Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 30 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Зимова субсидія: виплати «щасливчикам» повертаються

 
 

 

11 октября 2020 09:00

На носі – опалювальний період, тож тисячам кременчужан знову повертається компенсація за «комуналку». Проте вже відомо, що гроші на субсидії на рівні держави урізали, а отримувачам обіцяють жорсткий контроль.

З початку року у Кременчуці до Автозаводського і Крюківського управлінь соцзахисту 571 містянин вперше звернувся із заявами на отримання субсидії. За цей же період 1 тисячі 864 особам відмовили у призначенні субсидій, зокрема і тим, кому нарахування здійснювалося автоматичне (без особистого звернення).

Про це повідомили у відповідь на інформаційний запит Кременчуцької газети у міському департаменті соцзахисту і питань АТО. Водночас при призначенні житлової субсидії з 1 травня цього року 10 тисяч 129 кременчуцьких домогосподарств отримали її у «нульовому» розмірі*. Чиновники нагадують, що механізм необхідних розрахунків регламентується Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 №848 (далі – Положення). Відповідно до нього, компенсаційні виплати послуг житлово-комунального господарства припиняються, зокрема, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням зробив покупку, набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, яка перевищувала 50 тис грн. Також пунктом 90 Положення передбачено, що громадянин, якому призначено державну допомогу на оплату комунальних послуг, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соцзахисту населення про це.

Не треба хвилюватися: «автомат» буде

Проте кожного місяця у Кременчуці у зв’язку зі змінами тарифів на житлово-комунальні послуги управліннями соцзахисту проводяться перерахунки розмірів субсидій (зокрема і тим, у кого вона нульова) і кількість її одержувачів. У структурному підрозділі міськвиконкому повідомляють: людей, які отримують компенсацію за комуналку від держави, в опалювальний сезон у нашому місті десь на 59% збільшується порівняно з неопалювальним сезоном. У цифрах це виглядає так: коли батареї гарячі, середня кількість кременчуцьких субсидіантів становить 27 тисяч, без опалення – в межах 16 тисяч.

Також у департаменті соцзахисту і питань АТО уточнюють, що інформація про кількість одержувачів житлової субсидії у сезоні опалення 2020-2021 років буде відома після її автоматичного перерахунку в жовтні.

Чому виплати від держави за «комуналку» урізали

Не дуже доброю новиною для тих, хто розраховує на допомогу в питанні оплати за послуги ЖКГ, стала інформація про те, що наприкінці вересня Кабінет міністрів вирішив зменшити фінансування субсидії. Тож гроші, які передбачалися для цього на поточний рік, уряд перерозподілив. У масштабах держави пільги на комунальні послуги для отримувачів скоротили на суму понад 756 млн грн. Сталося це на підставі розпорядження уряду від 28 вересня 2020 р. №1177-р. За цей рахунок збільшили обсяг виплат за програмою «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю».

Субсидіантам загрожують перевірками: кому доведеться повернути гроші

У випадку, якщо людина не мала права на субсидію, але користувалася нею, гроші доведеться повернути. Про це нагадали у Міністерстві соціальної політики.

«Будуть припинені виплати тим, хто не подав деякі документи або приховав свої певні доходи чи статки для того, щоб отримати субсидію. Йдеться про припинення виплат або повернення тих сум, які були призначені неправомірно», – заявив радник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

Проте, якщо помилився працівник відділу субсидій, то з людини нічого не заберуть, бо помилилася не вона. Якщо ж громадянин неправильно подав документи, то вже інша справа. Коли ж людина подає декларацію і забула про доходи – це вже не зовсім правомірна дія. За словами Шамбора, зараз відомство проводить додаткові перевірки. Зокрема збирає дані податкової служби, аби отримати інформацію про всі доходи громадянина.

«Минулого року ми перевірили отримувачів малозабезпечених сімей. Зараз будемо проводити ширшу перевірку тих, хто отримує субсидії», – зазначив він. У літній період деякі споживачі не отримали виплати за монетизованою субсидією, але про її скасування не йдеться. Більшості її переоформлять автоматично, і субсидія буде дійсною. Упевнитися в тому, що пільгу не «зняли», можна онлайн. Для цього треба зайти на відповідний сайт і ввести свою адресу. У разі «нульового» розміру субсидії це теж відобразиться. Також можна подивитися суми компенсації за весь період нарахування.

Важливі акценти

Варто нагадати, що житлова субсидія призначається одному з членів домогосподарства, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку). Відповідно до вищезгаданого Положення, субсидіант повинен протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соцзахисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства. У разі продажу житлового приміщення та зняття з реєстрації за даною адресою, одержувач допомоги від держави на оплату комуналки також має повідомити про це управління соціального захисту населення. Якщо особа, якій нараховують житлову субсидію, бажає отримувати пільгу на оплату житлово-комунальних послуг або навпаки, така особа подає до управління відповідну заяву. Варто пам’ятати, що віднедавна пільгу на оплату комунальних послуг враховують у сукупний дохід, а це може зменшити розмір субсидії.

*Що таке «нульова» субсидія. Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі, коли вартість використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату комуналки, громадяни сплачують її фактичну вартість. Наприклад, сума у платіжці – 400 грн, а обов’язкова плата – 500 грн. Виходить, що різниця – мінус 100 грн. Оскільки субсидія не може бути мінусовою, то вона призначена, але дорівнює «нулю». Трапляється це зазвичай у неопалювальний період. Коли вже треба платити за тепло, такі заявники автоматично отримають допомогу від держави на сплату комуналки з урахуванням збільшення платежу.

Нагадаємо, Уряд скоротив видатки на субсидії українцям.

Стало відомо, кого можуть позбавити субсидій та змусити повернути виплати.

Олена Ліпошко з використанням матераалу з відкритих джерел

Фото Кирила Воронцова

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися