Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 28 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Які види спорту на Полтавщині є пріоритетними

24 січня 2023 14:15

Найбiльше надають областi очків у загальноукраїнському рейтингу.

Вчора на нараді у начальника Полтавської обласної військової адміністрації Дмитра Луніна з питання «Про перспективи функцiонування та розвитку дитячо-юнацьких спортивних шкiл у Полтавськiй областi» доповідала начальник Управління молоді і спорту Полтавської обласної військової адміністрації Марина Трохименко.

За її інформацією, станом на сiчень 2023 року в Полтавськiй областi функшонує 42 дитячо-юнацькi спортивнi школи (далi - ДЮСШ) рiзних форм пiдпорядкування, а саме: 22 заклади пiдпорядкованi органам упраiшiння фiзичної культури i спорту, 17 - структурним пiдроздiлам вiддiлiв освiти територiальних громад (пiдзвiтнi Комiтету (фiлiя) Мiнiстерства освiти i науки України з фiзичної культури i спорту у Полтавськiй областi), засновниками яких е мiськi, сiльськi, селищнi ради, та 3 ДЮСШ, якi пiдпорядкованi фiзкультурно-спортивному товариству «Колос».

Загальна кiлькiсть спортсменiв ДЮСШ по областi становить 15 тис 515 осiб, iз них: 13 тис 056 - налiчуються в 114 олiмпiйських видiленнях; 1 тис 957 - зарахованi в 46 неолiмпiйських вiддiлень. Iз загальної кiлькостi спортсменiв 502 особи - спортсмени з iнвалiднiстю.

«За наявною позитивною динамiкою стану розвитку спорту в областi в межах країни маємо прiоритетнi види спорту, якi найбiльше надають областi очків у загальноукраїнському рейтингу, спортсмени якi виборюють першi мiсця на змаганнях рiзних рiвнiв, а саме: веслування на байдарках i каное, бокс, греко-римська боротьба, боротьба вiльна, дзюдо, кульова стрiльба. Не зважаючи на високi досягнення показникiв спорту, простежуєтъся тенденцiя до зниження показникiв пiдготовки резервного спорту, особливо на базах ДЮСШ, якi пiдпорядкованi територiальним громадам, зокрема селищного та сiльського рiвнiв. Як правило, цi ДЮСШ · пiдпорядкованi вiддiлам освiти органів місцевого самоврядування. Згiдно зi статистичними даними Управлiння молодi та спорту облвiйськадмiнiстрацiї за 2022 рiк, на сьогоднi по областi за формою 5-ФК Мiнiстерства молодi та спорту України виявлено ризики зниження показникiв розвитку галузi фiзичної культури i спорту, зокрема дитячо-юнацького спорту та резервного спорту», - йдеться у повідомленні.

Зазначимо, форма звiтностi ДЮСШ 5-ФК - це статистична звiтнiсть дiяльностi дитячо-юнацьких спортивних шкiл за кiлькiсними та якiсними показниками, а саме: квалiфiкованi фiзкультурно-спортивнi кадри, наявнi спортивнi споруди при ДЮСШ, видатки з мiсцевих бюджетiв на утримання ДЮСШ, спортивна та фiзкультурно-оздоровча дiяльнiсть, iз них: присвоєння масових розрядiв спортсменам iз видiв спорту, що вказує на проведения змагань мiсцевого рiвня та участь в обласних змаганнях.

На пiдставi статистичної звiтностi показникiв дiяльностi ДЮСШ та аналiзу установчої документації виявлено низку невiдповiдностi у Статутних документах ДЮСШ, їx штатних розписах та тарифiкацiйних списках, видатках фiнансування на навчально-тренувальну роботу, iз них: на вiдрядження - відсутнє, мiсцевi змагання - відсутнє, навчально-тренувальнi збори - відсутнє, закупiвля спортивного iнвентаря та обладнання - відсутнє.

 

Антоніна Озерна


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися