Кременчуцька газета
П'ятниця, 1 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Який стан надання соціальної підтримки особам з інвалідністю на Полтавщині

25 вересня 2023 16:05

Офіційно.

Сьогодні на нараді в начальника Полтавської обласної військової адміністрації Дмитра Луніна з питання про стан надання соціальної підтримки особам з інвалідністю доповідала директорка Департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації Людмила Корнієнко.

За її словами, у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває на обліку 73,4 тис осіб з інвалідністю, у тому числі: І групи – 4,7 тис; ІІ групи – 31,2 тис; ІІІ групи – 32 тис; дітей з інвалідністю – 5,5 тис.

Відповідно до норм діючого законодавства, управліннями соціального захисту населення області забезпечується своєчасне призначення й виплата щомісячної державної допомоги 23,8 тис осіб з інвалідністю з дитинства та особам з інвалідністю, які не мають права на пенсію. Мінімальний розмір допомоги становить 2100 грн, максимальний із надбавкою на догляд для осіб з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А – 7 131,10 грн на місяць.

Особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі громадянам, нездатним до самообслуговування, законодавством передбачено виплату компенсації за рахунок коштів місцевих бюджетів. Вказану компенсацію в області отримує 1,5 тис. осіб, на виплату якої в 2023 році в місцевих бюджетах передбачено 38,0 млн грн. Не передбачені кошти в Ромоданівській селищній територіальній громаді, є потреба в додатковому виділенні коштів у Великорублівській, Щербанівській сільських  територіальних громадах.

У межах державної програми особи з інвалідністю забезпечуються допоміжними засобами реабілітації через Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю у термін до трьох місяців. У 2023 році 4204 особи з інвалідністю отримали в користування допоміжні засоби реабілітації.

Важливим напрямком соціальної підтримки осіб з інвалідністю є надання соціальних послуг, які забезпечують 19 територіальних центрів соціального обслуговування, 36 центрів надання соціальних послуг, створених у 52 територіальних громадах області. У 8 територіальних громадах (Великорублівській, Коломацькій, Мачухівській, Ланнівській, Драбинівській, Мартинівській сільських, Новогалещинській, Ромоданівській селищних) не створено надавача соціальних послуг.

Законом України ,,Про соціальні послуги” передбачено надання 18 базових соціальних послуг. Найбільше видів базових соціальних послуг надають Шишацька селищна, Полтавська, Лубенська, Лохвицька міські територіальні громади.

У Великорублівській сільській територіальній громаді надаються лише 2 соціальні послуги, а в Коломацькій, Мачухівській, Ланнівській, Лютенській, Драбинівській, Мартинівській сільських, Новогалещинській, Ромоданівській, Градизькій селищних – 4-5 видів соціальних послуг.

Станом на 01.09.2023 соціальними послугами охоплено 13,4 тис. осіб, у тому числі відділеннями: соціальної допомоги вдома – 3,8 тис. осіб; денного перебування – 4,1 тис. осіб; організації надання натуральної та грошової допомоги – 3,8 тис. осіб;  іншими – 1,7 тис. осіб.

В області функціонують 14 будинків-інтернатів, із них: 4 – загального типу, 8 – психоневрологічних, 2 – дитячих. Станом на 18.09.2023 в інтернатних установах / закладах проживають 1975 підопічних / вихованців, із них 1645 осіб з інвалідністю (83,3%). Починаючи з 2021 року, простежується збільшення кількості осіб, які потребують надання соціальної послуги стаціонарного догляду в закладах обласної комунальної власності, що пов’язано з трансформацією фінансування системи охорони здоров’я та введенням воєнного стану. Протягом 2023 року до інтернатних закладів влаштовано 193 особи, у тому числі 39 внутрішньо переміщених осіб.

Соціальну послугу догляду вдома отримують 17 тис. одиноких, одиноко проживаючих осіб, які за станом здоров’я потребують постійної сторонньої допомоги. У 10 територіальних громадах функціонують 11 відділень стаціонарного догляду, у яких проживають майже 200 осіб.

Згідно з проведеним аналізом Департаментом соціального захисту населення облвійськадміністрації спільно з громадськими організаціями найбільш затребуваними послугами є надання в тимчасове користування допоміжних засобів реабілітації та транспортна послуга ,,соціальне таксі”.

Із метою забезпечення допоміжними засобами реабілітації для тимчасового користування функціонують 55 пунктів видачі, у яких наявні 7,7 тис. одиниць засобів реабілітації. Станом на 01.09.2023 р. допоміжні засоби реабілітації видано в користування 4,5 тис. осіб.

Послуга "соціальне таксі" надається мешканцям 34 територіальних громад, у 23 – надання послуги забезпечується спецавтомобілями, обладнаними підйомними платформами для перевезення осіб з інвалідністю на кріслах колісних, у 11 – легковими автомобілями. Протягом 8 місяців  2023 року надано 2,5 тис. транспортних послуг особам з інвалідністю.

Із минулого року в 8 територіальних громадах надається базова соціальна послуга фізичного супроводу осіб з інвалідністю. До кінця поточного року планується запровадження вказаної послуги ще в 6 територіальних громадах.

Із 2022 року особлива увага приділяється впровадженню нових методів роботи, спрямованих на розвиток соціальних послуг. Полтавська область входить до п’ятірки областей із найбільшою кількістю проєктів за вказаним напрямком (5 проєктів у 2023 році). Найбільш суттєвими є ініціатива „Всетурбота” в межах Україно-швейцарського проєкту „Діємо для здоров’я”, що передбачає надання інтегрованої медико-соціальної послуги „догляд вдома”, у 5 територіальних громадах та проєкт "Підтримка створення Мобільної соціальної служби з обслуговування вдома одиноких непрацездатних громадян та паліативного догляду та натуральної допомоги” з використанням мікроавтобусів, облаштованих необхідним інвентарем у  4 територіальних громадах.

Реалізується експериментальний проєкт із надання соціальних послуг підтриманого проживання, надання притулку, соціальної адаптації особам з інвалідністю, особам похилого віку з числа внутрішньо переміщених осіб на базі спеціалізованого Миргородського санаторію ,,Слава”. Станом на 15.09.2023 соціальні послуги в закладі отримують 186 внутрішньо переміщених осіб, у тому числі 155 – із Полтавської області.

Результативність заходів соціальної підтримки підвищується при комплексному впровадженні поруч із державними програмами місцевих соціальних програм. Відповідно до заходів Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області передбачено щорічну одноразову грошову допомогу на дітей з інвалідністю  підгрупи А, дітей, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, дітей з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб у розмірі 4 тис. грн; матеріальну допомогу на лікування онкохворим громадянам (до 20 тис. грн) та онкохворим дітям (до 100 тис. грн), у тому числі внутрішньо переміщеним особам; санаторно-курортне лікування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, І категорії; компенсацію 50% вартості проїзду на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах у період із 1 жовтня по 15 травня.

Нагадаємо, Особливості виплати пенсій особам з інвалідністю, які очікують переогляду МСЕК

Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю хоче оштрафувати Агіт ТБ Малецького на понад 432 тис грн

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися