Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 5 Грудня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

«Лови кураж» – і підкорюй «Лігу сміху»

20 квітня 2020

Ексклюзивне інтерв’ю з кременчужанином, для якого гумор – частинка життя. І ділиться він позитивом з усіма українцями.

Цього року команда «Лови кураж», яка представляє столицю України, буквально увірвалась уфестиваль гумору «Ліга сміху». Позаду дві гри – і хлопці вже вразили журі своєю непередбачуваністю.

Серед учасників цієї команди –і 20-річний кременчужанин Ілля Орлов. Хлопець навчається на четвертому курсі Національного авіаційного університету, і гумор став його хобі. І хоча зараз у гумористів, як і в усіх українців, карантин, учасник телевізійного проекту розповів, як воно, коли «потрапляєш у телевізор».

- До «Ліги сміху» чи мав ти досвід участі в якихось гумористичних іграх?

- Я не «КВНщик», а «лігосмішник». У КВК ми не могли ніяк потрапити, бо настільки молоді, що лише дивилися цю гру. А «Ліга сміху» існує вже 6 років, тож ми – її покоління. Я вперше грати почав в університетських кубках гумору. Пізніше добралися до регіональних і студентських ліг сміху, куди могли потрапити всі студенти.Тож ми пішли туди командою два роки тому. Їздили в інші міста: Вінницю, Харків. Це була Вінницька і Слобожанська «Ліги сміху». Ми їх пройшли. А вінницьку навіть виграли. А далі поїхали в Одесу на телевізійний відбір до всеукраїнської «Ліги сміху». Це була друга спроба – і цього разу ми «потрапили в телевізор». Попереднього разу пройшли лише у другий із трьох турів.

- Як утворилась команда «Лови кураж»?

- Нашій команді аж цілих 5 років. Серед нас є Денис Малік. Він вже закінчив шостий курс нашого університету. А ще на першому створив команду, набрав людей (звісно, нас там ще не було). Адже той склад, який всі можуть бачити зараз на телеканалі 1+1, вже шостий за рахунком. І лише Денис пройшов всі. Він мене запросив пограти в його команді, і я погодився. Я розцінював це як хобі. Зараз Денис – наш капітан, а ми всі друзі. Ще двоє членів нашого гурту – Роман і Богдан – трішки молодші за мене, навчаються на третьому курсі.

Ми цим складом почали зі студентської «Ліги сміху», в якій у 2018 році перемогли. І ось два роки граємо разом.

- Чому команда називається «Лови кураж»?

- Коли Денис Малік створював команду, хотів чогось незвичайного. Сам же за характером він непосидючий, йому хочеться завжди щось робити. І це відобразилося на назві команди. Бо на сцені Денис хоче показати, який він є в житті. А вся команда «Лови кураж» показує на сцені енергію, драйв і звісно… кураж.

- Хто пише жарти, пісні, заготовки для вашої команди?

- Все повністю ми пишемо самі – від початку до кінця. Жарти – це суто наше. Щодо музики, то у нас є звукорежисер. Він допомагає робити «правильну» музику. Ще ми, коли вже «потрапили до телевізора», залучили друга, який вміє монтувати відео, робити гарну картинку. Він з нами працює. Чудові фони і заставки – справа його рук. Все робимо власними силами задля того, аби в майбутньому працювати з тими ж сценаристами, режисерами, монтажерами тощо.

- Чи співпали очікування і реальний вибір тренера, коли тренеркою команди стала Надя Дорофєєва?

- Як ми вже зрозуміли, Надя Дорофєєва нам дуже підходить. Ми хотіли, аби тренер або був на контрасті – тобто людина, яка, на перший погляд, зовсім нам не підходить. Приміром, той же Стас Боклан. Він досить доросла людина, відомий актор. А ми молоді – тож одразу видно контраст. І це цікаво. Також не менш цікаво, якщо тренер повністю підходить і органічно вливається в команду. Як це сталося з нами.

Адже Надя Дорофєєва –на нашій хвилі: робить своїми піснями щось схоже для молодої аудиторії. І це чудовий тандем – як для нас, так і для неї.

- Як працювати в одній команді з зіркою?

- Працювати з Надею Дорофєєвою нескладно, і дуже часто її ми бачимо безпосередньо перед грою. Коли завершився перший етап, у нас було два тижні на підготовку. І десь тиждень-півтора ми сиділи, писали, готувалися.

З Надею спілкувались через соцмережі. А  останні 4-5 днів перед виступом збирались у неї вдома, показували все. Вона ж допомагала як людина, яка багато знається на виступах на сцені, вміє гарно подати матеріал. Водночас іноді вона поводить себе, як дівчинка, якій треба пояснити, чому тут треба робити саме так. Вона багато з чим погоджується, тобто проблем з нею немає.

- Ваш виступ на сцені «Ліги сміху» виходить з першої спроби, чи буває декілька дублів?

- Завжди це перша спроба. Одна-єдина. У нас в цьому сезоні вже було дві гри, тож я можу точно говорити. Для того, щоб перестрахуватися, на головному прогоні роблять «підзйомку» команд, без журі. Адже, якщо на концерті раптом піде щось не так, то беруть маленькі шматочки зйомок генерального прогону для гарної картинки.

- Як часто трапляється імпровізація?

- Це трапляється нечасто, адже імпровізація – нелегка частина гумору. Коли виходить імпровізувати прямо на сцені – то це класно. І на цьому роблять акцент в ефірі. Помітна реакція і членів журі, і глядачів. Вона інша, ніж на заготовлений жарт. Треба зазначити, що зазвичай від імпровізації самі актори збентежені. Але це круто! Частенько вона буває у досвідчених команд, а у нас ще не було. Поки що ми йдемо по сценарію. Але в майбутньому все можливе.

- Як багато часу витрачаєте на підготовку до виступу?

- У телевізійному проекті для цього є два тижні. Для нас це небагато, бо у регіональних «Лігах сміху» мали до місяця часу на підготовку. Тобто щодня маємо працювати над матеріалом, щоб він був смішнішим. Адже чим більше часу ми працюємо, тим краще вийде. Ось і намагаємося у два тижні вкластися, аби зробити все чітко і красиво. Виходить, що два тижні – той мінімум, за який таки можна зробити гарну картинку і написати якісний матеріал.

- Як далеко націлилися під час участі в цьому проекті?

- Звісно, хочемо дійти до фіналу, хочемо виграти. Для цього постараємося зробити все можливе. Проте розуміємо, що треба дуже сильно постаратися. Адже команди сильні, досвідчені, які раніше грали як у лізі КВК, так і в «Лізі сміху». У нас плани масштабні. Але для їх досягнення треба працювати і працювати.

Гумористи на карантині

Ілля Орлов говорить, що наступна гра «Ліги сміху»,де мала б виступати команда «Лови кураж»,відбудеться вже після карантину.

«Тому ми готуємось активно до виступу, спілкуємося з Надею Дорофєєвою. Вона цікавиться, як ми: чи не засмучені, чи готуємо матеріал. У гуморі ж головне (як і у вивченні іноземних мов) не робити великих пауз. Щоб мозок працював постійно, генерував жарти, сюжетні лінії. Для того, щоб не застоюватися, ми робимо невеличкі онлайн-конференції. Своєрідні репетиції через інтернет. Хочеться, щоб люди прийшли на наш виступ,і у них не було сумних думок. Лише гарний настрій і, звісно, сміх», – пояснює Ілля.

 

Олена Ліпошко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися