Кременчуцька газета
Середа, 28 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Які симптоми пупкової грижі і як вона лікується

11 червня 2021 15:30

 

Нерідко люди, які страждають від такої недуги, бояться звертатися до лікаря. Вони терплять біль, фізичний дискомфорт, страждають від естетичного прояву пупкової грижі, носять спеціалізований бандаж тільки для того, щоб не починати лікування. Така поведінка може обернутися серйозними наслідками для життя, і закінчитись летально. З'ясуємо, які основні симптоми цієї патології, чому вона виникає і як її можна вилікувати без болю, великих розрізів і тривалої реабілітації.

 

Пупкова грижа: діагностика та лікування

Факторами ризику виступають:

 • слабкість м'язових тканин черевної стінки живота;
 • вроджені дефекти;
 • важка фізична праця;
 • хронічний і сильний кашель;
 • часті закрепи;
 • післяопераційні травми черевної порожнини;
 • дисбаланс колагену, який відповідає за міцність сполучної тканини.

Часто така грижа виникає у людей з надмірною вагою. Жир послаблює черевну стінку.

До найбільш поширених симптомів відносяться:

 • біль або печіння в животі;
 • відчуття тиску;
 • занепад сил;
 • інтенсивний біль при кашлі, піднятті важких предметів, який проходить в положенні лежачи;
 • наявність помітної опуклості в області живота та ін.

Для діагностики застосовуються УЗД і КТ.

Небезпека патології полягає в ймовірності защімлення грижі. Це супроводжується інтенсивним болем, блювотою, закрепами. Може статися защемлення нервів або судин внутрішніх органів.

Існує тільки один метод лікування - хірургічний. При загрозі защімлення надається екстрена допомога. Для мінімізації ускладнень і болю в сучасних клініках частіше застосовується метод лапароскопії пупкової грижі. Як правило, такий спосіб підходить на початковій стадії без важкого перебігу хвороби. Однак остаточне рішення приймається індивідуально після діагностики та збору анамнезу.

Що такелапароскопічний метод?

Сучасні хірургічні операції не вимагають скальпеля і великих розрізів. Лапароскопія дозволяє виконати малоінвазивне втручання з мінімальною крововтратою. Проколи при такому методі, як правило, мають розміри від 5 до 15 мм. Втручання виконується за допомогою високотехнологічного обладнання. Лапароскоп забезпечений камерою Full HD з багаторазовим оптичним зумом, яка виводить на монітор операційної всі подробиці того, що відбувається в процесі втручання. Це дозволяє хірургові детально дослідити обрану область, що істотно знижує ймовірність помилки.

BqdpZ6KNWTCTsuFfXv0-cPe-5X9qbK-HI60d8EnyApTbZC1XsLkvXgVek6eKHDDNyluqXcre6gCFCFiJEkttD-XjX49R7JQ5vaanmHQhcWFAECDnVQADvsmmqBSItyOWGj_9KwdE

При подібному втручанні пацієнт не відчуває болю, у нього відсутні післяопераційні рубці, а час на реабілітацію скорочується максимум до 7 днів. Як правило, достатньо 2-3 діб спокою. Також, в порівнянні з порожнинної хірургією, знижується ризик післяопераційних ускладнень.

Де в Україні якісно виконують такі операції?

Перша лапароскопічна операція в країні була виконана Біляк Степаном Акимовичем в 1993 році. Відомий хірург має звання заслуженого лікаря України, на його рахунку більше 14 500 оперативних втручань, з яких близько 4000 виконані малоінвазивним методом. Він ввів інноваційну методику в практику урологічних, гінекологічних, онкологічних і хірургічних операцій в країні.

Їм заснована Клініка Біляка в Закарпатті. Одна з небагатьох в Україні, де на сайті можна ознайомитися з цінами на лікування, а також гарантує матеріальну відповідальність в разі виникнення ускладнень у перший місяць після оперативного втручання. Варто зазначити, що такі ситуації трапляються рідко.

Вартість за операцію вказана з включенням:

 • медикаментів;
 • хірургічного забезпечення;
 • спеціального індивідуалізованого дієтичного харчування;
 • проживання в комфортабельних номерах зі всіма зручностями;
 • трансферу з аеропорту або з залізничного вокзалу;
 • інших супутніх лікуванню і реабілітації послуг.

Близько 80% втручань в Клініці Біляка виконуються за допомогою лапароскопії. Також використовуються методи ендоскопії, озонотерапії. Клініку очолює син засновника, Біляк Степан Степанович. Він же є провідним оперуючим фахівцем. При лікуванні та догляді застосовуються європейські та американські стандарти. Клініка оснащена сучасним та інноваційним обладнанням.

На правах реклами

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися