Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 7 Лютого 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Фігурне катання у Кременчуці: бажаючих багато, підтримки – обмаль

21 січня 2023

Красивий багатогранний вид спорту, який асоціюється з тендітними дівчатами та стрункими хлопцями. Але інший бік медалі – тренування. Тож кого беруть на заняття та до чого мають бути готові батьки?

У Кременчуці 14 січня відбувся Відкритий кубок Полтавської області з фігурного катання, який організувала Полтавська федерація. На захід запрошувалися фігуристи з усієї України. На жаль, через обставини, пов’язані з військовими діями на території нашої держави, змогли приїхати не всі. Про це нам розповіла тренерка Тетяна Дмитрович, яка опікується цим видом спорту у Кременчуці, а саме на льодовій арені «Айсберг». З нею журналістам вдалося поспілкуватися вже після виснажливого дня змагань та нагородження маленьких спортсменів.

- Сьогодні до нас приїхали діти із Сум, Харкова, Дніпра, Олександрії, Києва і діти з Кременчука. Вікова категорія: від 4 до 25 років. Більшість з них – новачки. Бо через повномасштабну війну хтось з дітей виїхав за кордон, інші залишили спорт. Тож у змаганнях від Кременчука брали  участь здебільшого учасники, які прийшли на заняття з 1 вересня.

Серед інших була категорія Elit-master, спортсмени з якої беруть участь у Кубку України. Але їх було дуже мало – 8 із загальної кількості 92 учасника.

- Звідки були наймолодші учасники?

- Дві 4-річні дівчинки з Кременчука.

- А хлопчики є?

- Так, сьогодні було 3. Один приїхав з Києва. Старшому – 12 років. Молодші з Кременчука: одному 5, іншому 7. Це новачки також.

- Яка ситуація зараз з фігурним катанням саме у Кременчуці після 24 лютого 2022 року?


-  Нічого не змінилося. З 1 вересня ми почали тренування. Набираємо дітей і зараз. Вікова категорія абсолютно різна. Хто має бажання та час – приїжджають. В мене займаються сьогодні дівчата з Харкова та Донецької області (тимчасові переселенці). Також приїжджають зі Світловодська, Горішніх Плавнів,  Градизька, Поток та з Кам’яних Поток.

- Можете когось відзначити із ваших вихованців? Кого ви тренуєте, хто сьогодні добре виступив або хто за останній час добре себе проявив?

- Для мене всі діти-кращі! Всі гідно виконали програми. З маленьких: дві 4-річні дівчинки Веронічки Оніщенко та Плосконосова та хлопець Макар Комар, які вчора не могли зробити і половини з того, що ми побачили зараз. Тому сьогодні вони отримували оплески і подарунки. Для дітлахів – це свято. І хочеться, аби таке свято було якомога частіше.


- Як можна до вас записатися на тренування?

- Є наші сторінки у Фейсбуці та Інстаграм. Інформацію також можна отримати у чергового та на пункті прокату спорядження.

- З якого віку можна записувати дітлахів?

- З 4-х років. Якщо молодше – це дуже важко.

- З якими проблемами ви зараз стикаєтеся?

- Недуже хотілося б це питання обговорювати. Але, в першу чергу, це підтримка. Я у Кременчуці вже 8 років займаюся фігурним катанням з дітьми, і здебільшого це моя власна ініціатива. Наш клуб – це громадська організація, яка представляє Кременчук на аматорських стартах та  Кубку України. У минулому році 4 мої вихованці брали участь у Кубку України. Це вже інший рівень, це спорт.

- До чого мають бути готові батьки, які хочуть віддати дитину на заняття з фігурного катання?

- Терпіння - батькам та бажання дітей. Це в першу чергу. По-друге, це час. Адже здебільшого на арені займаються хокеїсти, а в нас дуже мало часу. Якщо цей час є, то саме тоді треба приїхати на тренування. Якщо це вихідні – тут багато людей. У нас немає відокремленого часу. Ми тренуємося під час масового катання. Це складно.

- Чи не бояться маленькі вихованці стрибати, наприклад?

- У маленьких не має великого страху, для них це здебільшого гра. З першого тренування ми вчимося безпечно падати, аби не завдати шкоди здоров’ю (посміхається). У нас є заняття в залі – це обов’язково. Це хореографія, танці, підготовчі заняття. Діти маленькі швидко втомлюються… тоді ми граємо. Зі старшими тренування – то вже інша справа, треба працювати.

Я навчаю кататися і хочу, щоб усі залишилися здоровими та отримували задоволення від занять. Однак якщо дитина не хоче займатися, це марна трата часу і тренера, і батьків.


Олена Сінтюріна

Відео Олександра Попенка

Фото з власного архиву Т. Дмитрович

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися