Кременчуцька газета
Джерело погодних даних: місяць погода Кременчук
Четверг, 25 Червня 2026

Ви є тут

Новий керманич Кременчуччини Пирог про долю райлікарні, позицію по питанню будівництва Біланівського ГЗК та відкриті двері до свого кабінету

18 травня 2020 13:30
Перегляди: ...

Актуальне інтерв’ю.

8 квітня 2020 року Президент України Володимир Зеленський своїм розпорядженням №242/2020-рп призначив Андрія Пирога головою Кременчуцької районної державної адміністрації Полтавської області.

Минуло більше місяця і «Кременчуцька газета» вирішила поцікавитися, як почуває себе новий керманич райадміністрації, дізнатися про його перші кроки та подальші плани.

Свою розмову за чашкою кави Андрій Пирог розпочав з того, що розповів про себе, заявивши, що він не має бізнесу, цінує та береже родину, полюбляє полювання та футбол.

А ще відверто каже, поки ми налаштовуємося на бесіду, що на початку відчував у новому кріслі себе якось так, мов потрапив не у свою тарілку, але майже миттєво адаптувався і, засукавши рукава, взявся за роботу.

- Ви були старостою села Демидівка і місяць тому стали керівником Кременчуцької райдержадміністрації. Це дві керівні посади. Перша, як то кажуть, у полі, друга - більше у кабінеті. Але незабаром районна адміністрація зникне. Тож чи потрібна райдержадміністрація?

- Так, я працював старостою і заступником голови об’єднаної тергромади у Омельнику. Це чи не найперша об’єднана громада в Україні. Ось вже місяць, як тут працюю. Різниця у посадах і повноваженнях є. Там слід було реалізовувати завдання від громади, депутатів, а тут більше слід шукати кошти, вирішувати конфліктні ситуації, робити аналітику...

На ваше запитання - чи потрібні адміністрації - скажу впевнено - потрібні. Але попереду черговий етап децентралізації і на теренах району створено 5 громад і райдержадміністрація зникне, але поки вона є, слід робити.

- Вашим керманичем раніше була голова Омельницької громади Олександра Шереметьєва. Коли вона дізналася про ваше призначення керівником Кременчуччини, то що сказала і чи допомагає зараз вам? Вона також довгий час обіймала цю посаду ж...

- Так, Олександра Іванівна була головою Кременчуцької райдержадміністрації. Коли мене призначили, то напуття не давала. Але діалог у нас є. Відносини у нас нормальні.

- Ви прийшли на посаду під час адмінреформи. Чи об’єднання міста і села на часі?

- У 2015 році, коли створювали перші громади, треба було це питання дотиснути. А процес затягнувся на п’ять років. Днями Кабмін затвердив план області. Там до Кременчука відійшли Потоки. До виборів восени вони мають вже активізувати цей процес. Тепер мешканці сіл, що входять в Потоківську громаду, обиратимуть і мера міста, і старосту села. Але які у старости залишаться повноваження, як він буде впливати на ситуацію. Все це має бути розписано...

- Які у вас склалися відносини с керівництвом Кременчуцької райради?

- Нам треба співпрацювати. Я людина, в якого не було ворогів. Ставлюся до всіх толерантно. А якщо наші точки зору не співпадатимуть, то слід слухати один одного і приймати зважені рішення...

А в гості один до одного ми не бігаємо.

- Який бюджет вашого району і чи достатньо в ньому коштів?

- У першому кварталі бюджет по доходах та з урахуванням трансфертів виконано на 101,8%. Це у коштах 21 млн 113 тис грн надходжень. Цих коштів для потреб дуже мало.

- Кажуть, ваш перший заступник, який виконував обов’язки керівника району до вас - Олександр Тютюник, написав до поліції заяву на райраду і відносно саме неправильного фінансування галузі освіта в районі?

- Я про це знаю. Але краще спитати це в нього, або в правоохоронців. Я тоді не працював на цій посаді. А тепер не працює і Олександр Тютюнник. 

- А хто ж у вашій команді? Хто буде першим вашим заступником - правою рукою, як то кажуть?

- Найближчими днями у мене має з’явитися перший заступник. Це моя людина! Його мені ніхто не нав’язував. Прізвище оголошу згодом. Що стосується працівників райдержадміністрації, то їх ніхто не звільнятиме. Вони пережили багатьох керівників і мають досвід, то вони спеціалісти своєї справи і будуть працювати надалі.

-Всі нові керівники кажуть, що з їх приходом будуть поламані старі корупційні схеми. Вам їх вже вдалося зламати?

- З середини квітня мною дана вказівка при виконанні будь яких робіт відслідковувати ціну, якість робіт. Я не буду затягувати своїх підрядників але й іншим спуску не дамо. Все має бути чітко і по закону. Так має бути всюди!

- Ось днями мер Кременчука Віталій Малецький заявив, що хоче з Кременчуцької центральної райлікарні зробити будинок для пристарілих. Це по закону?

- НІ. засновником лікарні місто не є. Юридично це зробити він не зможе. Там засновники райрада і об’єднані громади. Ніхто не дасть йому зруйнувати ЦРЛ. Там працює багато досвідчених фахівців.

- А яка ваша думка щодо долі цієї лікарні?

- Вона має працювати. Я днями був у Департаменті охорони здоров'я у Полтаві і обговорював це питання. Зараз наше основне завдання - запустити роботу лікарні.

Зараз ми хочемо запустити поліклініку, а потім і лікарню.

- Голова лікарні Марія Ігнатчук залишиться на посаді?

- Вона виконує обов’язки директора лікарні. Там оголошено конкурс. Як на мене, Вона не поганий інфекціоніст, лікар. В організаційній роботі можливо їй допомогти, але заробляти бали на коронавірусі і спалаху інфекції у лікарні, як це роблять деякі керманичі, я не буду.

-Ви вже місяць керуєте Кременчуччиною. Яке головне завдання вже вирішили і яке вирішити не вдалося?

- Вирішуємо питання забезпечення шкіл району протипожежними засобами, сигналізаціями. Зроблені експертизи, проекти на всі школи. Не вирішили - цю ж проблему. Вона глобальна і вирішується не так швидко. Але до 1 вересня цю роботу маємо закінчити.

- Яка ваша позиція по питанню будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату?

- Я це питання ще 100% не вивчав. Проте вже зараз кажу - все має бути по Закону і у тому числі і питання, пов'язані з екологією. Я обіцяю вивчити це питання і вам згодом відповісти на нього. Зараз запрошу експертні висновки, рекомендації і відповім.

-  Раніше району активно допомагав нардеп Костянтин Жеваго. А як зараз допомагає нардеп Олексій Мовчан?

- Ми до нього направили звернення щодо допомоги в роботі Кременчуцької райлікарні у потребах і обладнанні. Він відповів, що кошти можна залучити лише при перегляді бюджету і все...

З інших питань ми до нього не зверталися. Проте знаю, що він цікавився питанням загибелі курей у Потоках. Ми його запрошували на штаб з ліквідації тієї ситуації, але він там не з’являвся.

- Приходячи на посаду, керманичі роздають обіцянки мешканцям. Що ви пообіцяєте громадянам, що мешкають у районі?

- Я не звик давати обіцянки. Працювати буду по факту. Пріоритет - освіта та медицина.  Зараз головне завдання залучити кошти на роботу райлікарні. Ми проситимемо спонсорської допомоги, аби там були належні умови як для медзакладу.

- Так Мовчан вам майже відмовив. У кого ще проситимете?

- Не приховую, що головним меценатом лікарні є підприємства «Феррекспо». Більше, ніж ГЗК Костянтина Жеваго, лікарні допомоги ніхто і раніше не надавав. Днями буду зустрічатися з керівниками ГЗК. Буду зі всіма розмовляти. Я людина проста. Людина з району, яка дорожить районом, родиною... Я вже об’їхав усі громади, дізнався їх проблематику. Кажу всім - двері мого кабінету відкриті для всіх!

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news
Threads: https://www.threads.net/@kg.ua
YouTube: https://www.youtube.com/channel/@Кременчуцькагазета
TikTok: https://www.tiktok.com/@krem.gazeta


Читайте Кременчуцьку газету в Google News - натисніть Підписатися
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися