Кременчуцька газета
Джерело погодних даних: місяць погода Кременчук
Вівторок, 18 Серпня 2026

Ви є тут

Для Центру підтримки дітей та сімей розглядають два варіанти укриття — підвал або нове будівництво

11 лютого 2026 12:00
Перегляди: ...

Пряма мова.

Вчора до комунального підприємства «Центр підтримки дітей та сімей Полтавської облради» (колишній Будинок дитини у Кременчуці) завітали представники Полтавської обласної військової адміністрації. Серед них — директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський, начальниця Управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб Ольга Саєнко та начальник управління капітального будівництва Сергій Сизько.

Їх цікавило питання облаштування укриття у закладі.

В.о. директора центру Юлія Багро розповіла гостям, що раніше діти знаходилися в підвалі, де працівники Будинку дитини самостійно облаштували місце під укриття.

Проте воно не відповідало нормам ДБН, тому дітей перевели у приміщення дитячої лікарні, а підвал звільнили і там можна робити укриття.

Інший варіант – будівництво окремого укриття з підземним переходом у корпус закладу.

Тож гості цікавилися питанням побудови повністю нового укриття, або реконструкції підвального приміщення під найпростіше укриття з дотриманням всіх державних будівельних норм, враховуючи контингент цього закладу.

У самому підвалі стало відомо, що він, в разі облаштування, може вмістити 40 дітей. Проект під укриття у підвалі ще розробляється, а ось проект окремого укриття на 100 дітей вже є і ціна його реалізації майже 92 млн грн.

Проте чиновники, подивившись на заклад і з урахуванням, що в ньому залишилося лише 16 дітей, тепер будуть вирішувати чи вкладати такі великі кошти в будівництво окремого укриття, ціну якого вважають не дешевою і не впевнені, що обласний бюджет взмозі її потягнути.

«У Кременчуці у нас є спортивний ліцей Піддубного. У нас там запроєктовано в рамках проєкту бомбосховище, повноцінне бомбосховище, не ПРУ, а бомбосховище. Тому що воно в зоні затоплення знаходиться. Ціна його більше 70 млн грн. Це з навчальними класами, ну з усіма потребами. Там багато учнів і це зрозуміло»,- сказав Сергій Сизько.

Після оглядин закладу чиновники у Полтаві визначатимуться з подальшою долею установи, а поки укриття у підвалі чи окреме укриття не буде зроблено, то вихованці центру підтримки дітей та сімей Полтавської облради знаходитимуться у лікарні.

Нагадаємо,  В обласному бюджеті немає коштів на будівництво укриття в Будинку дитини: де шукатимуть

У  мерії повідомили, що дитячий будинок можуть прийняти у комунальну власність Кременчука.

Діти - в лікарні, укриття - в ремонті, заклад - під реорганізацію: доля Будинку дитини в Кременчуці.

Читайте також, Фініш ремонту і аварія над харчоблоком: що побачили чиновники ОВА під час відвідин ліцею «Політ»

 

 

Олег Булашев

Відео Максима Полтавця

 

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news
Threads: https://www.threads.net/@kg.ua
YouTube: https://www.youtube.com/channel/@Кременчуцькагазета
TikTok: https://www.tiktok.com/@krem.gazeta


Читайте Кременчуцьку газету в Google News - натисніть Підписатися
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися