Кременчугская газета
Пятница, 18 Января 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Боротьба ніколи не набридне»: колишній нардеп від Кременчука Омельченко про політичні баталії колишньої УРСР та Незалежної України

7 ноября 2017

Під час свого інтерв`ю у програмі «Гордон», Григорій Омельченко розповів про таємні рахунки членів КПСС, замовників вбивства Георгія Гонгадзе та про агентів ФСБ серед українських політиків.

Колишній Народний депутат України, уродженець села Новоселиці Миргородського району, що на Полтавщині генерал-лейтенант Григорій Омельченко 5 листопада виступив в ефірі каналу «112 Україна» у інтерв’ю з Дмитром Гордоном. 

- У той час, коли ви були делегатом ХХVIII з`їзду Комуністичної партії Радянського Союзу, ви заявили про виведення грошей на таємні рахунки іноземних банків, фірм та фондів десятків мільйонів іноземної валюти з таємних рахунків КПРС та показали делегатам копії цих документів. Яке їх походження?

- З перших днів, виступаючи на з'їзді, я ініціював створення комісії з розслідування фактів розкрадання фонду Чорнобильської катастрофи. Головою комісії був Євген Примаков (радянський і російський державний діяч і політик консервативного напрямку, вчений-сходознавець, генерал КДБ, начальник розвідки РФ, міністр закордонних справ РФ, прем'єр міністр в уряді Єльцина - ред.), а я був членом комісії і одним з його заступників. Також я виступив з ініціативою про створення партійної слідчої комісії з розслідування привілеїв партійної номенклатури. Зробив кілька виступів на з'їзді, я давав інтерв'ю в кулуарах, до мене підійшов співробітник апарату ЦК КПРС похилого віку. В руках у нього була сіра тека. Він сказав: «Я не хочу забрати з собою в могилу те, що діється зараз в керівництві ЦК і в КДБ. Перед пам'яттю своїх, які загинули від Голодомору в Україні, і рідних, похованих в Сибіру, ​​які були туди депортовані. Візьміть, подивіться і, думаю, що ви це оприлюдните на з'їзді». Перше, що я побачив у теці - постанова ЦК КПРС, підписана Горбачовим, під грифом «цілком таємно», про те, як за кордоном відкривали комерційні структури, банки, фонди і яким чином і як вивозили не тільки готівку в різній валюті, але й  навіть золото. І розписані інструкції. Там були розписки особистих зобов'язань перед КПРС. Ці розписки були віддруковані в друкарні, і навіть було кілька ксерокопій з підписами. У Москві був готель «Жовтневий», який належав ЦК КПРС, і, як мені сказав той чоловік, щодоби через цей готель відправлялися за кордон 50-100 тисяч доларів. Загальна картина (чернетки були написані): вивезено, виведено - готівкою, в валізах, спецрейсами - різної валюти на сотні мільйонів доларів».

- Правда, що ви своїми очима бачили договір про співпрацю між НКВС і гестапо за підписами Берії і Мюллера, і навіть таємно зробили ксерокопію цього документа?

- Так, це правда, тільки не ксерокопію, а фотокопію. Це було в архіві ЦК КПРС, коли ми готували резолюцію про засудження злочинів сталінізму. Було підписано генеральну угоду про співробітництво, взаємодопомогу між НКВД СРСР і гестапо. Це було 11 листопада 1938 року. Ще не було пакту Молотова-Ріббентропа. Операція була в двох примірниках - один російською, другий - німецькою мовою. До угоди були прикріплено два додатки - за якими ознаками стерилізувати і знищувати людей. Я цю угоду опублікував в двох книгах, які презентував, будучи членом ПАРЄ, в 2009 році.

- Ви були начальником відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Головного управління військової контррозвідки СБУ. Мафію можна перемогти чи лише очолити?

- Мафію можна подолати і поставити під жорсткий контроль в стійло. Все залежить тільки від політичної волі першої особи. З мафією та організованою злочинністю не церемоняться. Я вивчав досвід, читав лекції співробітникам ФБР по боротьбі з російською мафією в Нью-Йорку, в Італії - з «коза нострою», спеціальним підрозділам. Я кажу - все за наявності політичної волі однієї особи. Мені б вистачило максимум трьох-чотирьох місяців, щоб про кримінальних «злодіїв у законі» в Україні просто забули. А ті, які з ними пов'язані, сиділи б там, де Макар телят не пас.

- Ви очолювали парламентське розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Можете сьогодні назвати конкретного винуватця його загибелі?

- До затримання Пукача (Олексій Пукач - колишній високопоставлений працівник МВС України, в 2000—2003 начальник головного управління кримінального розшуку МВС України. 2013 року визнаний винним у вбивстві Георгія Гонгадзе і засуджений до довічного ув'язнення з позбавленням права обіймати атестовані посади, пов'язані з виконанням функцій представника влади строком на три роки та з конфіскацією всього майна, яке є його власністю - ред.) і його арешту, отримання від нього свідчень і наданих доказів парламентська слідча комісія одноголосна вирішила, що замовником здійснення злочинних дій проти Георгія Гонгадзе був президент України Леонід Кучма, підбурювачем до вчинення злочинних дій - глава адміністрації Володимир Литвин, організатором злочинних дій - міністр МВС Юрій Кравченко. Ще одним організатором був керівник апарату МВС генерал Фере (Едуард Фере (1936-2009) - генерал-полковник МВС України - ред). Безпосередніми виконавцями і організаторами нижчої ланки були генерал Пукач і офіцери служби зовнішнього спостереження. Після того, як Пукач дав свідчення і надав докази, я як народний депутат України неодноразово направляв депутатські звернення генеральним прокурорам, президентам Ющенку і Януковичу про порушення кримінальних справ проти замовника і підбурювача вбивства. 5 лютого 2005 року пролунав в Верховній Раді мій депутатський запит про арешт Кучми, Кравченка (колишній міністр внутрішніх справ України (1995–2001), генерал внутрішньої служби України. Був найближчим соратником президента Кучми і вважався одним із ймовірних його наступників; 4 березня 2005 помер внаслідок двох пострілів в голову. Офіційне слідство зробило висновок, що це було самогубство.– ред.) і порушення кримінальної справи проти народного депутата Литвина. Після оголошення запиту на другий день Кучма поїхав терміново за кордон і повернувся після похорон Юрія Кравченка.

- Багато серед вищого керівництва країни людей завербованих КДБ СРСР або ФСБ Росії? Хто ці люди?

- Якщо взяти перше-друге скликання Веховної Ради, то там архівної агентури КДБ СРСР, КДБ УРСР були десятки людей. Зараз я не буду називати прізвища, але коли почав Народний Рух України, то я говорив з В'ячеславом Максимовичем Чорноволом ((український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в'язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років; Герой України – ред.) і попереджав його, що навколо нього і під ним «сидить» агентура КДБ УРСР. Що стосується агентури ФСБ - то вони є. Причому розділяйте так: агенти політичного впливу - це ті, хто не пише розписки, не бере зобов'язань. Була інформація в пресі, а потім це підтвердив заступник голови СБУ генерал-лейтенант Олександр Скіпальський, що в студентські роки був завербований КДБ УРСР Олександр Турчинов (нині голова РНБО), це допомогло йому піти по комсомольській лінії. Коли почався путч, він дуже жорстко виступав за введення режиму надзвичайного положення, кажучи, що до влади прийдуть бандерівці. З 1995 року ми з Єрмаком ((Анатолій Єрмак – український політик та громадський діяч, соратник та друг Г. Омельченка, народний депутат України (1998 рік). Колишній офіцер КДБ України. 11 лютого 2003 року загинув у ДТП в Запорізькій області- ред.) мали оперативну інформацію, що Юлія Тимошенко може бути завербована ФСБ Росії, коли в липні 1995 року в Москві, в аеропорту, вона була затримана з чоловіком з контрабандою в 100 тисяч доларів США. Вона свого часу давала хабарі в Міністерстві оборони РФ, в Міністерстві економіки, співпрацювала з міністром фінансів, була під ковпаком ФСБ. У вересні 1995 року Єрмак отримав інформацію, яка це підтверджувала. А восени 2004 року служба зовнішньої розвідки отримала документальні підтвердження, як таємно використовували Тимошенко.

- Часто вам погрожували і здійснювали замах на вас?

- СБУ кілька разів установлювала, хто погрожував по телефону. А що стосується серйозних загроз і підготовки замахів, то тричі СБУ вивозила мою сім'ю, ховала на декілька місяців. Коли я був під охороною, ледь не викрали мого молодшого сина - я змушений був його перевести в іншу школу. Реально було підготовлено один замах - щоб підірвати мене, коли я виходив з дому і проходив повз сміттєвого бака. Після перемоги Помаранчевої революції навіть прийшло двоє людей, які готували замах, але коли дізналися, кого збираються підірвати, зрозуміли, що після того їх зачистять. Тому вони зникли. Але є їх свідчення.

- Ви гарний чоловік, генерал-лейтенант, герой України, стільки орденів, яскрава біографія, така сміливість. Вам не набридло боротись? Є ще сили щось робити для України?

- У мене вже четверо онуків. Для кого і кому ми залишимо нашу країну? У мене окрім пенсії військової нічого немає. Ні дач, ні яхт, ні машин і т.д. Це не може набриднути. Ви знаєте, коли Господь Бог прийде, забере мене, я хочу щоб наші діти, наші онуки не плювали мені на могилу: тому що поки був живий, міг щось зробити для нормального життя. Тому поки живий - буду це робити.

 

Відео інтерв'ю - за посиланням

Поліна Семенова за матеріалами програми «Гордон» на «112 Україна»

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться