувачем. Кожна модель бойлера має вмонтований терморегулятор. Після досягнення відповідної температури технічний пристрій коригує та протягом тривалого часу підтримує вибрані показники температури – можна купити електричний бойлер, який розігріє воду 80 °C.
Способи економії
Щоб знизити вартість витрат на експлуатацію бойлера, експерти розробили ряд важливих, але простих для виконання рекомендацій.
- Відрегулюйте пристрій так, щоб виключити надмірне енергоспоживання. Для цього перед початком експлуатації бойлера слід уважно ознайомитись з інструкцією.
- Не вмикайте пристрій, якщо у цьому немає необхідності.
- Організуйте раціональний та економний розподіл гарячої води.
- Вчасно виконуйте планове технічне обслуговування пристрою.
Нюанси
На практиці нерідко буває так, що споживачі не використовують усю наявну в резервуарі гарячу воду, тому поступово відбувається її природне охолодження. Щоб мінімізувати витрати електрики та зробити використання води максимально раціональним, можна скористатися наступними порадами.
Власникам моделей бойлерів невеликої місткості (до 50 літрів води) найвигідніше використовувати прилад за графіком. Наприклад, вранці, після закінчення всіх необхідних водних маніпуляцій (вмивання, душу та інших санітарно-гігієнічних заходів) водонагрівальний прилад варто відключити. Повторне його вмикання доречно здійснити ввечері, коли всі члени родини уже знаходяться вдома. Для нагріву води у малогабаритних моделях бойлерів вам знадобиться лише 60-90 хв.
Більш місткі моделі, розраховані на 80-150 літрів немає сенсу вимикати на цілий день — після повного охолодження воду вони нагрівають досить повільно. Тому на цей процес буде йти більше електроенергії, ніж на рівномірну підтримку тепла протягом усього дня. Прилад раціонально налаштувати на мінімальну температуру, а підвищувати градус води краще лише в разі необхідності.