Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 4 Грудня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Завжди попереду: Кременчуцький ліцей №4 святкує ювілей

 

24 жовтня 2021 09:00

Цієї осені у провідного закладу освіти нашого міста – подвійне свято: 77 років із дня заснування та 30 років, відколи першим серед місцевих шкіл заклад отримав звання ліцею.

Як усе починалося

Славетна історія школи №4 розпочалася у 1944 році. Тоді школа відкрилася на вулиці Жадова, за парканом теперешнього ліцею.

«Уже з перших днів роботи колектив навчального закладу ставив перед собою важливі завдання, визначені кардинальними напрямками розвитку тодішньої сучасної освіти. Вже тоді у школі започатковували традицію серйозного вивчення математики та природничих наук», – розповідає психологиня закладу Любов Кухаренко.

У 1969 році на вулиці Першотравневій, 13 побудували сучасне приміщення школи (теперішній перший корпус ліцею).

У 1991 школа стала ліцеєм природничо-математичного циклу з поглибленим вивченням математики, хімії та біології. До цього часу був готовий проєкт добудови школи. Він давав можливість винести майстерні з підвального приміщення, зробити головний вхід із двору, щоб убезпечити дітей, яким раніше доводилося виходити зі школи майже на проїжджу частину.

У 1992 році новий корпус нарешті звели.

Тоді ж обладнали другий спортивний зал, відкрили найбільшу в місті шкільну бібліотеку з читальною залою, другий комп'ютерний клас, другий актовий зал.

У закладі з’явилася кафедра на чолі з організатором позакласної роботи. Почали працювати гуртки хореографії, театральний, вокальний.

Першим серед інших навчальних закладів ліцей ввів посади психолога (ним і донині тут працює Любов Ярославівна Кухаренко), лікаря-стоматолога (цю посаду обіймає Любов Олександрівна Булкіна).

«Після перетворення закладу ліцеїсти разом із педагогами ставали учасниками неповторних заходів: походів до Онуфріївки, військової гри з професійно-технічним училищем № 11, фестивалю «Дружби народів», на який приїздили діти з Росії, Молдови, Литви, Білорусі; ігор КВК, «Нумо, хлопці!», «Нумо, дівчата!»; оглядів художньої самодіяльності; літніх трудових таборів у Майбородівці. У школі працював морський клуб», – описувала у споминах одна з найактивніших співробітниць школи Тамара Василівна Чунова (на фото), яка багато зусиль приклала до реорганізації школи в ліцей у 1991 р.

Зараз ліцей – велика міцна родина, де навчаються 1250 учнів, з яких сформували 16 ліцейних та 25 загальноосвітніх класів. Також учнів початкової паралелі готують до вступу в ліцейські класи.

Щороку плідна праця педагогів підтверджується перемогами учнів на обласних та міжнародних олімпіадах.

«У нас є багато дітей, які склали зовнішнє незалежне оцінювання на 200 балів, переможці МАН. За цими показниками – ми у перших рядах. Щороку ми випускаємо дітей із золотими і срібними медалями. Випускники успішно вступали до вузів Києва, Москви, Мінська, Куйбишева, Дніпропетровська, Харкова, Полтави та інших», – розповідає психологиня закладу Любов Кухаренко, яка працює тут понад 30 років і, певно, знає все про ідеї реформування школи.

За роки існування ліцей змінив вісьмох керівників. У різні часи заклад очолювали І. М. Затинацький (1944-1953), С. Т. Коротич (1953-1955), В. М. Марусенко (1955-1966), Є. С. Чижова (1966-1980), Т.В.Чунова (1980-1992), І. І. Нікіфоров (1992-2004), Л. В. Михайлик (2004-2019), Т. А Одерій (2019 – і до сьогодні).

Видатні особистості ліцею

Заклад гордиться видатними особистостями, які в різні часи працювали в ліцеї.

Василь Миронович Марусенко – працював директором та учителем історії. А до цього воював на фронтах Другої світової війни, нагороджений п’ятьма урядовими нагородами.

Євдокія Семенівна Чижова (Бикова) – 18 років працювала у школі, була директоркою, викладачкою історії. Під час війни була командиром зенітниць, захищала Москву, дійшла до Дніпра. Нагороджена Орденом бойового Червоного Прапора, медалями «За оборону Москви», ювілейними медалями учасника Великої Вітчизняної війни, медаллю «Ветеран праці».

Олексій Петрович Александров – працював у школі керівником військової підготовки. Воював у московському ополченні в 1941 році, потім у танкових частинах. Брав участь у боях на Курській дузі. У червні 1945 року був учасником Параду Перемоги на Червоній Площі.

Ганна Євдокимівна Лопанова – вчителька географії, працювала у закладі після війни. Воювала у військах ПВО, захищала Сталінград.

Галина Миколаївна Пономарьова – працювала вчителькою російської мови і літератури, потім – директоркою школи № 5. Під час війни була підпільницею у Кременчуці, нагороджена Орденом Вітчизняної війни ІІ ступеню, медаллю «За відвагу», Почесна громадянка міста Кременчука.


Ігор Ігорович Нікіфоров – був не лише очільником закладу, а й заступником голови міськвиконкому.

Сергій Георгійович Джавахішвілі – нещодавно отримав премію «Найкращий учитель-хімік» за версією Global Teacher Prize Ukraine (нагорода присвоєються щороку вчителям, які удосконалюють професію).

Світлана Миколаївна Ховрак – учителька математики, лауреатка Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2007». Цього року увійшла до Топ-50 кращих вчителів України.

Любов Василівна Михайлик – з 2004 по 2019 роки–очільниця ліцею. Входить до Всеукраїнського складу керівників «100 кращих директорів шкіл України». Переможниця конкурсу «Вчитель року» -2000, членкиня комісії МОН України з питань інноваційної діяльності.

Пишається заклад і своїми відомими випускниками: Героєм Радянського Союзу Юрієм Таптуновим, Кавалером ордену Червоної Зірки Валерієм Барильченком. Про них згадано у Музеї історії школи.

Також серед випускників ліцею наші земляки: очільник Кременчуцького перинатального центру Радомир Сербін, віце-мер міста Іван Москалик, голова Кременчуцької райради Дмитро Колотієвський, директор «Інституту розвитку Кременчука» Павло Бедрацький, ректор кременчуцької школи-інтернату ім. Піддубного Олександр Кириченко, редактор Кременчуцької газети Олег Булашев та випускова редакторка цього ж видання Олена Синтюрина, лікар Костянтин Некрасов, лікар-травматолог Тарас Роговий, фізик Андрій Котенко, професор філософії Дмитро Афанасій, лікар-онколог Артем Федосов, викладачка Кременчуцького Національного університету їм М.Остроградського Катерина Сидоренко та багато інших.

У подорож за знаннями

Символіка ліцею також наповнена змістом. Емблема навчального закладу – жовто-блакитні вітрила з чайкою (елементом цифри «4»), що кружляє над хвилями – символ подолання перешкод у бурхливому морі життя.
Внизу – назва міста: Кременчук.

Має ліцей і свій талісман співдружності школярів – совеня Таслі. Це символ навчання, упевненості у своїх силах, мудрості та толерантності. Свого часу склали і гімн ліцею, який поклала на музику випускниця цього закладу Марина Хлєбнікова.

 

Ліна Романченко

Фото надані ліцеєм №4

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися