
Вічної техніки не буває, одного разу настає день, коли вона виходить із ладу. Водонагрівач у середньому служить 8–15 років, є моделі, які витримують ще довше. Чи можна дізнатися завчасно, який бойлер має триваліший термін експлуатації, ― дізнаєтеся зі статті.
Від чого залежить, скільки служитиме водонагрівач
Термін використання приладу визначається його технічними складниками:
-
ТЕН ― нагрівальний елемент. Якщо він не контактуватиме з водою, витримає довше, тому краще вибирати модель із захованим у колбу або капсулу, особливо, керамічну. Додатковою перевагою стане пристрій із кількома ТЕНами, адже ймовірність виходу з ладу всіх одночасно низька.
-
Бак ― з емальованої або нержавіючої сталі. Остання ― стійкіша до корозії, тому служитиме довше. Проте порошкоподібна емаль, на відміну від рідкої, щільно прилягає та надає високої стійкості покриттю.
-
Анод ― металевий штир, магнієвий або електронний. Сприяючи катодній поляризації решти елементів, він запобігає утворенню іржі та накипу.
-
Режим розумного контролю ― запам’ятовує звички власників, зупиняє роботу в години, коли ніхто не користується. Менша кількість циклів нагріву сприяє збільшенню терміну служби.
У цих елементів є додаткові чинники, які подовжують експлуатацію. Так, для бака важливим показником витривалості є товщина металу та якість зварювальних швів. Дехто з виробників вказує в характеристиках, наскільки міцний водонагрівач у Полтаві, інші приховують. Непрямо засвідчити якість баку може його об’єм, адже для утримання більшої кількості води потрібні кращі показники.
Ознаки швидкого виходу з ладу
Можна не допустити поломки бойлера та завбачливо викликати майстра, якщо помітите:
-
стук чи гуркіт;
-
дивний присмак чи запах води;
-
забарвлення;
-
швидше закінчення гарячої води;
-
підтікання.
Водночас, коли закінчиться строк служби, відведений виробником, майстер не допоможе. Доведеться змиритися з меншим терміном експлуатації, якщо прилад встановлено в гаражі, підвалі чи іншому приміщенні з низькою температурою.
Як подовжити термін служби водонагрівача
Якщо доглядати за бойлером неправильно, він швидко зламається. Тому дотримуйтеся таких порад:
-
регулярно запрошуйте фахівця для технічного огляду (1 раз на рік для нагрівачів із мокрим ТЕНом, на 2 роки ― із сухим);
-
встановіть фільтр для води, щоб пом’якшити її жорсткість;
-
кожні півтора-два роки замінюйте магнієвий анод, вибираючи сертифіковану продукцію (термін залежить від моделі);
-
перевіряйте стан запобіжного клапана;
-
не вмикайте без води;
-
1 раз на 6–12 місяців повністю зливайте воду та промивайте бак (якщо не викликаєте майстра для ТО).
Тепла ванна чи душ допоможуть зняти стрес наприкінці робочого дня, але лише в тому разі, якщо не вийде з ладу водонагрівач. Тому обирайте модель, яка служитиме довше, та не забувайте про правила використання.