Кременчугская газета
Четверг, 15 Ноября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцький художник Олексій Рубанов: «На бієнале ти відчуваєш, що ти обраний»

11 октября 2017
Кременчуцький художник Олексій Рубанов: «На бієнале ти відчуваєш, що ти обраний»

Підкорити Пекінський художній бієналє! Таку унікальну можливість отримав завдяки підтримці народного депутата України Костянтина Жеваго самобутній кременчуцький художник Олекій Рубанов. Днями митець повернувся із подорожі у Китай та поділився своїми враженнями

4 ночі і 5 днів – саме стільки тривала для Олексія Рубанова подія «Пекінський бієналлє – 2017». Кременчужанин увійшов до числа п’ятиста світових художників, яких було запрошено на цьогорічний фестиваль арт-мистецтва.

«Там усі один із одним намагалися спілкуватися, обмінювалися візитівками. Багато російськомовних було. Навіть монголи говорили російською. Ну, і наші – білоруси, грузини, литовці, Казахстан, Таджикістан. З Росії було два художники. Усі разом «тусувалися» і з європейськими, і з китайськими митцями», - ділиться найпершими враженнями Олексій.

 

За його словами, перший робочий день бієналє був присвячений відвідуванню виставки робіт цьогорічних учасників. Там вони мали змогу познайомитися із творчістю колег зі всього світу, поділитися враженнями та думками. Другий день було присвячено офіційній частині – симпозіуму, тобто науковій конференції, на якій художники обговорили роль мистецтва у сучасному техногенному світі швидкості і комунікацій.

У третій день свого перебування у Китаї учасники бієналє відвідали одне із семи чудес світу – Велику китайську стіну і так зване «недосяжне місто» – колишню резиденцію імператора.

«Стати учасником арт-бієналє – це заповітна мрія будь-якого митця. Адже мистецький фестиваль – це унікальна змога продемонструвати свою творчість на світовому рівні. Перше – це самоствердження тебе – ти чого таки вартуєш. Бо відбір був дуже жорстким. Цього року було вісім. Ахтось каже навіть до десяти тисяч заявок на бієнале. І потрапити було дуже складно. Тому є відчуття, що ти обраний. Це, щонайменше, приємно», - ділиться роздумами Олексій Рубанов.

Окрім Олексія, Україну на Пекінському бієналлє мали представляти іще два митці, однак потрапити на свято мистецтва змогли не всі. Адже переліт до Китаю має оплатити сам учасник, - а це чимала, для небагатих сучасних митців непідйомна, сума – 24 тисячі гривень. Віднайти такі кошти художники зазвичай можуть тільки за підтримки спонсорів.

«Пошук спонсора для художника – це такий головний біль і проблема. У бік культури рідко дивляться спонсори. Але, ось, інколи трапляється, коли люди повернуті до тебе обличчям», - вважає художник.

Олексію Рубанову пощастило: він звернувся по допомогу до народного депутата України Костянтина Жеваго і нардеп з готовністю підтримав митця.

Мистецтво, як і освіта, медицина, спорт і культура є невід’ємною частиною нашого життя, - вважає народний депутат Костянтин Жеваго.

«Якщо людини представить свої таланти багатомільйонній, або навіть кілька сотень мільйонної аудиторії, то у моєму розумінні це, по-перше, великий плюс у популяризації самого митця і України в цілому. По-друге, у моєму розумінні, це додаткове натхнення для митця», - каже народний депутат Жеваго.

Завдяки ж нардепу ім’я українського художника Олексія Рубанова вписано в історію світового живопису, а його полотно за назвою «Комунікації» (на фото) увійшло до великого арт-каталогу видатних художників сучасності. 

*Рубанов Олексій Анатолійович (*1972) — український художник.

Народвися в м. Запоріжжя. Закінчив ХДХУ (Харківське державне художнє училище) в 1991 році. Член Національної спілки художників України з 2008. Живописець. Рубанов Олексій працює в різноманітних жанрах живопису — портрет, пейзаж, натюрморт, жанрова композиція, абстрактна композиція. Творам художника властиві декоративність, стилізація форм, тонке колористичне відчуття та динамічна ритміка. Стилістика творів об, єднує в собі символізм, експресіонізм, імпресіонізм, абстракція та модерн. Учасник республіканських та міжнародних виставок. Твори перебувають в приватних зібраннях, галереях різних країн світу.

 

За матеріалами ТРК «ГОК-ТБ» м. Горішні Плавні

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться