Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 3 Грудня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцькі двори: креативні чи дивні?

15 листопада 2020

Пропонуємо 5 цікавих дворів міста за версією нашого видання.

Гойдалка для Гулівера

Цей двір багатоповерхівок на пр. Свободи, 16 (район Водоканалу) дивує незвичайною дитячою гойдалкою. Адже дитині на неї потрапити проблематично. Та що говорити, людині середнього зросту треба підскочити, аби дістатися до сидіння. Самі ж мешканці багатоповерхівки до гойдалки звикли. Говорять, що на цьому дитячому майданчику ще «совєтского» зразка виросло не одне покоління малюків із навколишніх будинків. Зараз людей хвилює не те, що гойдалка і конструкції дитячого майданчика морально і фізично застаріли, а те, що через будівництво в їхньому дворі знесли майданчик для сушіння білизни.

Паркан із кришечок: панно поступово зникає

Про незвичний паркан будинку №1б на вул. Чкалова свого часу писали не лише місцеві, а й всеукраїнські ЗМІ. Адже тільки тут можна побачити польові маки, голубів й навіть портрет Тараса Шевченка. Виконала все це унікальною мозаїкою із кришечок з-під пластикових пляшок містянка Світлана Бондаренко. Її робота, на яку пішло близько 10 тис грн сімейного бюджету, навіть потрапила до Реєстру рекордів України. Тоді кришечки допомагали збирати і сусіди, і зовсім не знайомі люди. Проте панно завдовжки дві сотні метрів може незабаром зникнути. Адже, як розповіли сусіди, жінка зараз живе в Польщі, а паркан ніхто не реставрує.

Краса для себе і сусідів

Двір будинку №39 на вул. Європейській не відрізняється від багатьох інших. Але увагу привертає куточок біля крайнього під’їзду. Квіти, що милують око осіннім різнобарв’ям, а також декілька саморобних композицій. «То зробив наш сусід», – розповіли люди. Зараз за цим куточком доглядають дві жінки. Мешканцям будинку подобається, що спільне подвір’я благоустроєне таким чином.

Гумовий зоопарк під вікнами

Приклад цього двору на вул. Українській, 13 демонструє, як із непотребу дехто робить дворовий декор. Проте такі прикраси не у всіх викликають захоплення. Є містяни, яких аж тіпає, коли вони бачать, як старі покришки тягнуть у двори. Утім, як би там не було, резинові скульптури зараз популярні. Гумових лебедів вирізають найчастіше.

Квітниками – по стихійному смітнику і туалету

Мешканці будинку №29 на вул. Шевченка вимушені були зайнятися благоустроєм свого двору. Як розповіла ініціаторка процесу Юлія, їхня двоповерхівка розташована неподалік Центрального ринку, і нерадиві громадяни нерідко використовували двір як туалет. Хоч у сусідньому дворі люди спеціально облаштували вбиральню.
«Ми вивезли купи сміття, а потім облаштували квітник. Думаєте, на цьому все закінчилося? Справляти потребу стали в іншому місці двору. Довелося ставити паркан», – розповіла жінка. Вона також показала яскраві малюнки на гаражах, які зробила її донька.

На вході в під’їзд зустрічають герої мультфільмів

Вхід до під’їзду багатоповерхівки на вул. Гагаріна № 27/4 виходить на вулицю Челюскінців. Одразу впадають в око двері: на них намальовані яскраві сюжети мультфільмів. Мешканці будинку розповіли, що зображення – то справа рук сусіда-художника. Він проявив ініціативу і втілив її в життя. Але думки сусідів щодо естетичного вигляду дверей після втручання митця розходяться. Дехто вважає, що це красиво, дехто впевнений, що й сам міг зробити краще. Також говорять, що їхнього сусіда можна зустріти біля фонтану в сквері ім. О. Бабаєва, де він пропонує містянам і гостям Кременчука намалювати портрети.

Про зворотній бік медалі

Дворова краса має недолік – вона недовговічна. Адже нерідко можна побачити, як предмети декору стають вже за декілька місяців обшарпаними і більше псують вигляд двору, ніж прикрашають його. Тож авторам «дворових шедеврів» ще при їх влаштуванні варто думати про подальшу долю малюнків або поробок.

Кременчуцькі двори обстежували Олена Ліпошко і Кирило Воронцов

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися