Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 23 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

За сурогатний алкоголь кременчужанин сплатить чималенький штраф, а ще залишиться без незаконно виготовленого товару

 

29 жовтня 2020 17:15

 

Судова справа.

Днями суддя Автозаводського райсуду Кременчука Малтиз розглянув в спрощеному провадженні кримінальне провадження від 29.09.2020 року за обвинуваченням уродженця Кременчука, тимчасово не працюючого, українця,  маючого середню технічну освіту, не одруженого, не судимого, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України «Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів».

Як сказано у вироці суду, обвинувачений у період часу з 4 по 25 серпня 2020 року, діючи умисно, з корисливих мотивів, не будучи зареєстрованим як суб`єкт підприємницької діяльності, не маючи відповідних дозволів та ліцензій щодо обігу підакцизних товарів, усвідомлюючи та порушуючи покладені на нього права і обов`язки щодо дотримання законодавства України, яким регулюється порядок здійснення виготовлення та реалізації алкогольних напоїв, посягаючи на встановлений законодавством порядок обігу підакцизних товарів, незаконно придбав з метою збуту, зберігав з метою збуту, а також збував та транспортував з метою збуту незаконно виготовлені алкогольні напої та спирт етиловий за наступних обставин.

4 серпня, діючи умисно, з метою особистого збагачення та з метою незаконного збуту алкогольних напоїв та спирту етилового, обвинувачений із використанням мережі «Інтернет» придбав у невстановленої в ході досудового розслідування особи незаконно виготовлені алкогольні напої, а саме:

- 150 пластикових пляшок об`ємом 5 літрів кожна по ціні 130 грн. за одну пляшку,

- 310 тетра-пакети об`ємом 10 літрів кожен по ціні 250 грн. за один тетра-пакет, без будь-яких маркувань та позначень щодо певної торгової марки, та марок акцизного податку,

- 5 пляшок спирту етилового об`ємом 5 літрів кожна по ціні 250 грн. за одну пляшку.

Розрахунок за придбані незаконно виготовлені алкогольні напої та спирт етиловий із невстановленою досудовим розслідуванням особою обвинувачений здійснив того ж дня шляхом перерахування грошових коштів на картковий банківський рахунок із використанням банківського терміналу самообслуговування в загальній сумі 98 250 грн.

У подальшому,  реалізовуючи свій злочинний намір, направлений на незаконне отримання прибутків від продажу незаконно виготовлених алкогольних напоїв та спирту етилового, обвинувачений, близько 4-ї години ранку 06.08.2020, знаходячись за адресою: Полтавська обл., Кременчук, проспект Полтавський біля АЗС «Авіас», отримав від невстановленої в ході досудового слідства особи раніше придбані алкогольні напої та спирт етиловий, які в подальшому транспортував до раніше підібраних із цією метою нежитлових приміщень, розподіливши їх кількість наступним чином: 310 тетра-пакети об`ємом 10 літрів кожен та 7 пластикових пляшок об`ємом 5 літрів кожна, наповнених незаконно виготовленими алкогольними напоями, а також 5 пляшки об`ємом 5 літрів кожна, наповнених спиртом етиловим, транспортував до приміщення, решту - 143 пластикові пляшки об`ємом 5 літрів кожна, наповнених незаконно виготовленими алкогольними напоями, транспортував до гаражного приміщення автомобільного кооперативу «Взліт», яке розташоване по вул. Огородній у м. Полтаві, де зберігав їх з метою подальшого збуту.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, з метою отримання незаконних прибутків від продажу незаконно виготовлених алкогольних напоїв та спирту етилового, 09.08.2020, обвинувачений, діючи умисно збув три пляшки алкогольних напоїв об`ємом 5 літрів кожна по ціні 160 грн. за одну пляшку, а також дві пляшки спирту етилового об`ємом 5 літрів кожна по ціні 300 грн. за одну пляшку, отримавши за це від останнього грошові кошти в сумі 1 080 грн.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, з метою отримання незаконних прибутків від продажу незаконно виготовлених алкогольних напоїв та спирту етилового, 13.08.2020, обвинувачений, діючи умисно збув три пляшки алкогольних напоїв об`ємом 5 літрів кожна по ціні 160 грн. за одну пляшку, а також дві пляшки спирту етилового об`ємом 5 літрів кожна по ціні 300 грн. за одну пляшку, отримавши за це від останнього грошові кошти в сумі 1 080 грн.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, з метою отримання незаконних прибутків від продажу незаконно виготовлених алкогольних напоїв 17.08.2020, обвинувачений, діючи умисно, збув чотири тетра-пакети об`ємом 10 літрів кожен по ціні 300 грн. за тетра-пакет, та одну пластикову пляшку з горілкою об`ємом 5 л. за ціною 160 грн., отримавши за це від останнього грошові кошти в сумі 1 360 грн.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, з метою отримання незаконних прибутків від продажу незаконно виготовлених алкогольних напоїв, 21.08.2020, обвинувачений, діючи умисно, збув три тетра-пакети об`ємом 10 літрів кожен по ціні 300 грн. за тетра-пакет, отримавши за це від останнього грошові кошти в сумі 900 грн.

Всього в період часу з 04.08.2020 по 25.08.2020 обвинувачений  реалізував 105 літрів незаконно виготовлених алкогольних напоїв та 20 літрів спирту етилового на загальну суму 4 420 грн. Решту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, а саме: 303 тетра-пакети об`ємом 10 літрів кожен, 143 пляшки алкогольних напоїв об`ємом 5 літрів кожна, а також 1 пляшка спирту етилового об`ємом 5 літрів, які були транспортовані та зберігалась з метою подальшого їх збуту, обвинувачений реалізувати не встиг, так як 25.08.2020 працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Полтавській області незаконно виготовлені алкогольні напої були вилучені.

В ході проведення 25.08.2020 обшуку нежитлового приміщення виявлено та вилучено 303 тетра-пакети об`ємом 10 літрів кожен, наповнених водно-спиртовою рідиною; 1 пляшка об`ємом 5 літрів, наповнена спиртом етиловим, які останній зберігав з метою подальшого збуту.

Також, в ході проведення 25.08.2020 обшуку гаражного приміщення  автомобільного кооперативу «Взліт» за адресою: м. Полтава, вул. Огородна, яким користувалася ОСОБА_1 виявлено та вилучено 143 пляшки об`ємом 5 літрів, наповнені водно-спиртовою рідиною, які останній зберігав з метою подальшого збуту.

Згідно висновку криміналістичної експертизи проведеної експертом Полтавського науково-дослідного експертно- криміналістичного центру МВС України, досліджувані рідини, а саме: зразок №1 (відібрано в ході проведеного обшуку гаражного приміщення автокооператнву «Взліт") не відповідає ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови» за відсутністю відповідного упакування та маркування з необхідною інформацією;

Невідповідність вищезазначеної рідини ДСТУ свідчить про виготовлення даної рідини з порушенням вимог горілчаного виробництва; зразок №3 не відповідає ДСТУ 4221:2003 «Спирт етиловий ректифікований. Технічні умови» за заниженою міцністю та органолептичними ознаками. Невідповідність даного спирту ДСТУ свідчить про його виготовлення з порушенням технологічних вимог.

Заслухавши справу суддя затвердив угоду про визнання винуватості від 29 вересня 2020 року, укладену між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Полтавської області Пригорою Олександром Миколайовичем та обвинуваченим, за участі захисника Захарова Олексія Юрійовича.

Суддя визнав винуватим обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України та призначив узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 29.09.2020 року покарання за ч. 1 ст. 204 КК України у виді штрафу у розмірі п`яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто, 85 тис грн з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо він не скасований, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

 

 

Клим Соколов

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися