Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 16 Ноября 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Малецький в ауті: урядовий портал повідомляє, що в Кременчуці незаконно будували газову заправку і правопорушник таки сплатить великий штраф

 

4 апреля 2018 11:25

Якщо мер так захищав підприємця-будівельника заправки, то може між ними є якісь комерційні домовленості? Невже тепер мер має повернути можливо отриману вигоду за лояльність будувати заправку в житловому кварталі?

 

Будівництво газової заправки в середині житлового кварталу, поруч з житловими будинками в районі зупинки «Вулиця Радянської Армії», свого часу набуло великого резонансу. Одні депутати були проти. Інші , навпаки, за. Так само думки різнилися між мешканцями мікрорайону.

Ти, хто були проти, як і активісти громадського руху «Кремінь.Антікор» заявляли, що дане розміщення газової заправки суперечить нормам Державного будівельного контролю, відповідно до яких газові заправки повинні розміщуватися в 500 метрах від житлових будинків.

Тих, хто був за будівництво підтримав сам міський голова Кременчука Віталій Малецький і який повідомив, що в будівництві газової заправки біля житлових будинків порушень ВЗАГАЛІ не побачив! Чи то не захотів бачити?!

А віце-мер Дмитро Кравченко, доводячи «правильність» розташування газової АЗС в середині житлового кварталу, оперував документами Мінрегіонбуду, де вимоги про віддаленість від житлових будинків для розміщення таких об’єктів значно м’якіші. І навів за приклад Італію, де за його словами, «заправки поруч з будинками і це нормально». 

Але в вересні обласне Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у вересні оштрафувало компанію «ІТ Інвест» на суму в розмірі 1,515 млн гривень за самовільне будівництво газової автозаправної станції у Кременчуці, поруч їз зупинкою «Вул. Радянської Армії». За даними ДАБІ, компанія збудувала заправку у Кременчуці, на вулиці Генерала Карбишева, 11 без відповідних документів, що дають право на проведення будівельних робіт, а також без належним чином затвердженого проекту.

Крім того, об'єкт будувався на земельній ділянці, не відведеній для таких цілей.

За виявлені правопорушення на компанію «ІТ Інвест» накладено штраф, а також видано приписи про припинення будівельних робіт і про усунення порушення вимог законодавства в сфері містобудівної діяльності.

Навіть після того, як ДАБІ заявило про штраф, В.Малецький не здавався. Він запевнив, що власник АЗС має подати до суду на ДАБК і оспорювати цей штраф.

Але тепер В.Малецький, схоже, отримав удар в бров. харківський апеляційний адміністративний суд підтвердив правомірність дій Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області щодо накладення штрафу на ТОВ «ІТ ІНВЕСТ» на суму 1 515,6 тис. грн за незаконну забудову. Про це повідомлено сьогодні на урядовому порталі. 

Там сказано, що позаплановою перевіркою встановлено, що у місті Кременчук відбувається будівництво автозаправного пункту АГЗП без дозвільної документації та на земельній ділянці, яка не відведена для цієї забудови.

За результатами посадовою особою департаменту винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та видано припис про зупинення будівельних робіт.

Правопорушник звернувся з позовом до Полтавського окружного адміністративного суду з вимогою визнати протиправними та скасувати постанову та припис, який судом задоволено.

Втім, Департамент подав апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції та постанову Полтавського окружного адміністративного суду скасовано.

Тепер питання можуть виникнути у підприємців, що будували газову заправку. Якщо вони якимось шляхом переконали мера В.Малецького в належності подібного будівництва, а потім отримали величезний штраф, то тепер мають подумати – чи слід стільки коштів втрачати чи розвивати свій бізнес дуже прозоро і на зовсім законних підставах.

Постає і інше питання: якщо мер так захищав підприємця-будівельника заправки, то може між ними є якісь комерційні домовленості? Невже тепер мер має повернути можливо отриману вигоду за лояльність будувати заправку в житловому кварталі?

 

Олег Булашев 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться