
Актуальне інтерв’ю.
8 квітня 2020 року Президент України Володимир Зеленський своїм розпорядженням №242/2020-рп призначив Андрія Пирога головою Кременчуцької районної державної адміністрації Полтавської області.
Минуло більше місяця і «Кременчуцька газета» вирішила поцікавитися, як почуває себе новий керманич райадміністрації, дізнатися про його перші кроки та подальші плани.
Свою розмову за чашкою кави Андрій Пирог розпочав з того, що розповів про себе, заявивши, що він не має бізнесу, цінує та береже родину, полюбляє полювання та футбол.
А ще відверто каже, поки ми налаштовуємося на бесіду, що на початку відчував у новому кріслі себе якось так, мов потрапив не у свою тарілку, але майже миттєво адаптувався і, засукавши рукава, взявся за роботу.
- Ви були старостою села Демидівка і місяць тому стали керівником Кременчуцької райдержадміністрації. Це дві керівні посади. Перша, як то кажуть, у полі, друга - більше у кабінеті. Але незабаром районна адміністрація зникне. Тож чи потрібна райдержадміністрація?
- Так, я працював старостою і заступником голови об’єднаної тергромади у Омельнику. Це чи не найперша об’єднана громада в Україні. Ось вже місяць, як тут працюю. Різниця у посадах і повноваженнях є. Там слід було реалізовувати завдання від громади, депутатів, а тут більше слід шукати кошти, вирішувати конфліктні ситуації, робити аналітику...
На ваше запитання - чи потрібні адміністрації - скажу впевнено - потрібні. Але попереду черговий етап децентралізації і на теренах району створено 5 громад і райдержадміністрація зникне, але поки вона є, слід робити.
- Вашим керманичем раніше була голова Омельницької громади Олександра Шереметьєва. Коли вона дізналася про ваше призначення керівником Кременчуччини, то що сказала і чи допомагає зараз вам? Вона також довгий час обіймала цю посаду ж...
- Так, Олександра Іванівна була головою Кременчуцької райдержадміністрації. Коли мене призначили, то напуття не давала. Але діалог у нас є. Відносини у нас нормальні.
- Ви прийшли на посаду під час адмінреформи. Чи об’єднання міста і села на часі?
- У 2015 році, коли створювали перші громади, треба було це питання дотиснути. А процес затягнувся на п’ять років. Днями Кабмін затвердив план області. Там до Кременчука відійшли Потоки. До виборів восени вони мають вже активізувати цей процес. Тепер мешканці сіл, що входять в Потоківську громаду, обиратимуть і мера міста, і старосту села. Але які у старости залишаться повноваження, як він буде впливати на ситуацію. Все це має бути розписано...
- Які у вас склалися відносини с керівництвом Кременчуцької райради?
- Нам треба співпрацювати. Я людина, в якого не було ворогів. Ставлюся до всіх толерантно. А якщо наші точки зору не співпадатимуть, то слід слухати один одного і приймати зважені рішення...
А в гості один до одного ми не бігаємо.
- Який бюджет вашого району і чи достатньо в ньому коштів?
- У першому кварталі бюджет по доходах та з урахуванням трансфертів виконано на 101,8%. Це у коштах 21 млн 113 тис грн надходжень. Цих коштів для потреб дуже мало.
- Кажуть, ваш перший заступник, який виконував обов’язки керівника району до вас - Олександр Тютюник, написав до поліції заяву на райраду і відносно саме неправильного фінансування галузі освіта в районі?
- Я про це знаю. Але краще спитати це в нього, або в правоохоронців. Я тоді не працював на цій посаді. А тепер не працює і Олександр Тютюнник.
- А хто ж у вашій команді? Хто буде першим вашим заступником - правою рукою, як то кажуть?
- Найближчими днями у мене має з’явитися перший заступник. Це моя людина! Його мені ніхто не нав’язував. Прізвище оголошу згодом. Що стосується працівників райдержадміністрації, то їх ніхто не звільнятиме. Вони пережили багатьох керівників і мають досвід, то вони спеціалісти своєї справи і будуть працювати надалі.
-Всі нові керівники кажуть, що з їх приходом будуть поламані старі корупційні схеми. Вам їх вже вдалося зламати?
- З середини квітня мною дана вказівка при виконанні будь яких робіт відслідковувати ціну, якість робіт. Я не буду затягувати своїх підрядників але й іншим спуску не дамо. Все має бути чітко і по закону. Так має бути всюди!
- Ось днями мер Кременчука Віталій Малецький заявив, що хоче з Кременчуцької центральної райлікарні зробити будинок для пристарілих. Це по закону?
- НІ. засновником лікарні місто не є. Юридично це зробити він не зможе. Там засновники райрада і об’єднані громади. Ніхто не дасть йому зруйнувати ЦРЛ. Там працює багато досвідчених фахівців.
- А яка ваша думка щодо долі цієї лікарні?
- Вона має працювати. Я днями був у Департаменті охорони здоров'я у Полтаві і обговорював це питання. Зараз наше основне завдання - запустити роботу лікарні.
Зараз ми хочемо запустити поліклініку, а потім і лікарню.
- Голова лікарні Марія Ігнатчук залишиться на посаді?
- Вона виконує обов’язки директора лікарні. Там оголошено конкурс. Як на мене, Вона не поганий інфекціоніст, лікар. В організаційній роботі можливо їй допомогти, але заробляти бали на коронавірусі і спалаху інфекції у лікарні, як це роблять деякі керманичі, я не буду.
-Ви вже місяць керуєте Кременчуччиною. Яке головне завдання вже вирішили і яке вирішити не вдалося?
- Вирішуємо питання забезпечення шкіл району протипожежними засобами, сигналізаціями. Зроблені експертизи, проекти на всі школи. Не вирішили - цю ж проблему. Вона глобальна і вирішується не так швидко. Але до 1 вересня цю роботу маємо закінчити.
- Яка ваша позиція по питанню будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату?
- Я це питання ще 100% не вивчав. Проте вже зараз кажу - все має бути по Закону і у тому числі і питання, пов'язані з екологією. Я обіцяю вивчити це питання і вам згодом відповісти на нього. Зараз запрошу експертні висновки, рекомендації і відповім.
- Раніше району активно допомагав нардеп Костянтин Жеваго. А як зараз допомагає нардеп Олексій Мовчан?
- Ми до нього направили звернення щодо допомоги в роботі Кременчуцької райлікарні у потребах і обладнанні. Він відповів, що кошти можна залучити лише при перегляді бюджету і все...
З інших питань ми до нього не зверталися. Проте знаю, що він цікавився питанням загибелі курей у Потоках. Ми його запрошували на штаб з ліквідації тієї ситуації, але він там не з’являвся.
- Приходячи на посаду, керманичі роздають обіцянки мешканцям. Що ви пообіцяєте громадянам, що мешкають у районі?
- Я не звик давати обіцянки. Працювати буду по факту. Пріоритет - освіта та медицина. Зараз головне завдання залучити кошти на роботу райлікарні. Ми проситимемо спонсорської допомоги, аби там були належні умови як для медзакладу.
- Так Мовчан вам майже відмовив. У кого ще проситимете?
- Не приховую, що головним меценатом лікарні є підприємства «Феррекспо». Більше, ніж ГЗК Костянтина Жеваго, лікарні допомоги ніхто і раніше не надавав. Днями буду зустрічатися з керівниками ГЗК. Буду зі всіма розмовляти. Я людина проста. Людина з району, яка дорожить районом, родиною... Я вже об’їхав усі громади, дізнався їх проблематику. Кажу всім - двері мого кабінету відкриті для всіх!
Олег Булашев






























































