Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 23 Липня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Які навички та знання завжди допоможуть в кар’єрі та роботі?

 

 

26 травня 2021 08:20

Вимоги до знань і навичок освіченої особистості постійно змінюються. Ситуація з сучасною освітою в Україні змушує роботодавців сумніватися в дипломах та якості навчання в університеті. Тому більшість компаній під час прийому на роботу працівників навіть не вимагає пред’явити диплом. Свої навички та вміння кандидат має довести у співбесіді та під час виконання тестових завдань.

Зараз спостерігається тенденція, коли більшість фахівців працюють не за спеціальністю. Це пов’язано з незнанням ринку професій, попиту на тих чи інших спеціалістів, необдуманим вибором професії. Або, як виявляється, випускник вузу не має достатнього обсягу знань для роботи за фахом. Тому доводиться або довчатися самостійно, або змінювати сферу діяльності.

Проте вчитись потрібно. Це завжди стане у нагоді. Набуті в школі та університеті знання, вміння і навички неодмінно знадобляться у повсякденному житті та вирішенні професійних завдань. Але вже зараз потрібно орієнтуватися на ті знання, які будуть актуальні в майбутньому.

 

Які знання та навички потрібні дитині для успішної професійної реалізації?

Вивчити геть усе неможливо, та в цьому відпала потреба в еру розвитку ґаджетів та інформаційних технологій. Інтернет дає доступ до всіх знань світу. Цього не розуміють вчителі, які забороняють під час уроків користуватися смартфонами чи комп’ютерами. Дитина повинна вміти знаходити нову інформацію та перевіряти її на достовірність. Це дві ключові навички будь-якого фахівця у 21-му столітті.

Краще вчити школяра, яким сайтам і джерелам можна вірити, як відрізняти правдиву інформацію від неправдивої. Адже в Інтернеті дуже багато фейків. Необхідно також вміти застосовувати отриману інформацію на практиці. Дитина повинна вже з раннього віку вміти проводити різноманітні операції з даними: аналізувати, структурувати, змінювати, розширювати, доповнювати, робити висновки.

Однією з необхідних професійних навичок є володіння комп’ютером, знання офісних та інших програм, сервісів та інструментів. Для їх оволодіння потрібно добре знати інформатику, математику, логіку, розбиратися в основах програмування. Ці предмети можна докорінно освоїти ще в школі. Шкільної програми цілком вистачає для успішного навчання в вузі чи на курсах. Уміння працювати з базами даних та алгоритмами, володіння мовами програмування стане вашим бонусом під час працевлаштування.

Той, хто володіє точними науками та відмінною логікою, без проблем знайде роботу в майбутньому. Кар’єра програміста чи аналітика – хороший та перспективний варіант. Зробити перші кроки до мрії допоможе репетитор з програмування. Водночас дитині доведеться багато працювати самостійно та постійно навчатися чомусь новому. Кар’єра у сфері ІТ вимагає наступних умінь:

 • абстрактного мислення та аналітичних здібностей
 • вміння критично оцінювати ситуації
 • розвинене логічне судження
 • здатність до швидких та продуманих узагальнень
 • практичність розуму та вміння структурувати інформацію

 

Які загальні вміння та якості допоможуть стати успішним і затребуваним спеціалістом?

Чи не найважливіше вміння у 21-му столітті – змусити машину виконувати всі необхідні обчислення. При чому робити це без помилок та збоїв. Спеціаліст у тій чи іншій галузі повинен керувати роботою комп’ютерних програм та брати участь у їх розробці. Адже елементарні чи складні розрахунки – це вже задача комп’ютера, а не людини. Тим не менш фахівець повинен добре володіти математикою та розуміти, як та чи інша програма влаштована зсередини.

Створення математичних моделей об’єктів, прогнозування витрат чи доцільності бізнес-ідей прямо пов’язані зі знанням математики. Математична грамотність знадобиться для написання звітів та підрахунку результатів місяця. Володіння основами інформаційних технологій допоможе не розгубитися під час освоєння азів будь-якої професії не тільки у галузі ІТ, а й маркетингу, економіки, менеджменту, аудиту тощо.

Грамотне письмо, ділове мовлення та хороші манери завжди допоможуть в роботі та повсякденному житті. Вміння спілкуватись та без труднощів знаходити спільну мову з різними типами людей дозволять пройти будь-яку співбесіду та знайти спільну мову з новим колективом. Батьки повинні потурбуватися, щоб їхня дитина напрацювала корисні манери поведінки та не соромилась проявляти свої таланти. Адже без цього неможливо рухатися кар’єрними сходинками та обійняти керівну посаду в серйозній корпорації.

Отож намагайтеся ще з раннього шкільного віку формувати у дитини наступні особисті якості:

 • комунікабельність
 • здатність вирішувати конфлікти
 • стресостійкість
 • допитливість, прагнення постійно пізнавати нове
 • наполегливість, відповідальність та самоорганізованість

 

Де дитині здобути корисні знання та навички, що допоможуть їй у майбутньому?

Сьогодні більшість спеціалістів не використовують свої дипломи. Та й вимоги до претендентів на посади уже не ті, що раніше. Незабаром потреба у деяких спеціалістах може відпасти назавжди. Молоди людям треба уважно вивчати сучасний ринок праці.

Отримані знання не залишаться тягарем, вони обов’язково знадобляться у роботі та вирішенні життєвих проблем. Це треба усвідомлювати школярам. Під час співбесід ніхто не дивиться на оцінки та не враховує ваші дипломи. Перед кандидатом ставлять конкретні практичні завдання, до яких треба бути готовим. Знання неможливо просто купити, як диплом.

Важливо не упустити шкільні роки. Батьки можуть забезпечити своїм дітям якісне навчання, знайшовши хорошого приватного педагога. Репетитор БУКІ – це кваліфікований викладач для будь-якого рівня і запиту. Щоб підшукати учителя:

 • зайдіть на сайт та виберіть необхідний предмет
 • визначте свої критерії щодо викладача
 • внесіть їх у фільтри пошуку
 • уважно розгляньте усі анкети
 • оберіть репетитора та надішліть йому заявку
На правах реклами

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися