
Із пошуком постачальника продуктів у Кременчуці інтриги не склалось. Угоди уклали з підприємством, яке вже давно опікується темою харчування. А от про самі продукти дізнатися значно складніше.
Безпека та здоров’я дітей завжди були на першому місці. Тож розглянемо складову освітнього процесу, яка повернулася разом із формою навчання офлайн для деяких закладів — шкільні обіди. Чи знаєте ви, які продукти потрапляють на столи дітей у школах Кременчука та хто опікується цим процесом? У цьому питанні розбиралося видання "МедіаДоказ".
З настанням вересня освітні та дошкільні заклади завзялися дбати про харчування дітей. Із пошуком постачальника продуктів у Кременчуці інтриги не склалось. Угоди уклали з підприємством, яке вже давно опікується темою харчування. А от про самі продукти дізнатися значно складніше.
Закупівлі
Тільки у вересні підрядник отримав угод на понад 6,5 мільйонів гривень. Погодьтесь, сума чимала, але у системі prozorro ви цю цифру не побачите.
Приватне підприємство отримало підряди без конкурсу та конкурентів. Як? Все тому, що цифра набігла з дрібних закупівель. Усі — допорогові. Найменший лот становив 32 гривні, найбільший — 99 999 гривень.
За 13 днів вересня таких лотів ми нарахували аж 332. Доки ви читаєте цю інформацію, вона вже втратила свою актуальність, адже швидкість, з якою укладаються угоди в системі prozorro, вражає. + 24 угоди тільки за 12 вересня.
Левову частину угод підрядник отримав від установ Кременчука — 92%. 7% уклали освітні заклади селища Потоки, 2% — інші заклади області.
Що потрапить на шкільні столи?
Це питання найцікавіше і у відкритому доступі ви не знайдете на нього відповіді. Замовляють освітні заклади різні продукти: від м’яса і риби, до овочів, приправ, макаронних виробів, круп, чаю й іншого.
Примітно, що окрім державного класифікатора продуктів, їх обсягу та загальної вартості із закупівель ви дізнаєтеся мало що про характеристики самого товару.
Ми проаналізували 20% лотів — 65 закупівель. 64 з них були без оприлюднених договорів, а протоколи розкриття пропозицій теж не містили якісних вимог до продуктів. За усіма ними постачальник зобов’язується доставити продукти до 31 грудня.
Із 64 лотів єдиний оприлюднений договір стосувався закупівлі м’яса, і специфікація товару теж не пролила багато світла на питання його якості і вартості.
Підрядник
Угоди на 6,5 мільйонів віддали відомому у Кременчуці ПП «ДІАДЕМА». За даними аналітичної системи YouControl, підприємство має понад 25-річну історію. Основний вид діяльності — виробництво хліба та хлібобулочних виробів. Неспеціалізована оптова торгівля продуктами, напоями та тютюновими виробами — також у переліку КВЕДів.
Кінцевим бенефіціаром і власником є Віра Голосна, вона ж має відношення ще до кількох підприємств, як свідчить opendata.
З 2016 року підприємство підписало 4 748 договорів на суму 159.21 млн грн. У 2023 році підприємство мало доволі прибуткові січень та лютий, коли вартість підрядів перевищувала понад 7 мільйонів гривень. Весняні та літні місяці були менш прибутковими — підписані угоди не перевищували 2 мільйонів, а от в серпні та вересні кількість угод помітно зросла, як і надходження за угодами.
За 2022 рік підприємство мало чистого доходу 58,5 мільйонів, і 377 тисяч прибутку.
Ціни
Оскільки левова частка лотів не містить даних про виробника, а також цін на окремі позиції та даних про якісні вимоги до товару, то говорити про розумну ціну чи переплату, не маючи інформації, приміром, про відсоток жирності того ж таки вершкового масла, складно. Тому цей розділ, швидше, інформативний.
Ми брали вересневі закупівлі по окремих категоріях товарів, з різними постачальниками.
Яйця
За даними моніторингового порталу, станом на 13 вересня середня ціна на курячі яйця у торговельних мережах становила 48.5 грн за десяток.
Кременчуцька гімназія №24 — 48 грн (Діадема)
Кременчуцька гімназія №26 — 43 грн (Діадема)
Інші
Полтавський ліцей імені А. С. Макаренка (Ковалівка) — 40 грн
Відділ освіти, культури, молоді Оболонської сільської ради — 48 грн
Відділ освіти, культури, молоді Ромоданівської селищної ради — 52 грн
Комунальне некомерційне підприємство «Диканська лікарня планового лікування» — 54 грн
Відділ освіти, молоді та спорту Омельницької сільської ради — 46 грн
Вершкове масло
Середня ціна від 140 грн/кг до 450 грн/кг.
Кременчуцька гімназія №23 — 291,2 грн/кг (Діадема)
Кременчуцький ліцей №11— 292,8 грн/кг (Діадема)
Кременчуцька гімназія №26 — 292,7 грн/кг (Діадема, вказана жирність масла 73%)
Інші
Полтавська установа виконання покарань №23 — 261,4 грн/кг
Центр соціально-психологічної реабілітації дітей (Кременчуцька міська рада) — 275 грн/кг
Академічний ліцей імені братів Шеметів ЛМР — 279 грн/кг
Відділ освіти, культури, молоді Оболонської сільської ради — 385,64 грн/кг
Машівський ліцей — 322,08 грн/кг
Миргородська спеціальна школа — 257,57 грн/кг
Олія
Коливання цін 47-70 грн на електронних майданчиках.
Кременчуцька гімназія №24 — 68,8 грн/кг (Діадема)
Інші
Академічний ліцей імені братів Шеметів ЛМР— 63,5 грн/кг
Гімназія «ПРОСВІТ» Лубенської міської ради — 64 грн/кг
Відділ освіти, молоді та спорту Омельницької сільської ради — 78 грн/кг
Відділ освіти, сім’ї та молоді Новогалещинської селищної ради — 76 грн/кг
За матеріалами МедіаДоказу