Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 10 Апреля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Замор риби у Кременчуці знову може повторитися

4 июля 2019 19:20

«Станом на 28 липня вода в водосховищі переміщалася і критичної ситуації вже не було, але ситуація може повторитися».

 

Сьогодні на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яка розпочалася у мерії Кременчука о 18-30, заступник технічного директора комунального підприємства «Кременчукводоканал» Роман Міхєєв повідомив, що ситуація з погіршення якості води у Дніпрі може повторитися в кінці липня.

«Зараз вода в кранах кременчужан відповідає нормам. Саме підприємство забезпечене необхідними реагентами і потужностями для очищення води.

Щодо ситуації, яка мала місце 21-22 червня, коли масово гинула риба, то це наслідки локального процесу. Цього ж року зменшення кисня в воді почали відмічати раніше, ніж зазвичай. Тож мали негативну ситуацію. Покращення її було вже після того, як більше почали подавати воду через ГЕС і допомогли погодні умови.

Станом на 28 липня вода в водосховищі переміщалася і критичної ситуації вже не було, але ситуація може повторитися»,- зазначив пан Міхєєв.

Шок: у Кременчуці масова загибель риби на Дніпрі (Доповнено)

Зазначимо, нардеп Юрій Шаповалов хотів боротися за чисту воду у Дніпрі – та щось пішло не так. Ще в 2013 році , перебуваючи у фракції Партії регіонів, він гучно оголосив, що має намір створити у Верховній Раді міжфракційне об'єднання депутатів «Чистий Дніпро». Тоді за його планами до цього об'єднання мали б увійти депутати різних фракцій Верховної Ради, обрані за мажоритарними округами міст, розташованих уздовж Дніпровського каскаду.

Проте далі заяв справа не пішла . А тим часом щороку влітку кременчужани потерпають від того, що Дніпро смердить. А найгірше, що вимушені пити воду, яку водоканал бере з цієї річки. І вже депутати місцевого рівня добиваються в різних інстанціях, аби на проблему звернули увагу на рівні держави.

А тим часом водопровідну воду влітку очищують, вкидаючи посилену дозу реагентів. Цей рік не виняток. Як наслідок вже найближчій сесії міської ради, що запланована на 26 червня,  збираються виділити майже мільйон гривень на закупку порошкового вугілля. Бо зараз КП «Кременчукводоканал» на очищення питної води в день витрачає 25 тис грн. Тож на період спеки необхідно 10 тис тонн порошкового вугілля для очищення!

І тут виникає питання, чи зможе нардеп-кнопкодав, який ще 6 років проявив ініціативу  розібратися в проблемі і забув про неї, чимось допомогти кременчужанам.

Ідея з чистим Дніпром так і залишилась ідеєю. А Шаповалов вкотре йде в нардепи і вкотре роздає обіцянки. При цьому реально нічого не зробивши для покращення води в Дніпрі.

Головний іхтіолог Кременчуцького регіону Ярцев вважає, що мор риби в Дніпрі міг виникнути через отруєння, а не від спеки.

Читайте такожВода в Дніпрі на водозаборі Кременчука не забруднена, а її забруднення проходить після КремГЕС: санлікарі готують величезне дослідження.

З кранів потекла бура вода - мешканці Кременчука тепер вимушені купатися в «шампанському».

 

 

Олег Булашев

 

 

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться