Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Який рівень води у Дніпрі: чи є сьогодні привід для хвилювання

21 квітня 2024 08:30

Підвищення рівня води загрожує руйнуванням дамб та підтопленням сіл на узбережжі Кременчуцького водосховища.

 

Сьогодні рівень води у Дніпрі в районі Кременчука складає 65,44 м, що значно нижн, ніж було кілька днів тому.

Рівень води у Кременчуцькому морі складає 81,13 м, що в межах дозволеного. Проте підвищення рівня води загрожує руйнуванням дамб та підтопленням сіл на узбережжі Кременчуцького водосховища.

Про це у Фейсбуці повідомив Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області.

 Так, 16 квітня у зв’язку із складною ситуацією, яка склалась на Кременчуцькому водосховищі через різке підвищення рівня води у водоймі, відбулось комісійне обстеження стану берегової лінії Кременчуцького водосховища. Комісією проведено огляд раніше закріпленої ділянки берега Кременчуцького водосховища в районі с. Мозоліївка та ділянки берега, де плануються виконуватись роботи по його захисту в поточному році.

У комісії взяли участь: начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Олександр Монастирський, голова Градизької селищної ради Мирослав Носа, представник технічного нагляду по об’єкту будівництва та спеціалісти Офісу.

Проектна документація, відповідно до якої ведеться будівництво з берегоукріплення в с. Мозоліївка, розроблялася за умови, що відмітка нормального підпертого рівня води у водосховищі становить – 81,00 мБС. Що врахоувує вплив нагону вітрових хвиль на споруди та інших факторів природного і техногенного характеру, визначених будівельними нормами і правилами.

На сьогодні форсування Кременчуцького водосховища до відмітки 81,35 мБС, може призвести до руйнування вже збудованих берегоукріплювальних споруд, подальшого руйнування берегової лінії водосховища та підтоплення населених пунктів, розташованих на узбережжі Кременчуцького водосховища.

За інформацією Градизької селищної громади підвищення рівня води до відміток 81,30-81,40 мБс у 2022-2023 роках стало причиною підтоплення території Градизької селищної ради, зокрема рибоприймального пункту по вул. Островська, затоплення дороги по вулицях Запорізькій, Покровській та Лесі Українки селища Градизьк, часткове руйнування плит кріплення Оболонської захисної дамби, підтоплення земельних ділянок та житлових будинків громадян населених пунктів Кагамлик та Шушвалівка.

За підсумком комісійного обстеження прийняті відповідні рішення.

Нагадаємо, що протягом 2011-2023 рр. за кошти Державного бюджету та обласного фонду охорони навколишнього природного середовища побудовано і введено в експлуатацію 500 м берегоукріплення в місці обрушення старого кладовища, що розташоване в с.Мозоліївка Кременчуцького району Полтавської області та виконано роботи по влаштуванню берегозахисної споруди на ділянках берега, загальною довжиною близько 800 м.

 

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися