Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 24 Травня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Звернення митрополита Кременчуцького та Лубенського Миколая

13 травня 2022 16:45

Дорогі брати та сестри! 

Сьогодні Україна переживає важкі часи у зв’язку з військовою агресією зі сторони Російської Федерації. Українською Православною Церквою було сформульовано чітку позицію про підтримку українського народу та захисників нашої держави. Предстоятелем УПЦ Блаженнішим Онуфрієм, митрополитом Київським і всієї України,  та керуючим Кременчуцькою єпархією Миколаєм, митрополитом Кременчуцьким і Лубенським та всім єпископатом нашої церкви було засуджено агресію Російської Федерації.

З самого початку війни УПЦ займається волонтерською діяльністю для допомоги українським військовим, переселенцям та всім нужденним. Під час збройного конфлікту було пошкоджено близько 100 храмів нашої церкви. У всіх монастирях приймається велика кількість вимушених переселенців.

Були численні заяви Президента України Зеленського В. О., Голови Верховної Ради Стефанчука Р. О. та голови Офісу Президента Єрмака А. Б. і його радника Подоляка М. М., які  наголошували, що будь-які агресивні дії відносно УПЦ не тільки небажані, але в умовах війни небезпечні. Це пов’язано з можливим розколом суспільства на релігійному ґрунті. Крім того, президент України висловлював подяку УПЦ за активну позицію, за гуманітарну допомогу армії, біженцям тощо. Тому ситуація, коли за підтримки місцевої влади на теренах України здійснюються захоплення храмів, а також постійний тиск на духовенство з метою переходу в «ПЦУ» і погрозою закриття релігійних споруд, є неприпустимою. Дії таких представників влади можна визначити як диверсія проти української державності та допомога російським окупантам.

Заборона та закриття храмів УПЦ є порушенням законодавства України, про що заявила «Спілка Православних адвокатів», яка вказала на порушення ряду законів та на відповідальність за скоєні злочини.  

Систематичні звинувачення вірних УПЦ  деякими представниками влади у ЗМІ та соціальних мережах із закликами до захоплення храмів, розправи над духовенством та прихожанами, відсутність реакції силових структур на такі порушення можуть привести до бажання захищати свою Церкву усіма можливими способами.

Ще раз хочемо наголосити, що Українська Православна Церква згідно Томосу (Грамоті) 1990 року від Патріарха Олексія II є незалежною та самостійною у своєму управлінні. Згідно листа Патріарха Олексія II Міністру юстиції України Остапенку В. В. від 29.12.1993 року, УПЦ ні адміністративно, ні фінансово не підзвітна РПЦ.

 

 

За матеріалами сайту

Кременчуцька єпархія


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися