Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 27 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Якою має бути питна вода

 

31 марта 2020 16:40

Негативний вплив неякісної води на людський організм добре вивчено і підтверджено медичною практикою. Вимоги до питної води прописані в положеннях СанПіН і державних стандартах, вони повинні періодично контролюватися. Згідно з чинними нормативними актами, класифікуються такі показники води:

  • фізичні - запах, смак, колір, наявність зважених часток;
  • хімічні - активні реакції, кислотність, лужність;
  • бактеріологічні - кількість різних бактерій і мікроорганізмів, колі-індекс.

Більшість параметрів визначається тільки лабораторними методами, виконується під час перевірки води в міських системах. Перед тим, як купити кулер для води, рекомендується поцікавитися трьома характеристиками: жорсткістю, кислотністю і смаком.

Жорсткість

Залежить від вмісту солей і сульфатів, визначається в мг-екв /л. З урахуванням конкретного елемента буває загальної, тимчасової і постійної. Тимчасова обумовлюється наявністю солей кальцію і магнію, при нагріванні вони розкладаються і перетворюються в нерозчинні опади, жорсткість знижується. Постійна жорсткість утворюється при наявності сульфатів, хлоридів і нітратів. Це хімічні стійкі сполуки, при нагріванні не розкладаються. Загальна жорсткість визначається підсумовуванням двох параметрів.

Залежно від концентрації характеристика води змінюється від дуже м'якої (до 1,5 мг-екв /л) до дуже жорсткої (більше 12 мг-екв /л). За санітарними нормами показник не повинен перевищувати 7 мг-екв /л.

Кислотність

Вона залежить від концентрації позитивних і негативних іонів водню, вимірюється в pH, фіксується електрометричним способом. З урахуванням співвідношення кількості заряджених вільних іонів може бути від сильнокислой (pH ≤ 3) до лужної (pH ≥ 9,5). Строгих медичних вимог по кислотності не існує, ВООЗ дозволяє вживати воду зі значеннями pH 6-9.

Смак

Смак оцінюється за п'ятибальною шкалою, змінюється від солодкуватого до солоноватого і кислуватого. Параметри істотно змінюються при підвищенні температури, інтенсивність запахів залежить від наявності різних з'єднань органічного характеру. Класифікація робиться дегустацією, в зв'язку з цим має суб'єктивну залежність. Впливають на запахи живі або відмерлі мікроорганізми і гази, можуть бути природного і техногенного походження.

Випробовувана рідина кратно розбавляється дистильованою водою до моменту повного зникнення запахів, кількість разбавлень не повинна перевищувати двох.

Тривале вживання води неналежної якості стає причиною порушення функціонування всіх систем організму. Слід уважно ставитися до всіх нормованих параметрів.

На правах рекламы

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться