Кременчугская газета
Пятница, 21 Сентября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Життя на колесах: клоун Буба розповів про те, чого кременчужани не побачать на арені цирку "Кобзов"

29 июня 2018

Усмішки на арені, а за завісою тяжка праця і тренування.

З 27 червня у Кременчуці проходять гастролі цирку-шапіто «Кобзов». Напередодні прем’єри в нашому місті Кременчуцька газета побувала за кулісами, журналісти побачили, як відбувається підготовка до виступів, як монтують шатер і арену, та як живуть циркові артисти.

У ролі екскурсовода по цирку-шапіто став чи не головний артист – клоун Буба ( в житті він Олег Ліостаєв). 30 років тому його закрутив вир циркової арени і з того часу кочівне життя стало звичним, як для нього так і для родини.

Глядачі бачать лише красиву картинку: арену, красивих, нарядних артистів. А не знають, що перед цим години і години важкої праці. Треба змонтувати сам шатер, розмістити місця для глядачів, облаштувати обладнання для артистів. Встановити світлову і  звукову апаратуру. Про це розповідає Олег Ліостаєв і знайомить із хлопцями, які монтують обладнання.

«Це люди-невидимки. Їх не видно під час виступу, та вони наші руки і мозок. Бо від них залежить наскільки яскравим буде виступ. Глядачі бачать лише лоск, красу, екстрим і звісно артистів. Та багато чого залишається  за кулісами, за шторами. То і чорна роботи, і травми, і синці, і нерви. Та все залишається за кулісами», - розповідає.

Далі показує купу  ящиків, фургони для їх перевезення. А це тонни і тонни вантажу, які треба розвантажити, змонтувати. Десятки кілометрів дротів... А після гастролей  все це треба демонтувати і знову завантажити. А та переїзди з містта в місто.

Тож не дарма головним у цирку «Кобзов» вважають «Толяна». Так циркачі креативно назвали тракторця, який є незамінним помічником. «Толян!» - наше все», - говорить артист.

Та найцікавіше починається, коли потрапляєш в житлове містечко, де живуть артисти цирку. Біля трейлерів стоять  дитячі візочки, велосипеди, стільчики для годування, чути дитячий лемент і смачно пахне їжею.

«Ви перші, кому я показую своє житло», - говорить Олег Ліостаєв, запрошуючи до свого будиночка на колесах. Відразу дивуєшся, як на площі до 10 метрів квадратних вміщається і кухня, і душ, і тут тобі спальня і вітальня. Все так чисто і затишно, що навіть заздриш, що є таке життя.

І тут зустрічає маленька господарка будиночка – донька Олега Оленка. Маленька, а вже артистка. В одному із номерів саме Оленка допомагає клоуну Бубі, тобто батьку.

Він же розповів Кременчуцькій газеті про життя артисту цирку, відкривши навіть свої секрети.

Я в цирку «Кобзов» працюю клоуном. Української - це килимник.  Тож я - артист цирку Олег Ліостаєв, він же клоун Буба.

З ким ви виступаєте?

- Я завжди виступаю із своєю помічницею.  Це єдина собака в світі, яка вміє розрізняти кольори. Вона розуміє, де червоний, білий зелений, та інші кольори. (Під час вистави глядачі в цьому можуть пересвідчитися, авт.).  Це Бусинелочка (Бусінка), вона одеситочка. Бо 5 років тому її купили в Одесі за 100 грн.

Чому так дорого?

- Там був  дитячий вольєр, в якому було зо 20 цуценят. Мине питають з одеським колоритом: «Что вы ищете?». Кажу: «Маленьку собачку, кілограм на 3-5 ». Відповідь: «Так оце саме те, що вам потрібно, так і буде 5 кілограмів». Отак обіцяли 5 кілограмів, а її вже 10. (Сміється,авт.)

Чи є в програмі цирку «Кобзов», з яким приїхали в Кременчук,  ще тварини?

- Ні, це єдина зірочка. Будуть ще собаки і кролик, але їх використовують а номерах з ілюзією. Не дресирують.

Тобто кременчужанам не варто перейматися, що побачать як в цирку використовують тварин?

- Наша  програма зроблена спеціально для українського глядача. Минулого року була програма з екстримом. Цього року теж дивуватимемо кременчужан програмою без тварин.

Скільки років ви на колесах?

30 років їжджу із міста в місто, з країни в країну,  з континенту на континент.

Як проводить відпустку клоун?

- Коли я бачу біля себе поруч родину, то для мене це найкращий відпочинок і відпустка.

А в якому місці живе ваша родина?

-Я народився в Вінниці, але зараз живу в Кам’янському.

Ваша родина ходить до цирку?

- Моя родина – то моя партнерка. Ви її не побачите в манежі разом зі мною. Коли дітей не було, то 15 років виступали разом. У нас був клоунський дует «Хуба-Буба». Потім народилась дівчинка , то я сам виступаю.

У вас є теща і як вона реагує, що зять – клоун?

- По-перше,  я ніколи не називаю тещу «тещею», лише мама. Бо це для нас найдорожча і найулюбленіша  людина. Наша мамка. Вона в нас одна, бо коли мені було 16 років, мама померла. Для нас слова «теща» не існує. Але розповідати анекдоти про тещ люблю.

Що можете сказати про цирк, в якому виступаєте?

- Цирк «Кобзов» - найкрутіший . Рекомендую прийти на нашу виставу  і отримати масу задоволення. Радий  всіх бачити в цирку «Кобзов».

Нагадаємо, колесо смерті» вже у Кременчуці: цирк «Кобзов» знову всіх вразив

Триватимуть кременчуцькі гастролі цирку "Кобзов" до 1 липня 2018 року

 

Світлана Павленко, фото Кирила Воронцова

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Конкурсы
  • Переможців конкурсу "Перший раз - в перший клас" нагороджено

    Малеча задоволена. А ми ще раз вітаємо переможців та всіх учасників!

    Сьогодні у офісі страхової компанії «Мега-Поліс» відбулось нагородження трьох переможців фотоконкурсу «Перший раз – в перший клас».

    Нагадаємо, цей конкурс Кременчуцька газета проводила спільно з партнерами до Дня знань  і саме наші партнери визначили трьох переможців.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться