Кременчугская газета
Вторник, 23 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця імені Ольги Кобилянської


25 марта 2017
Вулицями рідного міста – вулиця імені Ольги Кобилянської

Відповідно до закону про декоммунізацію, понад сто вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - згадуємо цих людей.

Мріяла бути актрисою, але перевагу віддала літературі

У Кременчці минулого року вулицю Клари Цеткін перейменували на честь української перлини світової літератури – Ольги Кобилянської.

Народилася майбутня письменниця 27 листопада 1863 року на Буковині, у містечку Гура-Гумора (зараз Румунія).

Жінка, в жилах якої текла польська кров батька і німецька – матері, вивчила українську мову і стала однією з найбільш оригінальних і талановитих письменниць України, чиї твори «Земля», «В неділю рано зілля копала», «Людина», «Царівна», «Некультурна» та інші увійшли до золотого фонду світової літератури.

У 40 років через ускладнення, викликані застудою, Кобилянську паралізувало. Тому багато творів вона написала, не встаючи з лікарняного ліжка. Письменниця першою створила інший образ української жінки, відійшовши від «стандарту» забитої і пригнобленої чоловіком селянки, показавши освічених, складних і багатогранних за характером українських жінок, які прагнуть рівноправності в суспільстві та сім’ї. Про це вона багато сперечалася зі своєю найкращою подругою Лесею Українкою, з якою познайомилася саме на Полтавщині.

Ольга Кобилянська була класиком, якого поважали і яким захоплювалися. Але також її часто критикували за фемінізм, «ідеалізацію жінок» і «культ краси й індивідуалізму». У Чернівцях, де письменниця жила з 1891 року до самої смерті, працював гурток її шанувальників, а сама вона відстоювала українську мову і в боярській Румунії, і в радянській Україні, і за часів німецької окупації.

Більше того, Кобилянська активно виступила в ЗМІ проти агресії Німеччини, опублікувавши низку статей яскравого експресивного характеру. У її квартирі гестапо провело обшук, в результаті якого більшість рукописів вилучили, з них багато зникло і не знайдено досі. Уряд Румунії, що підтримував нацистів, віддав Ольгу Кобилянську військовому суду. Однак окупанти так і не змогли провести його: письменниця померла до початку процесу 21 березня 1942 року у віці 78 років.

 

Влад Тимченко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться